Pradinis / Interjeras / Grakštaus Viduržemio jūros regiono stiliaus interjeras

Grakštaus Viduržemio jūros regiono stiliaus interjeras

Viduržemio jūros regiono interjero stilius yra labai paplitęs pasaulyje: prigijusių jo elementų galima rasti kone kiekvienoje šalyje. Viduržemio jūros regiono dvasiai kambaryje sukurti gali pakakti kelių aliejumi tapytų darbų (dažnas namų akcentas Ispanijoje ir Toskanos regione), tinkamai parinktų spalvų ir tekstūrų. Taip pat dažnai taikoma sienų tapyba.

Šiuo stiliumi įrengti namai turėtų sudominti, sužavėti ir subtiliai stebinti vis iš naujo. Yra begalė būdų to pasiekti. Prieš pradėdami įsivaizduokite senovinius vynuogynus, mažus, paslaptingus kiemelius ir saulėgrąžos geltonumo senutėles tinkuotas sienas… Šį įspūdį interjere perteikė dailininko Lino Atgalainio sienų tapyba. Vos įžengę į šiuos namus, persikeliame prie Viduržemio jūros: koridoriaus piešinyje itališko senamiesčio fragmentai plečia erdvę, panaikina sienų ribas. Rodos, jau užuodi espreso ir tiramisu kvapą, girdi „ciau, bella, grazie“…

Tamsūs, laikui nepavaldžių formų baldai formuoja paslaptingą ir jaukų interjerą. Drožinių ir puošybos detalių gausa juos išskiria iš kitų ir darniai užpildo interjerą.

Siekiant išskirtinumo pasirinktos bambuko grindys. Dėl taikomos išskirtinės gamybos technologijos, apdoroto pluošto bambuko grindys yra itin kietos ir patvarios. Tai natūrali vandeniui atspari medžiaga, kuri dėl drėgmės poveikio ne taip plečiasi ir traukiasi. Kietumas ir atsparumas – puikus derinys grindų dangai.

Šiais laikais gauti originalių Viduržemio jūros regiono stiliaus baldų ir aksesuarų nesunku, tad susidomėjimas šiuo grakščiu ir ryškiu, maurų kultūros paveiktu stiliumi vis didėja. Nemažai šio stiliaus idėjų perėmė kitos puošybos stilistikos, tačiau nėra abejonės, jog autentiška Viduržemio regiono stilistika yra ir išliks išskirtinė.

Kalbant apie sienų tekstūrą, šiam stiliui būtinas ryškus, gilus sienų raštas – tai suteikia senoviškumo įspūdį. Visiems kambariams sukurti sienų raštai. Išskirtinis ir patogus yra namo šeimininkų miegamasis su didžiule lova. Jaukią nuotaiką kuria nutapyti rojaus sodo paukščiai – puošnieji povai. Šia tematika ir puoštos sienos – plunksnos fragmentas įkvėpė sukurti sienų dekorą.

Vonios kambariuose taip pat gausu puošybos elementų. Pagrindinės vonios lubose ištapytas itališkos lauko pavėsinės stogas, pro kurį matyti debesys, paukščiai, žydinčios gėlės…

www.kristinosinterjerai.lt
Kristinos Grybaitės nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top