Pradinis / Lietuviai svetur / JAV. Vasaros sezono palydėtuvės su sielos gydytoja

JAV. Vasaros sezono palydėtuvės su sielos gydytoja

Ne kartą ir ne du esu girdėjęs apie Lietuvos estradinės muzikos žvaigždžių staigmenas gimtadienio ar vestuvių šventėse, kai sukaktuvininkas ar jaunieji iki pat to momento nežino apie garsaus atlikėjo dalyvavimą jų iškilmėse, o tai iš anksto, žinodami šventės kaltininko norus, būna suderinę šeimos nariai arba renginio planuotojai. Į panašias aplinkybes savo gyvenime ne sykį buvo patekusi ir legendinės grupės „Sekmadienis“ vokalistė Jūratė Miliauskaitė, dainuoti pradėjusi prieš 30 metų muzikos mokytojo Antano Dargio dėka gimtuosiuose Mažeikiuose, tačiau pastarąjį ketvirtį amžiaus praleidusi Kaune.

Vaikų grupės „Saulės vaikai“ vadovė pasakojo, kad šiais laikais toks pasveikinimas gimimo dienos proga itin populiarus, o neretas sukaktuvininkas, išvydęs žinomą atlikėją savo namų tarpduryje, netenka žado… Visgi kažin ar pati Jūratė kada nors būtų įsivaizdavusi, kad tokioje pat situacijoje atsidurs pati! Po trejų metų planavimo ištaikiusi progą tarp savo nesibaigiančių koncertinių kelionių ir kitų darbų aplankyti fantastiška gamta garsėjantį Oregoną ir pakoncertuoti Portlando apylinkių lietuviams J. Miliauskaitė viešėjo ir Kanon Bičo bei Sisaido kurortuose, į kuriuos dainininkę nuvežė šių eilučių autorius. Vis dėlto net ir daug ko per tiek išvykų mačiusiai Jūratei prarasti žadą šį kartą buvo lemta pačiai… ir ne nuo pritrenkiančių gamtovaizdžių. Mažiausiai, ko galėjo tikėtis „Sekmadienio“ įkūrėjas A. Dargis bei J. Miliauskaitė atokiame Sisaide, tai sutikti vietinių lietuvių.  Na gerai, ne visai vietinių, tiksliau, studentų iš Lietuvos. O kad tarp jų pamatys 13 metų „Saulės vaikų“ grupėje Kaune dainavusią Eveliną Budėnaitę, nė nebūtų susapnavę.

Iš įvairių Lietuvos miestų pagal „Work & Travel“ programą jau antrą vasarą į šį kurortą sugužėjusių mūsų jaunųjų tautiečių šiemet Oregone buvo net 33. Tarp jų atsidūrė ir buvusi Jūratės Miliauskaitės ugdytinė Evelina, nuo šio rudens sugrįžtanti krimsti viešosios komunikacijos mokslų Kauno kolegijoje.

Po tokio neįtikėtino ir smagaus susitikimo su savo buvusia vadove E. Budėnaitė, žinoma, užsidegė noru dalyvauti ir Jūratės koncerte Rooster Rock State Park. Į jį atkeliavo su savo drauge Raminta, studijuojančia Lietuvos sporto universitete. Įspūdingame Kolumbijos upės pakrantės prieglobstyje tiek visiems puikiai žinomos „Sekmadienio“ dainos, tiek naujos pačios Jūratės sukurtos lyrinės melodijos skambėjo ištisą kaip reta giedrą šeštadienio vakarą, o daugelį susirinkusiųjų nustebino ne tik Miliauskaitės muzikinis talentas, bet ir asmeninės biografijos detalės, ypač tai, kad ji norėjo tapti gydytoja, netgi baigė du psichologijos studijų kursus Vilnius universitete. Vis dėlto medikės keliu nenuėjo.

„Nesigraužkite dėl to, – Portlando lietuvių bendruomenės apylinkės vardu dėkodamas už ypatingą muzikos vakarą J. Miliauskaitę sveikino trečią dešimtmetį šioje vietovėje su šeima gyvenantis Vilmantas Babarskas. – Jūs vis tiek tapote tikra daktare – sielos gydytoja.“

Portlando lietuviams šį rudenį nebus lemta ilsėtis. Vos pasibaigus Jūratės koncertui, prasidėjo tautinių šokių grupės „Aitvaras“ repeticija. Ji tęsėsi iki pat sutemų, nes juk vos už pusantros savaitės į „Rožių miestą“ jau suvažiuos visos Amerikos Lietuvių Bendruomenės Tarybos nariai ir kiti įtakingiausi užjūryje gyvenantys mūsų tautiečiai. Sekite mus „Facebook“ paskyroje JAV LB Portlendo apylinkė bei tinklalapyje www.portlandlithuanians.com.

Laurynas R. Misevičius – specialiai Lietuvai iš Portlando

Giedrės Babarskienės nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top