Pradinis / KARJERA / Keli patarimai sėkmingam mažos komandos formavimui

Keli patarimai sėkmingam mažos komandos formavimui

Kelionių darbuotojų komandoms organizavimas – vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių produktyvumą ir motyvaciją dirbti. Šios kelionės – tiek pažintinės, tiek pramoginės – suteikia daugiau entuziazmo, ugdo bendradarbiavimo įgūdžius. Išvykos ir bendra veikla – puikus būdas parodyti darbuotojams, kad jie yra vertinami. Vis dėlto tam, kad pramogos būtų vertingos, svarbiausiais aspektais būtina pasirūpinti iš anksto.

Bendras transportas – viena pamatinių sklandžios išvykos sąlygų

Jeigu planuojate kelionę nedidelei darbuotojų grupelei, išsirinkti transportą bus nesunku. Vienas iš patikimiausių ir lengviausių sprendimų – mikroautobusų nuoma. Mikroautobusai turi daug privalumų, o sprendimas juos rinktis naudingas tiek pačiai įmonei, tiek darbuotojams.

 • Nedidelės išlaidos. Mikroautobusas – ekonomiškas pasirinkimas. Keliauti tokia transporto priemone yra daug pigiau nei keliais automobiliais. Tam, kad sprendimas užtikrintų finansinę naudą, kruopščiai apskaičiuokite keliaujančiųjų skaičių – taip neteks mokėti už tuščias vietas.
 • Saugumas ir patikimumas. Pasirinkę mikroautobuso nuomą su vairuotoju, galite mėgautis ramesne, komfortiškesne kelione. Tokiu atveju jums nereikia jaudintis dėl geriausio maršruto pasirinkimo, pertraukėlių organizavimo ir parkavimosi. Be to, ilgas vairavimas vargina, nepalieka galimybių bendrauti su darbuotojais ar kolegomis. Pasisamdę patyrusį vairuotoją, ne tik sumažinate rūpesčius, bet ir sudarote vienodas sąlygas ugdyti komandinius įgūdžius visiems išvykos dalyviams.
 • Šiuolaikiškų mikroautobusų nuoma yra patogi: juose galima individualiai reguliuoti oro kondicionavimą, yra vietos daiktams pasidėti. Be to, čia dažnai būna įrengta moderni DVD aparatūra, suteikiama galimybė naudotis nemokamu bevieliu interneto ryšiu. Planuojantys keliauti su gidu gali lengvai rasti ir mikroautobusą su mikrofonu.

Šiuolaikiški mikroautobusai puikiai pritaikyti skirtingiems keliautojų poreikiams. Pasirinkus patikimą, kompleksines paslaugas teikiančią nuomos kompaniją, galima ne tik pasirūpinti komandos komfortu, bet ir susiplanuoti išvyką lengviau, greičiau.

Kur keliauti norint sustiprinti komandinio darbo įgūdžius?

Komandinis darbas turėtų būti įsimintinas, gausus malonių įspūdžių. Tai – puiki galimybė atskleisti darbuotojų privalumus. Pasirūpinkite, kad šis laikas būtų praleistas turiningai, į veiklą būtų įtraukti visi. Pateikiame kelias idėjas, kur galite nusivežti savo komandą.

 1. Pajūris. Vasarą ir ankstyvą rudenį pajūris – puiki vieta poilsinėms darbuotojų išvykoms organizuoti. Pajūris tinka ir komandiniams žaidimams, smagioms rungtims organizuoti.
 2. Miškas ir poilsio zonos. Jei mikroautobusų nuoma pasirūpinta, o išvykos dienomis tikimasi gero oro, galite organizuoti turistinius žygius, skautų mokymus arba panašias pramogas.
 3. Tai – puiki erdvė aktyvioms užduotims, tokioms kaip estafetės, atlikti. Be to, toks pasirinkimas itin tinka turintiems nedidelį biudžetą.
 4. Gyvūnų prieglauda. Skatinkite darbuotojų empatiją ir aplankykite tokias vietas, kurios ne tik būtų smagios, bet ir teiktų moralinės naudos.

