Pradinis / Lietuviai svetur / JAV. Surengtas pirmasis Niujorko lietuvių profesionalų susitikimas

JAV. Surengtas pirmasis Niujorko lietuvių profesionalų susitikimas

JAV lietuvių bendruomenės Niujorko apygarda gruodžio 16 d. surengė pirmąjį Niujorko lietuvių profesionalų susitikimą Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Niujorke patalpose. Šio projekto tikslas – sukurti erdvę Niujorko lietuviams ieškoti pažinčių profesinėse srityse, dalyvauti kokybiškose, teminėse diskusijose, dalytis profesine patirtimi tarpusavyje ir su Lietuva. Susitikimas sulaukė didelio profesinėse srityse dirbančių Niujorko lietuvių susidomėjimo: atvyko apie 40 finansų, teisės, medicinos, žiniasklaidos, politinės veiklos specialistų, renginyje dalyvavo tokie garbingi svečiai, kaip buvusi JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Derse, Niujorko miesto mero Bill de Blasio padėjėjas Stefan Grybauskas ir „Yahoo Studijos“ naujienų vadovas Tony Maciulis.

Sveikindamas susirinkusius svečius, JAV LB Niujorko apygardos pirmininkas Algirdas Grybas apžvelgė pastarųjų penkerių metų reikšmingus teigiamus pokyčius Lietuvoje ir Amerikos lietuvių, ypač Niujorko, bendruomenėje. „Dabar yra pats tinkamiausias laikas pradėti tokį projektą“, – kalbėjo Algirdas Grybas, pabrėždamas, kad šiandienos Amerikos lietuviai yra protingi, verslūs, aukštas pareigas pasaulinėse įmonėse užimantys specialistai. Todėl dabar itin svarbu suburti juos dėl profesionalaus bendradarbiavimo, kad šis gausus ryšių tinklas būtų išnaudotas svarbiems tikslams.

Pristatydamas projekto turinį, Algirdas Grybas kalbėjo apie planuojamus renginius, skirtus bendradarbiavimui skatinti ir aktualių temų diskusijoms. Mentorystės projektai, kapitalo pritraukimas ir stipendijos – tai tik keletas iš Niujorko apygardos pirmininko išvardytų galimų papildomų veiklos sričių. Pasak jo, itin svarbu, kad patys projekto dalyviai reikštų savo nuomonę dėl jiems aktualių idėjų ir priimtinų veiklos sričių, kad projektas galėtų būti naudingas kiekvienam jo dalyviui.

LR generalinio konsulato Niujorke trečioji sekretorė Laura Žiliajevaitė taip pat sveikino idėją suburti Niujorko lietuvių profesionalus ir žadėjo, kad kitais metais, kai pareigas pradės eiti naujasis generalinis konsulas, partnerystė tarp konsulato ir Niujorko apygardos tik stiprės.

Renginio kulminacija tapo garbingos viešnios buvusios JAV ambasadorės Lietuvoje Anne Derse kreipimasis į susirinkusiuosius. Lietuviškai pasisveikinusi ir palinkėjusi visiems linksmų šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų, Anne Derse pabrėžė, kad jos patirtis, sukaupta per trejus tarnybos metus Lietuvoje, leidžia jai tikėti, kad šis projektas svarbus ne tik jauniems lietuvių profesionalams bei Lietuvai, bet ir Lietuvos ir JAV valstybių bendradarbiavimui. Ji pabrėžė, kad Amerikos lietuvių bendruomenė nuolat keičiasi ir tobulėja: praeityje žmonės dažnai emigruodavo į JAV verčiami politinių aplinkybių, o dabar beveik visi naujosios bangos emigrantai atvyksta į šią šalį vedami asmeninių ambicijų mokslo ir profesinėse srityse.

Lietuvos ir JAV santykiai taip pat sparčiai vystosi. „Šiandien Lietuva ir JAV yra lygiavertės partnerės sprendžiant daugumą globalių problemų“, – sakė Anne Derse. Ambasadorė ypač pabrėžė Lietuvos partnerystės svarbą saugumo klausimais, o jos asmeninė patirtis, stebint Lietuvos karių pasirengimą ir Goro srities Afganistane administravimą 2011–2012 metais, padėjo jai suprasti dar didesnes šių dviejų šalių tolesnio bendradarbiavimo galimybes.

Anne Derse siūlė šiai naujai suburtai lietuvių profesionalų grupei prisidėti ir prie jos inicijuotos ir vadovaujamos Lietuvos ir JAV vidurinių mokyklų mokinių mainų programos „ExCEL“. Programoje dalyvaujantys moksleiviai turi galimybę konkurso būdu gauti stipendiją vienų mokslo metų trukmės studijoms JAV mokykloje. 2015 metais sukanka penkeri metai nuo mainų programos pradžios, per juos į Ameriką atvyko 32 įvairių Lietuvos mokyklų mokiniai. Ambasadorė tikisi, kad šiemet viešės ne tik Lietuvos mokiniai Amerikoje, bet ir Amerikos mokiniai Lietuvoje, kad pastarieji turės galimybę išmokti lietuvių kalbos ir pasisemti lietuviškos kultūros gyvendami su lietuvių šeimomis. Anne Derse pažymėjo, kad tokia patirtis gali būti svarbi kiekvienam tokios mainų programos dalyviui vėliau renkantis savo profesiją, taip pat didinant lietuviškos ir JAV kultūrų tarpusavio supratimą.

Renginiui sulaukus didelio dėmesio, planuojama tokius susitikimus organizuoti ir ateityje, nuolat plečiant šios naujos Niujorko lietuvių profesionalų grupės gretas. Visa informacija apie tolesnius susitikimus bus skelbiama JAV LB Niujorko apygardos interneto svetainėje www.nylithuanian.org.

Autorė Sonata Brokevičiūtė
Šaltinis https://www.nylithuanian.org
E. Redikaitės nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top