Pradinis / Lietuviai svetur / Izraelio širdyje – Lietuvos ir Latvijos diena

Izraelio širdyje – Lietuvos ir Latvijos diena

Pačiame Tel Avivo centre Izraelio gyventojus sveikino lietuviški ir latviški kulinariniai skoniai, skrabalų garsai ir tautiniai šokiai.

Praėjusį penktadienį, Baltijos šalims minint prisijungimo prie Jungtinių Tautų bei diplomatinių santykių su Izraeliu 30-metį, Izraelyje esančios lietuvių ir latvių bendruomenės vietiniams pristatė savo kultūrą ir sąsajas su žydišku paveldu.

Renginys vyko Tel Avivo menininkų turgelyje, pro kurį kiekvieną penktadienį praūžia daugiau nei 10 tūkstančių lankytojų. Prekystalius puošė lietuvių ir latvių kilmės Izraelio juvelyrų, keramikos ir molio dirbiniai, gatvėje iškabintos Lietuvos nuotraukos ir Danielio Stukalino Vilniaus paveikslai.

Renginio organizatoriai – lietuvių bendruomenė Izraelyje „Nerija“ ir Latvijos kultūros asociacija Izraelyje – praeiviams pristatė studijų bei turizmo galimybes Baltijos šalyse, kvietė apsilankyti savo valstybėse.

Dalijami lankstinukai pasakojo apie žydišką palikimą Lietuvoje, o tarp vietinių hebrajų kalbos neretai skambėjo lietuviški žodžiai.

Renginio dalyviai skubiai išragavo šviežią, tiesiai iš Lietuvos atskraidintą juodą duoną, latvišką alų, uogomis pagardintą medų bei daugybę kitų Izraelyje neregėtų skanėstų. Labiausiai vietinius traukė čia, vietoje, gyvenančių Kijauskų šeimos kepti šakočiai. Šiam lietuviškam gardėsiui pristatyti buvo rodomas specialiai nufilmuotas smagus šakočio kepimo montažas.

Vaišėms greitai pasibaigus lietuvių liaudies dainas pasaulyje garsinantis skrabalų virtuozas Regimantas Šilinskas iki prakaito šokdino praeivius. Tuo tarpu Anykščių tautinių šokių kolektyvas „Goja“ publikai demonstravo tautinius ir renesansinius šokius, madas bei kostiumus.

Iki renginio pabaigos vietiniai smalsuoliai klausinėjo apie Baltijos šalis, pasakojo savo kelionių į Lietuvą istorijas ir dalijosi dešimtmečių senumo vaikystės prisiminimais.

Agnė Toločkaitė, organizatorių nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top