Pradinis / Interjeras / Į ką atsižvelgti kuriant ir atnaujinant interjerą

Į ką atsižvelgti kuriant ir atnaujinant interjerą

Kas kuria interjero tendencijas? Ar jos žengia koja kojon su aprangos tendencijomis? Kas bus madinga šį sezoną ir kaip nesuklysti atnaujinant savo namus? Pajutusios pavasarinio atsinaujinimo nuotaikas, laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjos Kristina Rimienė ir Renata Mikailionytė skuba domėtis ir rinkti dizainerių patarimus.

Geriau, kai fonas neutralus, o keičiasi tik detalės

„Pati madingiausia spalva interjeruose šiais metais bus žalia. Nuo švelnios žaliosios citrinos spalvos iki tamsios smaragdinės. Madinga bus ir pilkšvai rausva“, ­– tendencijas nubrėžia laidoje kalbinta dizainerė Indrė Sunklodienė. Pasak jos, tai nereiškia, kad visi namai dabar turi tapti žali ar rausvi: „Jei norite atsinaujinti atsižvelgdami į mados tendencijas, geriau tai darykite detalėmis: pagalvėlėmis, aksesuarais. Taip nereikės kas kartą perdažyti visų namų ar pertraukti baldų“, – šypsosi visada į priekį strateguojanti profesionalė. „Gera naujiena gėlių mėgėjoms, – džiaugiasi laidos vedėja ir floristikos dizainerė Kristina Rimienė, – kartu su žalia spalva visus metus bus ypač madingos gėlės!“

Madingos gali būti ne tik spalvos, bet ir medžiagos ar raštai

„Metalas, marmuras – šios medžiagos neseniai išpopuliarėjo ir vis dar išlieka ypač madingos. Medis kartu su skandinavišku interjeru taip pat aktualus, nors pati didžiausia medžio banga po truputį ima slūgti. Vis dėlto, jeigu ketinote interjere rinktis medį, drąsiai tai darykite, nes bet kokiu atveju jis visada išliks klasika“, – drąsina pašnekovė. Pats ryškiausias sprendimas iš dabar madingų – ypač egzotiniai, tropiniai raštai ar netgi afrikietiški motyvai.

Interjerą derinkite su eksterjeru

„Kuriant bet kokį interjerą ypač vertinamas jo tęstinumas lyginant su eksterjeru“, – subtilybes atskleidžia profesionalė. Pavyzdžiui, jeigu gyvenate moderniame lofte, jums tiks ir „urban“, ir futuristinis interjeras ar eklektika. Jeigu gyvenate jaukiame senamiesčio butuke, puikus tęstinumas gali būti moderni klasika, o jei kuriatės sodyboje, nereikia bijoti „kaimiško“ stiliaus.  „Atnaujinant būstą senų daugiabučių rajone tikrai nerekomenduočiau rinktis įmantraus Provanso interjero – jis visiškai nesutaps su eksterjeru, – galimas klaidas įvardija dizainerė Indrė. – Tokiose erdvėse labiausiai tinka minimalizmas, o originalumo galima pridėti grįžtant į septintojo ar aštuntojo dešimtmečio madas.“

Keturios vienodos sienos – praeitis

Kitas laidoje „Pasaulis pagal moteris“ kalbintas pašnekovas Igoris Šapovalovas nevengia kalbėti ne tik apie spalvas bei medžiagas, bet ir originalų jų panaudojimą: „Norėdami sukurti modernų interjerą neprivalote tapetuoti visų keturių sienų. Geriau tris nudažykite neutralia spalva, o ketvirtąją papuoškite moderniu, derančiu raštu: tai gali būti geometrinės formos, augalų motyvai ar tiesiog tamsesnė spalva“, – aiškina Igoris.

Sukūrė puokštę specialiai skandinaviškam interjerui

„Ir  puokštė gali subtiliai išreikšti jūsų interjero idėjas“, – visus gėlių mėgėjus drąsina floristikos dizainerė ir laidos vedėja Kristina, laidoje sukūrusi puokštę specialiai skandinaviško stiliaus studijai: į viršų kylanti kompozicija, daug žalios spalvos ir su aplinka derančios spalvos.

TV3 nuotr.

Komentaras

  1. Geras straipsniukas, jame suradau nemažai gerų patarimų, kuriais būtinai pasinaudosiu, atnaujindama savo namų interjerą. Man svarbu, kad namuose būtų jauku gera, o mada – tai tik laikina tendencija, kuri su laiku keičiasi, taigi, geriausia, kuriant namų interjerą, rinktis tai kas labiausiai patinka ir tinka prie eksterjero.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: