Pradinis / Sportas / Ignalinoje įvyko pirmasis Lietuvos slidinėjimo čempionato etapas

Ignalinoje įvyko pirmasis Lietuvos slidinėjimo čempionato etapas

LT slidinėjimasSausio 24–25 d. Ignalinoje vykęs Lietuvos slidinėjimo čempionato etapas buvo perkeltas iš pirmojo sausio savaitgalio dėl netinkamų orų: nebuvo nei šalčio, nei sniego. Kaip tik praėjusį savaitgalį visi favoritai buvo Italijoje ir ruošėsi trečiadienį prasidėsiančioms Pasaulio jaunimo slidinėjimo varžyboms, todėl Lietuvos pirmenybėse negalėjo dalyvauti.

Prireikė fotofinišo

Ir sprinto rungtyje penktadienį, ir individualiose 5 km lenktynėse dominavo tos pačios trys slidininkės, tačiau apdovanojimus išsidalijo skirtingai.

Prireikė fotofinišo nustatyti, kad sprinto rungtyje nugalėjo Silvija Adomonytė. Šešiolikmetė anykštėnė už nugaros paliko uteniškę Vaidą Kairytę (antroji vieta) ir Ignalinos atstovę Ugnę Kastanauskaitę (trečioji vieta).

Individualiose lenktynėse Ugnė Kastanauskaitė atsirevanšavo ir finišavo pirma. Penkiolikmetė Ugnė, būdama jauniausia iš viso lyderių trejetuko, aplenkė S. Adomonytę (antroji vieta) ir V. Kairytę (trečioji vieta).

Dominavo biatlonininkas

Vyrų sprinto varžybose fotofinišo neprireikė, o pirmosios ir antrosios vietų laimėtojai dar slysdami sugebėjo iškart po finišo ir vienas kitam ranką paspausti.

Nugalėtoju tapo ignalinietis Modestas Vaičiulis. 24-erių metų slidininkas aplenkė nacionalinės biatlono rinktinės narį Karolį Zlatkauską ir 18-etį anykštėną Jaunių Drūsį.

Vis dėlto individualiose 10 km lenktynėse K. Zlatkauskui nusišypsojo sėkmė ir jis pasidabino aukso medaliu. 2006-ų metų Turino žiemos olimpiados dalyvis aplenkė J. Drūsį ir 31-erių metų Trakų atstovą Marijų Butrimavičių, šie atitinkamai liko antroje ir trečioje vietose.

Nauja trasa išbandyta

Pirmasis Lietuvos slidinėjimo čempionato etapas vainikavo naujos Ignalinos slidinėjimo trasos gyvavimo pradžią. Čempionato metu sportininkai negailėjo pagyrų ir džiaugėsi, kad pagaliau Lietuvoje atsirado galimybė lygumų slidinėjimo trasą padengti dirbtiniu sniegu.

„Trasa tikrai gerai paruošta ir ja malonu slysti, o įvairūs pakilimai ir nusileidimai tik dar labiau ją paįvairina ir daro patrauklesnę. Norėčiau čia dažniau paslidinėti, čia puikios sąlygos treniruotis“, – trasą gyrė vilnietė slidininkė Algirda Zaliauskaitė.

Slidininkų šiemet dar laukia trys Lietuvos slidinėjimo čempionato etapai, o jau ateinantį savaitgalį Ignalinos trasoje varžysis žiemos olimpinio festivalio dalyviai.

Vaizdo įrašas: https://vimeo.com/85157335.

Parengė Ramūnas Jakubauskas / lnsaski.lt
LNSA nuotrauka

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top