Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Ignalinos rajono moksleiviai užsikrėtė judriųjų pertraukų iššūkiu

Ignalinos rajono moksleiviai užsikrėtė judriųjų pertraukų iššūkiu

Suorganizuoti judriąją pertrauką, ją nufilmuoti ir perduoti iššūkį kitai mokyklai. Taip judriąsias pertraukas ėmėsi organizuoti Ignalinos rajono mokiniai, fizinį aktyvumą išsikėlę mokslo metų prioritetu.

„Lietuvos moksleivių sąjungos Ignalinos padalinys kas mėnesį susitinka su mokinių savivaldos atstovais. Per vieną tokį susitikimą paskatinome mokinius daugiau dėmesio skirti fiziniam aktyvumui. Judriosios pertraukos mokyklose nevykdavo arba būdavo organizuojamos labai retai, todėl norėjome jas atgaivinti. Taip mokinių savivaldai gimė idėja daryti šias pertraukas iššūkio principu“, – pasakojo Lietuvos moksleivių sąjungos padalinio Ignalinos rajono mokinių asociacijos pirmininkas Ovidijus Tumėnas.

Pirmiausia judriąją pertrauką suorganizavo Ignalinos r. Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro mokinių savivalda ir perdavė iššūkį Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijai. Taip fiziškai aktyvios pertraukos virusas netruko pasklisti po visas rajono mokyklas. „Ši iniciatyva mokiniams labai patiko, todėl fiziškai aktyvi pertrauka mokyklose bus organizuojama reguliariai ir taps tradicija“, – teigė O. Tumėnas.

Pasak asociacijos pirmininko, patys mokiniai sprendė, ką veiks per judriąsias pertraukas. Vieni šoko, kiti darė mankštą, treti žaidė stalo tenisą. Buvo ir tokių, kurie į judriąją pertrauką pasižiūrėjo itin linksmai ir apsivilko pižamas ar chalatus.

„Labai džiaugiuosi šia mokinių iniciatyva, o dar džiugiau, kad tokių gerų pavyzdžių turime ir daugiau. Fiziškai aktyvi pertrauka – tai ne tik fizinės veiklos skatinimas, bet ir mokyklos bendruomenės tarpusavio pasitikėjimo, bendravimo, bendradarbiavimo stiprinimas. Judriosios pertraukos nėra skirtos siekti sportinio rezultato, todėl nereikia persistengti – užtenka lengvai pasimankštinti, pašokti, pažaisti judriuosius žaidimus ir pailsėti nuo protinės veiklos, atsipalaiduoti. Būdų, kaip tai daryti, yra begalė, reikia tik noro“, – sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Ministrės visuomeninių patarėjų praėjusiais metais atlikta apklausa parodė, kad judriosios pertraukos vyksta 64 proc. mokyklų. Šioje apklausoje dalyvavo 190 mokyklų iš 40 miestų ir miestelių. „Labai smagu, kad mokiniai atsižvelgė į Švietimo ir mokslo ministerijos rekomendaciją turėti fiziškai aktyvią pertrauką ir taip gražiai įsitraukė į jų organizavimą, – kalbėjo LMS prezidentė Akvilė Burneikaitė. – Žinoma, jos vyksta ne visur, šiek tiek sudėtingiau didmiesčiuose, kur daug mokinių ir mažai erdvės, bet kai kur šios pertraukos labai prigijo, pavyzdžiui, Telšių rajone. Mokiniai labai jomis džiaugiasi, pirmąjį pusmetį jas organizavo kasdien, dabar – kiekvieną penktadienį.“

Švietimo ir mokslo ministro 2015 m. gegužės 6 d. įsakymu Nr. V-457 patvirtintų 2015–2016 ir 2016–2017 mokslo metų pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų bendrųjų ugdymo planų 33 punkte rekomenduojama mokykloje „sudaryti sąlygas mokiniui kasdien turėti fiziškai aktyvią pertrauką tarp pamokų, ne trumpesnę kaip 25 min.“ Kokia ji bus, priklauso nuo mokyklos bendruomenės. Mokiniai, jų tėvai, mokytojai ir mokyklos administracija turi susitarti dėl judriosios pertraukos organizavimo formos, būdų ir priemonių. Šios pertraukos metu galima veikti viską, kas skatina fizinį aktyvumą: šokti, atlikti mankštą, žaisti judriuosius žaidimus ar tiesiog pamėtyti į krepšį.

Mokyklas netrukus pasieks vaizdo įrašai su siūlomais fiziškai aktyvios pertraukos pavyzdžiais. Juose bus pateikta metodinė pagalba, kaip aktyviai pajudėti ir taisyklingai mankštintis net ir mažose patalpose, pvz., klasėje, vestibiulyje ar kitose mokyklos vietose.

Ignalinos rajono mokyklų judriosios pertraukos:

ŠMM inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top