Pradinis / Renginiai, pramogos / Įteikti nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai

Įteikti nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai

Balandžio 28 d. Vilniuje vyko nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų ceremonija. Per ją apdovanoti labiausiai lygybės ir įvairovės srityje nusipelnę asmenys, organizacijos, iniciatyvos.

Kultūros viceministrė Agneta Lobačevskytė „Etnodialogo“ apdovanojimą įteikė grupei „Biplan“ už nuopelnus prisidedant prie tautinių bendruomenių integravimo, ksenofobijos, rasinių, etninių stereotipų mažinimo procesų.

„Lyčių lygybės“ apdovanojimą pelnė Margarita Jankauskaitė – feministė, humanitarinių mokslų daktarė, lyčių lygių galimybių ekspertė, visuomenės veikėja. „Auksinio amžiaus“ apdovanojimas skirtas M. Čoboto trečiojo amžiaus universitetui už nuopelnus vienijant įvairaus amžiaus žmonių grupes ar stereotipus apie amžių griaunantį asmeninį pavyzdį darbe, laisvalaikiu ar užsiimant visuomenine veikla. „Vaivorykštės“ apdovanojimas skirtas „Info televizijai“ už socialiai atsakingą sprendimą televizijos eteryje transliuoti LGL asociacijos sukurtą vaizdo klipą „KEISK“. „Įveiktos kliūties“ apdovanojimas skirtas Šarūnui Grigaliūnui už fizinių, socialinių, kultūrinių, požiūrio ar kitokių kliūčių sėkmingą įveikimą užtikrinant žmonių, turinčių negalią, orų gyvenimą ir dalyvavimą visuomenėje. „Religijų įvairovės“ apdovanojimas skirtas Mildai Ališauskienei – Vytauto Didžiojo universiteto profesorei, religijų įvairovę ir religingumo pokyčius Lietuvoje tiriančiai sociologei. „Metų proveržio“ apdovanojimas skirtas žmogaus teisių portalui „Mano teisės.lt“. „Gyvenimo nuopelnų“ apdovanojimas skirtas pirmajai lygių galimybių kontrolierei Aušrinei Burneikienei (1961–2013).

Laimėtojai apdovanoti statulėle – tai stikliniame stačiakampyje sukurtas delno įspaudas, kuris simbolizuoja žmoniškumą, vienybę ir kartu kiekvieno žmogaus skirtingumą ir unikalumą. Statulėlių autorius – stiklo menininkas Viktoras Dailidėnas.

Renginyje koncertavo grupė „Garbanotas bosistas“ ir atlikėja Ieva Narkutė. Renginį vedė Beata Tiškevič-Hasanova.

Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu.

Kultūros ministerijos inf.
Organizatorių nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top