Pradinis / Lietuviai svetur / Indijoje paminėtas Baltijos kelio 30-metis

Indijoje paminėtas Baltijos kelio 30-metis

Rugpjūčio 6 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Delyje minėjo Baltijos kelio 30-metį.

Vieno iš pagrindinių Delio simbolių – Indijos vartų fone Baltijos šalių ambasadoriai kartu su lietuvių, latvių ir estų bendruomenėmis sudėliojo baltiškąją mandalą – trijų šalių kontūrus atkartojančią gėlių kompoziciją, taip sujungdami indiškąją ir baltiškąją kultūras. Vėliau renginys persikėlė į Lietuvos ambasadą. Čia bendro Baltijos šalių priėmimo metu svečiams buvo rodomas filmas „Nepakartojamas Baltijos kelias“, sakomos iškilmingos trijų šalių ambasadorių kalbos.

„Simboliška, kad Baltijos kelio, taikios politinės demonstracijos, 30-metis minimas tais pačiais metais, kaip ir Gandžio, kuris buvo vienas iš taikaus protesto pradininkų, 150-osios gimimo metinės. Tikiu, kad netrukus vyksiantis Indijos viceprezidento Venkaiah Naidu vizitas Baltijos šalyse dar labiau sutvirtins draugiškus ryšius tarp mūsų šalių“, – teigė Lietuvos Respublikos ambasadorius Indijoje Julius Pranevičius.

Baltijos kelio 30-mečio Delyje paminėti susirinko užsienio šalių diplomatai, vietos Baltijos šalių bendruomenių atstovai, Javaharlal Nehru universiteto profesoriai ir studentai, artimiausi trijų Baltijos šalių ambasadų Indijoje bendraminčiai. Vedant dainininkei iš Lietuvos Giedrei Naruševičiūtei trimis kalbomis buvo atliktas Baltijos kelio himnas „Bunda jau Baltija“. Renginys susilaukė ir svarbiausios Indijos žiniasklaidos dėmesio.

Šie metai yra 27-ieji Lietuvos ir Indijos diplomatinių santykių metai po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Dvišaliai mainai tarp Lietuvos ir Indijos nuosekliai intensyvėja, ypač kultūros ir švietimo srityse. Abi šalys yra artimos savo vertybėmis, lietuvių ir sanskrito kalbų giminingumu. Didėja studentų iš Indijos srautas į Lietuvos aukštąsias mokyklas, daugėja Indijos turistų, užsukančių į Lietuvą ir Baltijos regioną, vis daugiau Indijos firmų, ypač iš IT ir automobilių pramonės sektorių, atranda patrauklią verslo Lietuvoje aplinką.

URM inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top