Sprendžiant dėl vietos patartina atsižvelgti ne tik į finansines galimybes, bet ir į darbuotojų pomėgius: jei, pavyzdžiui, į gamtą keliausite su tais, kurie mieliau laisvalaikiui renkasi miesto erdves, kelionė jiems gali palikti mažiau gerų prisiminimų. Taip pat reikia atsižvelgti ir į kitus aspektus – maitinimo, nakvynės sąlygas.

Kad kelionė neprailgtų

Komandinis darbas gali prasidėti dar nepasiekus kelionės tikslo. Iš anksto pasiruoškite bent kelioms veikloms, kurios galėtų praskaidrinti išvyką.

 • Metų nominacijos. Jei mikroautobuse įrengtas mikrofonas, surenkite darbuotojų apdovanojimus. Bendros kelionės tikslas yra ne tik patirti naujų įspūdžių, bet ir atsipalaiduoti, tad geriausia, kad nominacijos būtų nuotaikingos, humoristinės.
 • Karaokė. Šiuolaikinė mikroautobusų nuoma gali būti pritaikyta smagioms dainavimo varžyboms. Tam nebūtina pakilti iš vietos, tad pramoga – ir linksma, ir saugi.
 • Protmūšis. Protmūšis – veikla, kuri skatina sveiką konkurencingumą. Geriausia suskirstyti žmones po 3 ar 4. Protmūšį galima organizuoti perskaitant užduotis.
 • Programėlės komandoms. Jei mikroautobusų nuoma papildyta nemokamo interneto paslauga, pasinaudokite juo. Internete gausu puikių viktorinų, galvosūkių programėlių, pritaikytų nedidelei komandai.

Jei organizuojate rungtis ar varžybas, nepamirškite apdovanoti nugalėtojų. Tam tinka ir nebrangios smulkmenos – saldainiai, kelioniniai reikmenys ir panašiai.

Kokios pramoginės veiklos efektyviausios?

Prieš pasirinkdami veiklą apsvarstykite, kokie pagrindiniai išvykos tikslai, pavyzdžiui, ar norite edukacinių pramogų, ar aktyvaus laisvalaikio. Svarbu atsižvelgti ir į jūsų komandos būdą, silpnybes. Pateikiame kelias turiningos veiklos idėjas.

 1. Patiekalų gaminimas. Pasirinkite edukacinę maisto ruošimo programą, į kurią būtų įtraukta visa komanda. Mažos žmonių grupelės šioje srityje pranašesnės – lengviau surasti, suorganizuoti pramogą ir dirbti kartu.
 2. Pabėgimų kambarys. Ši veikla skatina glaudų bendradarbiavimą ir kritinį mąstymą. Pabėgimų kambarių itin gausu didžiuosiuose miestuose.
 3. Pasivažinėjimas kartingais. Jei mikroautobusų nuoma naudosis komanda, kurios nariai mielai patys vairuoja, galite surengti greitos reakcijos, miklumo varžybas kartingų aikštelėje. Tai – ne tik smagi, bet ir bendravimo įgūdžius gerinanti veikla.
 4. Improvizacijų vakaras. Šią pramogą gali surengti tiek profesionalai, tiek pati darbo komanda. Improvizacija skatina komunikaciją, atidumą detalėms ir drąsą.
 5. Plaukimas baidarėmis. Tai – aktyvi, ištvermės reikalaujanti veikla. Plaukimas baidarėmis puikiai tinka komandos aktyvumui skatinti.

Komandos išvykos – tai ne laiko ir išteklių švaistymas, o būtina investicija. Tiek bendrų organizacinių rūpesčių sprendimas, toks kaip mikroautobusų nuoma, tiek smagios veiklos – būdas motyvuoti, didinti pasitenkinimą darbu ir pačia įmone. JAV atliktas tyrimas rodo, kad įmonės, kurių darbuotojai yra aktyvūs, įsitraukę į bendrų tikslų siekimą, gali pasiekti net dvigubai didesnį metinį pelną. Taigi kolektyvinės kelionės – ne tik smagi, bet ir visokeriopai naudinga veikla.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top