Pradinis / Renginiai, pramogos / Garsūs žmonės nuo sunkios ligos pasveikusiai merginai dovanojo nepamirštamą dieną

Garsūs žmonės nuo sunkios ligos pasveikusiai merginai dovanojo nepamirštamą dieną

Grupės „69 danguje“ ketveriukė Kalvarijos savivaldybės vaikų laikinosios globos namų auklėtinei penkiolikmetei Evelinai Akelytei dieną, kai ji lankėsi Kaune švęsdama ypatingą progą – pasveikimą nuo vėžio, padarė nepamirštamą.

Dainininkės, prieš išskrisdamos koncertuoti į Londoną, susitiko su paaugle papietauti ir pasidalyti teigiamomis mintimis.

„Merginos manęs klausinėjo apie mokslus, sveikatą, pomėgius. Nors kalbėjome ir rimtomis temomis, bet kartu ir labai daug juokėmės“, − sakė E. Akelytė.

Be tėvų globos auganti dešimtokė sakė iki šiol maniusi, kad Lietuvos garsenybės yra labai rimtos ir su jomis tiesiog paplepėti būtų neįmanoma. Tačiau valanda, praleista su grupe „69 danguje“, šį įsitikinimą pakeitė.

Karina Krysko-Skambinė, Nijolė Pareigytė-Rukaitienė ir Ingrida Martinkėnaitė yra tiesiogiai susidūrusios su onkologinėmis ligomis. Vienintelė, tarp kurios artimųjų vėžys nėra pasiglemžęs nė vienos gyvybės, yra Goda Alijeva. Dainininkė įsitikinusi, jog asmeninę akistatą su klastinga liga ištvertų, bet jei ji paliestų vaikų sveikatą, būtų nesuvokiamai sunku.

„Mano močiutė mirė nuo vėžio, kai mamai buvo aštuoniolika. Vėliau ši liga pakirto ir antrąją senelio žmoną“, − sakė K. Krysko-Skambinė.

„Mano močiutę taip pat pasiglemžė onkologinė liga. Vienintelė paguoda buvo, jog ji sulaukė garbingo amžiaus“, − atvirai pasakojo Nijolė.

I. Martinkėnaitės giminėje teko išgyventi sunkias akimirkas sužinojus, kad vėžiu susirgo mažametis tetos sūnus. Tačiau ašaros liejosi tik iki tos akimirkos, kol sužinota, jog berniukui nustatyta neteisinga diagnozė. Tada neaprėpiamą skausmą pakeitė beprotiška laimė.

„Pasveikus nuo mirtinos ligos švęsti būtina!“− neabejojo dainininkės.

„Kai išgirdome, kad Evelinai – remisija, buvo tikrai daug džiaugsmo. Ji šia žinia pasidalijo savo „Facebook“ profilyje. Iškart sulaukėme fondo rėmėjos papuošalų kūrėjos Elvyros Monginienės pasiūlymo įgyvendinti ne tik sergančių, bet ir pasveikusių vaikų svajones“, − pasakojo Rimanto Kaukėno paramos grupės direktorius Laimonas Šiaulys.

Jo teigimu, būtent todėl E. Akelytei surengtas nepamirštamas ketvirtadienis. Iš Kalvarijos paauglė ryte atvyko į Kauną. Pirmiausia jai padaryta šukuosena, o Ana Procenko pasirūpino lengvu, subtiliu makiažu. Vėliau E. Akelytė ir staigmenų jai rengėjai užsuko į dizainerės Dianos Vapsvės parduotuvę ir išsirinko madingus drabužius. Mergina neliko ir be E. Monginienės dovanų – rankų darbo segės – musės.

Vakarą vainikavo vizitas į naująją žinomų šokėjų Sandros Kniazevičiūtės, Linos Chatkevičiūtės ir Donato Vėželio šokių studiją.

„Norėjau būti šokių mokytoja. Bet dėl sveikatos svajonė greičiausiai neišsipildys. Tad dabar esu kiek sutrikusi“, − neslėpė E. Akelytė.

Į laikinus vaikų globos namus ji su jaunesniu broliu Ignu pateko po mamos mirties. Evelina ir Ignu rūpintis negalėjo nei per daug alkoholio vartojantis tėvas, nei kiti vyresni broliai bei seserys.

Apie tai, kad serga ūmine limfoblastine leukemija, paauglė sužinojo 2014 metų vasario 6 d. Kelias savaites manyta, jog ji yra tiesiog persišaldžiusi. Negailestingą diagnozę išgirdusi mergina gydyta chemoterapijos procedūromis. Apie tai, kad liga pasitraukė, ji sužinojo neseniai.

„69 danguje“ dainininkės – ne pirmos garsenybės, su kuriomis E. Akelytė yra praleidusi šiek tiek laiko. Dar sirgdama Rimanto Kaukėno paramos grupei ji rašė laišką, jame išdėstė turinti svajonę – susitikti su krepšininku Mantu Kalniečiu ir dovanų gauti mobilųjį telefoną. Abu norai buvo įgyvendinti.

R. Kaukėnas yra pasakojęs, kad paramos grupę įkūrė 2012 metais. Nuo to laiko E. Monginienė yra tapusi viena aktyviausių organizacijos rėmėjų. Per pusketvirto mėnesio žmonės jau įsigijo jos kurtų muselių už daugiau nei 12 tūkst. eurų. Visi pinigai yra skirti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams paremti.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top