Pradinis / Sportas / Iš ypatingų šaudymo varžybų – su nugalėtojo taure

Iš ypatingų šaudymo varžybų – su nugalėtojo taure

Iš ekstremalių šaudymo varžybų, į kurias kviečiami tik geriausi Europos šauliai, vilnietis Virgilijus Grybė grįžta su auksu. Jis laimėjo tarptautinį šaudymo į skriejančius taikinius maratoną, kurio metu savaitgalį per dvi dienas šauliai siekė numušti 400 taikinių.

„Šauliams tokios varžybos – kaip Dakaras automobilių sporte. Tikrai sunkiausios viso sezono varžybos. Labai smagu tokį maratoną laimėti“, – sakė V. Grybė, vadovaujantis „VG Shooting Academy“ šaudymo mokyklai.

Varžybos „Extreme Sporting 400 GP“, kuriose dalyvavo 112 šaulių iš 12 šalių, „Jerring“ šaudykloje netoli Felgio gyvenvietės Pietų Vengrijoje vyko pagal „FITASC Sporting“ (sportingo) taisykles. Tačiau vietoje įprastų 200 taikinių dalyvių užduotis buvo dukart didesnė.

Pats savo akademijoje treniruojantis šaulius V. Grybė numušė 351 taikinį iš 400. Artimiausią varžovą Zoltaną Szakacsą jis aplenkė trimis taškais. Prieš metus V. Grybė šiose varžybose buvo iškovojęs antrąją vietą.

Kitas Lietuvos šaulys Vidūnas Mekšrūnas numušė 249 taikinius ir veteranų kategorijoje užėmė trečiąją vietą.

Sportingas – tai šaudymo į skriejančius taikinius tam pritaikytoje šaudykloje rungtis, kai didelėje teritorijoje įvairiomis trajektorijomis yra išdėstoma daug taikinių mėtymo mašinėlių. Taikinio skrydis šauliui parodomas tik vieną kartą, treniruočių nebūna. Ši šaudymo sporto šaka yra ekstremaliai sudėtinga, todėl aukščiausio rango varžybose dalyvauja tik aukštą meistriškumą ir didžiulę patirtį turintys šauliai.

Lietuvoje kol kas rengiamos tik „Compak Sporting“ varžybos, kurioms reikia mažesnių plotų. Sudėtingesnių sportingo varžybų Lietuvos čempionatai vyksta Latvijoje. Lietuvos sportingo čempionu rugpjūčio pabaigoje Viesakų šaudykloje taip pat tapo V. Grybė.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top