Pradinis / Sportas / Jaunieji Lietuvos lengvaatlečiai sužibėjo Minske – komandos bronza ir ketvirtas rezultatas pasaulyje

Jaunieji Lietuvos lengvaatlečiai sužibėjo Minske – komandos bronza ir ketvirtas rezultatas pasaulyje

Šeštadienį Minsko (Baltarusija) universiteto lengvosios atletikos manieže grūmėsi pajėgiausi aštuonių šalių jaunimo grupės lengvaatlečiai. Mače, kuriame varžėsi Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Prancūzijos, Turkijos, Ukrainos ir Azerbaidžano sportininkai, lietuviai iškovojo tris pergales, o dar aštuoni lengvaatlečiai pateko tarp prizininkų. Komandų įskaitoje Lietuva užėmė trečią vietą (123 tšk.), nusileido tik baltarusiams (158 tašk.) bei prancūzams (157 tašk.).

Didžiausią laimikį nuskynė 18-metis šiaulietis Rokas Ickys. 60 metrų barjerinio bėgimo rungtyje lietuvis distanciją įveikė per 7,77 sek., artimiausią varžovą pranoko net 0,28 sek. ir pagerino Lietuvos 18-mečių bei 19-mečių rekordus. Jo pasiektas rezultatas besibaigiančiame žiemos sezone pasaulyje yra ketvirtas!

„Žiūrėjau dalyvius prieš startą, iš jų įsiminė tik turkas. Tikėjausi, kad būsiu trejetuke, bet labai norėjau ir pirmos vietos. Tikslas buvo asmeninis rekordas, norėjau įrodyti sau, kad galiu, – pasakojo įspūdingą pergalę iškovojęs R. Ickys. – Nežinau, ar bėgdamas padariau klaidų, reikėtų klausti trenerės. Man atrodo, kad buvo neblogai, bet visada technika griūna ir visada galima geriau.“

Praėjusių metų pasaulio jaunimo čempionato dalyvis žiemos sezono metu demonstravo geriausius rezultatus tarp visų rungčių bendraamžių. Jam atiteko VšĮ Kauno maratono klubo LLAF taurės varžybose bei Lietuvos čempionate įsteigti piniginiai prizai kaip geriausiai pasirodžiusiam jaunimo grupės lengvaatlečiui.

„Kai pirmą kartą laimėjau jaunimo grupėje, neįsivaizdavau, kad galiu pretenduoti į šį prizą. O Lietuvos čempionate žiūrėjau kitų rezultatus, savo laiką ir tikėjausi laimėti – taip ir nutiko, – atviravo R. Ickys. – Su šiomis varžybomis baigiau sezoną, dabar pailsėsiu ir ruošiuosi vasarai. Normatyvas į Europos jaunimo čempionatą jau yra, bet visada reikia jį pakartoti.“

Pergalę kone tuo pačiu metu iškovojo rutulio stūmikė Agnė Jonkutė. Europos jaunimo olimpiniame festivalyje užpernai dvi ketvirtas vietas nuskynusi lengvaatletė Minske rutulį nustūmė 13,77 m.

„Nuotaika gera, bet norėjosi pasiekti varžybų rekordą – 13,85 m. Šią žiemą stumdavau daugiau nei 14 metrų, o čia kažkaip tai į viršų, tai į apačią… Kas būtų geriau – aukštesnė vieta ar geresnis rezultatas? Rezultatas. Ruošiuosi Europos jaunimo čempionatui ir rezultatas yra labai svarbus šiuo metu“, – aiškino A. Jonkutė.

Lengvaatletė žiemos sezoną įvertino teigiamai. Toliau už ją Lietuvoje šiemet stūmė tik dvi Europos čempionato dalyvės – Giedrė Kupstytė ir Austra Skujytė.

„Esu patenkinta žiemos sezonu, nuo praėjusių metų asmeninį rekordą pagerinau 1,5 metro. Poilsio nebus, išvyksime į stovyklą ir dirbsime, dabar labiau disko metimo srityje. Praėję metai turėjo parodyti, į ką sutelkti dėmesį – diską ar rutulį, bet rezultatai buvo apylygiai, tad dabar vėl su dviem rungtimis“, – juokėsi perspektyvi lengvaatletė.

