Pradinis / Renginiai, pramogos / Gimtadienis: nuo lobių ieškojimo iki pasakos muziejuje

Gimtadienis: nuo lobių ieškojimo iki pasakos muziejuje

Artėja vasara, daugelio mažųjų gimtadienio metas. Tačiau kartais atrodo, jog visos įmanomos idėjos išnaudotos, o ir gimtadienį norėtųsi padaryti įdomesnį. O dar geriau būtų, jeigu šventė būtų ne tik įdomi, bet ir sveika bei aktyvi. Tad siūlome penkias idėjas, kaip nustebinti mažuosius.

• Maistas. Dažnai tai būna pagrindinis šventės akcentas. Tačiau kodėl gi nepagaminus to, kas būtų ne tik skanu, bet ir sveika. Keksiukai be miltų ir kiaušinių, daržovės ir vaisiai gali būti puiki stalo puošmena. Tik prieš prasidedant gimtadieniui nenuteikite svečių, jog maistas bus išskirtinai sveikas, leiskite patiems ragauti, tyrinėti ir džiaugtis.

• Gėrimai. Išspauskite sulčių patys arba paruoškite vandens su vaisių gabaliukais. Taip pat prieš šventę pasigaminkite ledukų: į formeles įdėkite vaisių gabaliukų ir užpilkite vandeniu, beliks per šventę įmesti juos į sulčių ąsotį. Panašiai galite pasigaminti ir ledų: pačių spaustas sultis tiesiog užšaldykite formelėse.

• Užsiėmimai lauke. Suorganizuokite orientacines varžybas ir pasikvieskite jų ekspertą. Jis vaikams paaiškins žemėlapių subtilybes, sudarys komandas, priskirs vaidmenis ir pasirūpins, kad kiekvienas smagiai praleistų laiką. Tokios varžybos padeda atskleisti mažųjų fizinius bei loginio mąstymo gebėjimus, sukuria tvirtesnius komandinius ryšius. Beje, ne tik skatinkite varžybose dalyvauti savo vaikus, bet ir prisijunkite patys!

• Edukaciniai žaidimai. Tėvai dažnai susiduria su sunkumais mokydami vaikus taisyklingai valytis dantukus. Tačiau gimtadienis gali būti puiki proga smagiai lavinti mažuosius dantų priežiūros klausimais. Gydytoja odontologė Gintarė Laurynaitė siūlo žaidimą: atspausdinkite ir iškirpkite daug paveiksliukų su dantukų draugais (vaisiais, dantų priežiūros priemonėmis) ir priešais (saldumynais, greituoju maistu). Paruoškite du didelius dantų maketus: vieną – baltą ir sveiką, kitą – rudą ir liūdną. Vaikučių užduotis – priklijuoti paveiksliukus tų dalykų, kurie svarbūs norint turėti sveikus gražius dantis, o ant kito dantuko – nesveikų produktų paveiksliukus. „Linksmus mokomuosius žaidimus vaikai daug greičiau ir ilgiau prisimena ir nesijaučia tiesiogiai mokomi“, – sako gydytoja.

• Muziejai. Daug muziejų Lietuvoje, kaip Vaikų literatūros, esantis Kaune, siūlo specialias programas gimtadieniams. Jums tereikia atvykti ir džiaugtis švente, o muziejaus darbuotojai pasirūpins viskuo kitu. Vaikams leidžiama pasirinkti, kokiais herojais jie norėtų būti, skaitomos pasakos, įtraukiami tėveliai. Juk smagu bent kartą pasijusti tarsi pasakoje?

Teksto ir nuotraukų autorė Agnė Adomaitytė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top