Pradinis / Renginiai, pramogos / Italų žurnalistus sužavėjo Kauno Kalėdų eglutė: „Vos pažvelgęs įsimyli“

Italų žurnalistus sužavėjo Kauno Kalėdų eglutė: „Vos pažvelgęs įsimyli“

Kaune apsilankę vieno seniausių Italijos dienraščių „La Stampa“ žurnalistai liko sužavėti ir geru žodžiu atsiliepė apie Kalėdų sostine tituluojamą miestą.

„Kaunas dar vadinamas „mažuoju Paryžiumi“, nes čia yra ką pasižiūrėti, o gyventi dar įdomiau. Kauno mieste akivaizdus architektūros stilių mišinys, o istorinis centras – tikra brangakmenių  dėžutė. Akivaizdu, kad Kaunas yra tikra Kalėdų sostinė, o ryšys su Kalėdų Seneliu yra daugiau nei akivaizdus. Būtent čia Kalėdų laikotarpiu galima susipažinti su šv. Mikalojumi, kuris daugiau nei 500 metų yra miesto globėjas, – rašo „La Stampa“ žurnalistė Livia Fabietti. – Seniausiuose rašytiniuose šaltiniuose, pašto ženkluose matomas šv. Mikalojaus atvaizdas. Šv. Mikalojaus skulptūrėlė, paprastai laikoma bažnyčioje, šventiniu laikotarpiu pernešama į rotušę.“

Gerą įspūdį italams paliko ir novatoriška Kauno Kalėdų eglutė, todėl jai nepagailėjo gerų žodžių.

„Šiais metais Kalėdų eglutė-karuselė yra netradicinė, novatoriška.  Staigmena ir jauniems, ir seniems. Tiesiog pažvelgi ir įsimyli. Jos privalumai – šviesa ir judėjimas. Kalėdų eglutė yra ne statinė, o besisukanti, ja galima žavėtis iš visų pusių. Kalėdinę atmosferą  sukuria Kalėdų miestelis (turgelis), kuriame yra veiklos tiek mažiems, tiek dideliems. Kadangi Kalėdos asocijuojasi su dovanomis ir apsipirkimu, nepraleiskite progos apsilankyti parduotuvėse ir pasigrožėkite kalėdinėmis dekoracijomis Laisvės alėjoje, t. y. 1,6 km ilgio Rytų Europos ilgiausioje pėsčiųjų gatvėje, kurioje yra nerūkymo zonos“, – reziumuoja dienraštis „La Stampa“.

Dienraštis „La Stampa“ yra vienas seniausių Italijoje, įkurtas prieš pusantro šimto metų (1867 m. vasario 1 d.). Jo tiražas siekia apie 250 tūkst., o „Facebook“ puslapis turi daugiau nei milijoną sekėjų.

Visą straipsnį apie Kauną italų kalba rasite čia: http://www.lastampa.it/2016/12/20/societa/viaggi/mondo/il-natale-anticonvenzionale-a-kaunas-lc2J120ayPbnGkIUyQZujL/pagina.html

Kauno m. sav. nuotr.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top