Pradinis / Lietuviai svetur / Hurgadoje duris atvėrė naujas lietuvių bendruomenės centras

Hurgadoje duris atvėrė naujas lietuvių bendruomenės centras

Rugsėjo 29 dieną Hurgadoje vyko lituanistinės mokyklėlės „Jūros arkliukai“ mokslo metų pradžios šventė ir lietuvių bendruomenės centro atidarymas.

Lietuvos Respublikos ambasadorius Egipte Arvydas Daunoravičius, sveikindamas susirinkusius, pasidžiaugė vietinių lietuvių noru burtis ir pasveikino juos šį gražų norą pavertus realybe. Ambasadorius pažymėjo, kad šiandien lietuviai dėl įvairių priežasčių yra pasklidę po platųjį pasaulį, neretai atsidūrę toli nuo Lietuvos, tačiau tai nereiškia, kad jų ryšiai su Lietuva, jos žmonėmis, kultūra turi nutrūkti. Jis išreiškė viltį, kad kartu su lietuvių bendruomenės centro įkūrimu šie ryšiai bus ir toliau puoselėjami bei stiprinami.

Šventės metu kalbėję bendruomenės atstovai džiaugėsi, kad bendromis pastangomis pavyko įrengti patalpas, sukurti sąlygas mokyklėlei toliau tęsti savo veiklą. Akcentuota, jog lietuvių bendruomenės centras ypač reikalingas – Hurgados ir apylinkių lietuviai jaučia poreikį ne tik mokyti savo vaikus kalbėti lietuviškai, bet ir patys nori pabendrauti su tautiečiais, pasidalyti aktualijomis, pabūti lietuviškoje aplinkoje, kartu atšvęsti lietuviškas šventes.

Egipto rytinėje pakrantėje esančiame populiariame kurorte per pastaruosius porą dešimtmečių susiformavo lietuvių bendruomenė, šiuo metu sudaranti keletą šimtų lietuvių.

Naujuosius mokslo metus „Jūros arkliukuose“ šiemet pradeda keturiolika mokinių.

URM inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top