Pradinis / Lietuviai svetur / Ispanijoje gyvenanti Danguolė: „Lietuvės – nuostabiausios moterys“

Ispanijoje gyvenanti Danguolė: „Lietuvės – nuostabiausios moterys“

Šį sekmadienį TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ bus galima vadinti komplimentų sekmadieniu. Juos visoms lietuvaitėms pažers dešimt metų su ispanu gyvenanti ir neseniai į Kataloniją atsikrausčiusi Danguolė Pečiukaitytė-Chuan Font. Moteris garantuoja, kad lietuvės – nuostabiausios moterys.

Lietuvaitės nuveikia daug daugiau

„Pasirūpinti vaikais, vyru, namais, savimi ir darbu – mūsiškės spėja suktis greičiau negu daugelis pietiečių. Pavyzdžiui, Ispanijoje dar iki šių dienų buvo įprasta, kad moteris augina vaikus, rūpinasi namais ir dėl kitų dalykų nesuka galvos: daugeliui moterų vis dar sunku pradėti gyventi kitu ritmu. Tuo metu lietuvėms tai įprasta: jos išsilavinusios, talentingos, daugelyje sričių lipančios vyrams ant kulnų“, – pastebi Danguolė.

Vis dėlto ji mano, kad persidirbti nereikėtų. „Kad moteris sužydėtų, ji turi būti lepinama. To lietuvėms trūksta. Elementarus pavyzdys: štai Palangos paplūdimyje matome, kaip moterys stovi su vaikais ant rankų, o vyrai šalia geria alų. O Ispanijoje merginos deginasi ir geria pinakoladą, kol vaikais pasirūpina vyrai“, – Ispanijos  užkulisius laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Kristinai Rimienei atskleidė pašnekovė.

Reikalavimai išvaizdai Lietuvoje – aukščiau standartų

Dar vienas Danguolės komplimentas lietuvėms – puiki išvaizda. Vis dėlto moteris pastebi, kad Lietuvoje jai keliami ypač dideli reikalavimai. „Mes bijome valgyti, bijome džiaugtis gyvenimu, nors beveik visos čia atrodo kaip nuo podiumo nužengusios: lieknos, pasitempusios, švytinčios. Manau, kad lietuviai vyrai per daug išlepinti. Toje pačioje Ispanijoje, kur vyrų yra gerokai daugiau ir merginos turi iš ko rinktis, moterys yra mylimos tokios, kokios yra: niekas net nedrįsta prikaišioti joms antsvorio ar kitų trūkumų, mylima pati moters esybė… Savo draugėms aš visada sakau – tik leiskite man apšilti ten kojas ir aš jus visas ištekinsiu“, – šypsosi pašnekovė.

Kaip ispanai auklėja vaikus

Ilgą laiką pedagoge dirbusi moteris lietuvėms turi ir pastabų. Tiesa, jos skirtos ne tik mamoms, bet ir tėčiams. „Mūsų mokyklose yra problema – tėvai visiškai nebegerbia mokytojų, taigi jų ima negerbti ir vaikai. Vaikai gali praleidinėti ištisas savaites pamokų, o tėvai, net turėdami problemišką vaiką, leidžia sau neateiti į susirinkimus. Ispanijoje tai niekada nebūtų toleruojama. Labai daug metų stebėjau situaciją ir žinau, kad mokykla yra tik antroje vietoje – didžiausią įtaką vaiko auklėjimui ir paruošimui gyvenimui vis dėlto turi šeima. Privalome skirti jai daugiau laiko“, –  akcentuoja buvusi dailės mokytoja.

Elegancija gali būti  įgimta

Lietuvaites taip išgyrusi Danguolė pati yra puikus pavyzdys kitoms: visada pasitempusi, pasipuošusi, elegantiška ir išskirtinai maloni. „Kaip šias savybes išsiugdyti?“ – smalsavo laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina Rimienė.

„Tai kuriama nuo vaikystės. Visų pirma, viskas turi sklisti iš vidaus – tas noras dalytis grožiu su pasauliu. Toliau yra šeimos įtaka: štai mano tėvelis buvo šokių mokytojas – visada primindavo mums apie laikyseną, o pats neišeidavo į miestą be elegantiškos skrybėlės. Taip pat ir mamytė“, – savo auklėjimą prisimena  žavioji Danguolė Pečiukonytė-Chuant Font.

TV3 nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top