Pradinis / Aktualijos / Gediminas Truskauskas užfiksavo antrą sezono rezultatą Europoje ir pagerino Lietuvos rekordą

Gediminas Truskauskas užfiksavo antrą sezono rezultatą Europoje ir pagerino Lietuvos rekordą

Eizenštate (Austrija) vykusios „Reiffeisen Austrian Open“ varžybos Lietuvos sprinteriui Gediminui Truskauskui įsimins ilgam. Mūsiškis 200 m įveikė per 20,48 sek. ir 0,26 sek. pagerino 2011-aisiais Ryčio Sakalausko užfiksuotą šalies rekordą.

Gediminas Truskauskas ir Martas Skrabulis. Evos Misiūnaitės nuotr.

23-ejų G. Truskausko rezultatas toks įspūdingas, kad šiemet už jį greičiau bėgo vos vienas europietis – britas Zharnelis Hughesas (20,14 sek.). Už mūsiškį šį sezoną prastesnius rezultatus turi visi keturi Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių finale besivaržę europiečiai: prancūzas Christophe’as Lemaitre, britas Adamas Gemilis, olandas Churandy Martina ir Turkijai atstovaujantis Ramilis Gulijevas.

„Tokio rezultato nesitikėjau, tai matyti iš mano reakcijos po finišo. Apie rezultatą labai negalvojau, gal ir tai padėjo, be to, sąlygos buvo idealios. Pavyko išnaudoti jas ir tai, kam buvo pasiruošta. Viskas „sukrito“ maksimaliai, tad ir rezultatas maksimalus. Įžengiau į Europos elitą, norėtųsi tą lygi išlaikyti ir toliau“, – džiaugėsi G. Truskauskas.

Vilniaus „Cosmos“ sporto klubo narį nuo 2017-ųjų rudens treniruoja Martas Skrabulis: nuo tada sprinteris kiekvienais metais gerina tiek 200 m, tiek 100 m rungčių asmeninius rekordus. 100 metrų G. Truskauskas bėgo ir Austrijoje: atrankoje užfiksavo naują asmeninį rekordą (10,33 sek.), o finale nubėgo dar greičiau – per 10,26 sek. Tačiau pastarasis rezultatas buvo pasiektas pučiant per daug palankiam vėjui (+2,9 m/s), todėl oficialiu sportininko rekordu netapo.

„Ar realu nubėgti greičiau nei per 20 sekundžių? Tai būtų labai rimta, o Europoje garantuotų medalį. Norisi tokio laiko, bet šiuo metu esu labai patenkintas ir dabartiniu rezultatu. Norisi stabiliai taip kaip šiandien“, – teigė G. Truskauskas.

Lietuvio užfiksuotas rezultatas jam būtų atvėręs kelią į bet kurias iki šiol vykusias olimpines žaidynes. Normatyvas į Rio de Žaneiro olimpiadą buvo lygus 20,50 sek., o norint bėgti Tokijuje nuotolį reikia įveikti per 20,24 sek. arba patekti pagal reitingą.

Už pergalę Austrijoje G. Truskauskui atiteko 1171 reitingo taškas. Šiuo metu paskutinį bilietą į Tokiją gautų 1160 taškų vidurkį turintis sprinteris, tad lietuviui per ateinančias tris savaites reikėtų dar bent trijų panašių rezultatų.

„Iki normatyvo netrūksta labai daug, bet išlaikyti lygį sunku. Tačiau dabar jau nebeaiškios mano galimybių ribos. Svajonėse normatyvas yra, o jei ne jis, galbūt įmanoma surinkti reitingo taškus ir taip papulti į olimpines žaidynes“, – svarstė Lietuvos sprinto žvaigždė.

Austrijoje dalyvavo dar šeši mūsų šalies lengvaatlečiai. Pergalę šuolių į tolį rungtyje iškovojo Jogailė Petrokaitė (6,34 m), 200 m bėgimo rungtyje antra buvo Akvilė Andriukaitytė (23,47 sek.), o Eva Misiūnaitė – ketvirta (23,82 sek.). Po traumos atsigaunantis sprinteris Kostas Skrabulis 100 m varžybose bėgo po 2 metų pertraukos, pateko į finalą ir užėmė šeštą vietą (10,64 sek.).

Vyrų 200 m finale bėgo Ugnius Savickas (penkta vieta – 22,04 sek.), moterų 100 m rungtyje E. Misiūnaitė buvo ketvirta (11,58 sek.), o Karolina Deliautaitė laimėjo B finalą (11,58 sek.).

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top