Pirmu dienos prizininku iš Lietuvos tapo sprinteris Džiugas Juška. 60 metrų bėgimo nuotolį jis įveikė per 7 sek. ir nusileido tik prancūzui Nicolui Monique (6,88 sek.) ir ukrainiečiui Janui Kaniašniui (6,96 sek.). Sprinteriai finale varžėsi kiek neįprastu laiku – 9 valandą ryte.

„Rezultatas šiandien nelabai koks, jau laikas būtų iš 6,9 sek. bėgti, – pasirodymu neliko patenkintas Džiugas Juška. – Praėjusiais metais taip pat teko varžytis anksti ryte. Man tai nepadeda, geriau dalyvauti vakare, ypač kai finalai visada vakare. Gaila, kad čia finalas buvo iš karto, bėgant antrą kartą būtų buvę geriau.“

Kovotojo charakterį pademonstravo 1500 m bėgime dalyvavęs Eduardas Survilas. Dvejais metais už varžovus jaunesnis lietuvis dalį distancijos bėgo tarp autsaiderių, tačiau finišavo itin galingai ir užėmė trečią vietą – 4 min. 1,88 sek. Nuo sidabro mūsiškį skyrė vos 0,22 sek.

„Tikslas buvo laimėti šias varžybas, tačiau jo įgyvendinti nepavyko. Visą laiką gerai bėgu gale, esu patenkintas finišu, tik gaila, kad per vėlai pradėjau finišuoti ir nepavyko aplenkti antro. Laikas taip pat ne pats geriausias – keturios sekundės nuo asmeninio rekordo, bet kadangi paskutinės sezono varžybos, viskas labai gerai“, – komentavo E. Survilas.

Šį sezoną lengvaatletis tapo vienu iš sezono atradimų – manieže sugebėjo įvykdyti 1500 m rungties pasaulio jaunių čempionato normatyvą, o šalies čempionate tarp suaugusiųjų iškovojo sidabrą 800 m rungtyje.

„Šiandien taktika nelabai suveikė, prieš savaitę Lietuvos čempionate irgi nepavyko. Taktiką reikės tobulinti, bet iki vasaros dar yra laiko, o pagrindinis tikslas – pasaulio jaunių čempionatas. Tokias klaidas reikia ištaisyti, kad jų nebūtų pasaulio čempionate“, – vylėsi E. Survilas.

Trečią pergalę į Lietuvos komandos taupyklę įrašė daugiakovininkas Matas Adamonis. Vietoj uždarose patalpose įprastos septynkovės daugiakovininkai varžėsi penkiose rungtyse. Lietuvis surinko 4070 taškų ir latvį Krišjanį Belaunieką (antra vieta) aplenkęs net 143 taškais užėmė pirmą vietą.

„Septynkovė sunkiau, nes yra šuoliai su kartimi ir 60 metrų bėgimas, kuriose nesu labai stiprus. O penkiakovėje šių rungčių nėra, tad man tai labai patogu – lieka visos mėgstamos rungtys, – sakė M. Adamonis. – Sėkmės šiandien tikrai buvo, nes nepavyko du šuolių į tolį bandymai. Jau norėjau pasiduoti, bet po to įtikinau save susiimti, nes visada tarptautinėse varžybose kažkaip nesublizgu. Šuoliuose į aukštį irgi beveik „sėdau“, bet po to šiaip ne taip išėjo.“

Tarp prizininkų Minske taip pat prasibrovė Paulius Gelažius (rutulio stūmimas, antra vieta – 18,72 m), Kamilė Vaidžiulytė (1500 m, trečia vieta – 4 min. 37,3 sek.), Gediminas Truskauskas (300 m, antra vieta – 34,38 sek.), Austėja Kavaliauskaitė (5000 m sportinis ėjimas, trečia vieta – 24 min. 57,59 sek.) ir varžybų dieną su sveikatos problemomis susidūrę šuolininkai į aukštį Urtė Baikštytė (trečia vieta – 175 cm) bei Juozas Baikštys (trečia vieta – 215 cm).

Geriausiais Lietuvos komandos lengvaatlečiais pripažinti R. Ickys bei A. Jonkutė.

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top