Pradinis / Renginiai, pramogos / „Jazz Brothers“ būgnininkas Arvydas Joffė: „Esu grojęs ir su virtuviniais puodais“

„Jazz Brothers“ būgnininkas Arvydas Joffė: „Esu grojęs ir su virtuviniais puodais“

Jau sausio 20 d. Vilniaus muzikiniame teatre „New York“ ant scenos lips profesionalių džiazo atlikėjų  kvintetas „Jazz Brothers“. Už lango spaudžiant šaltukui, muzikantai žada klausytojams pažerti ne vieną kibirkščiuojančią kompoziciją. Daugiau kaip dešimtmetį muzikuojančią grupę šiemet klausytojams pristato prodiusavimo įmonė „ARS Libera International“.

Džiazo mėgėjai žino, jog „Jazz Brothers“ vizitinė kortelė – „fusion“ stilius. Išraiškingas, azartiškas, temperamentingas ir meistriškai perteikiamas džiazo skambesys, patinkantis net išrankiausiam klausytojui. Visa tai – ilgametės patirties ir profesionalumo rezultatas. 2001 metais grupę įkūręs žymus gitaristas ir kompozitorius sujungė džiazą mėgstančius muzikantus ir tikina, jog klausytojai kviečiami ne vien į koncertą, o į pasimatymą su tikruoju džiazu.

Koja kojon nuo pirmos dienos

Nuo pirmųjų grupės atsiradimo dienų prie mušamųjų „Jazz Brothers“ vairo sėdi išraiškingas ir Lietuvos muzikos padangėse pažįstamas Arvydas Joffė. Tai vienas įdomiausių Lietuvos būgnininkų, pasižymintis nepaprasta energija, subtiliu ir harmoningu akustinių bei elektroninių mušamųjų derinimu, savitu vokalu. Jis puikus ir ansambliuose, ir įsimintinose solinėse programose, kurias rengia nuo 1992-ųjų.

Mušamųjų instrumentų meistras, Lietuvos muzikos padangėje karjerą pradėjęs su pirmosiomis Lietuvos roko grupėmis, džiazą groja nuo 1976 m. Jis neslepia, jog per visą buvimą grupėje nuolat plėtėsi ir keitėsi požiūris ne tik į džiazą, bet ir į pačią muziką. Muzikantas teigia, jog ir Lietuvos klausytojai per šiuos metus pasikeitę. Šiandien jie ieško dar daugiau naujovių, nori būti nustebinti, sužavėti nuo scenos skleidžiamos energijos.

Arvydas Joffė muzikavo su dauguma ryškiausių Lietuvos džiazo meistrų. Visą šį laikotarpį nuolat bandydamas save, muzikantas grojo įvairius muzikos stilius, o kartu atrado ir džiazą. Kaip pavyko išlikti tokiam energingam įvairiuose stiliuose? „Tam reikėjo tiesiog dirbti. Tada dirbti. Ir dar šiek tiek dirbti. Mušamieji nėra išskirtinis instrumentas, jis yra toks pat, kaip ir kiti muzikos instrumentai, kuriais grojama. Tik žmogaus požiūris gali būti išskirtinis. Man paprasčiausiai labai patinka groti mušamaisiais. Jeigu būtų nutikę taip, kad būčiau pasirinkęs groti smuiku, neabejoju, gročiau taip pat energingai ir vis tiek išreikščiau save“, – pasakoja A. Joffė.

Yra tekę groti virtuvės lėkštėmis

Per visus šiuos metus muzikavimo, pasirodo, nemažai ir linksmų nutikimų yra nutikę. „Vienas iš linksmesnių nutikimų buvo atvejis, kai buvau pakviestas groti laive kartu su V. Čekasino grupe. Atvykęs pamačiau, jog nėra mušamųjų įrangos: nei lėkščių, nei būgnų. Bet man tai buvo ne kliūtis. Iš virtuvės koncertui pasiskolinau įvairių geležinių ir kitokių puodų, keletą dangčių ir lėkščių. Su tokiais instrumentais ir grojau visą koncertą. Tiesa, pasirodymas išėjo gana konceptualus, bet labai patiko ir publikai, ir pačiam V. Čekasinui“, – su šypsena prisimena A. Joffė.

Paklaustas, ar kada nors galvojo, jog galėtų save realizuoti kitur, A. Joffė purto galvą. Teigia nuo vaikystės mėgęs muziką ir niekada negalvojęs visko mesti ir keisti gyvenimą. Jis neslepia, kad per karjeros metus daug kartų keitėsi muzikos suvokimas, plėtėsi požiūris ir žvilgsnis, bet klausytojai jam visada liko svarbūs. Nors dažnai mėgstama sakyti, jog džiazas Lietuvoje dar nėra toks mėgstamas kaip kitose šalyse, A. Joffė sako klausytojų neskirstantis. „Klausytojai, kad ir kurioje šalyje būtų, visada yra žmonės. Tai svarbiausia. Žmogus ir Lietuvoje, ir Afrikoje yra toks pat žmogus“, – teigia muzikantas.

A. Joffė kviečia visus savo klausytojus apsilankyti artimiausiame „Jazz Brothers“ koncerte. Jis užtikrina, jog tą vakarą scenoje skambės genialiai parašyta muzika, kurią kūrė kompozitorius A. Chalikovas. Taigi pasimatyme su džiazu laukia ne tik nauja „Jazz Brothers“ sudėtis, bet ir žmones jungianti muzika.
Pirmasis „Jazz Brothers“ pasirodymas jau sausio 20 d. suskambės Vilniaus muzikiniame teatre „New York“. Naujausias „Jazz Brothers“ variantas itin spalvingas ir dvelkiantis meistriškumu. Šiuo metu drauge su Artūru Chalikovu ansamblyje muzikuoja Rimantas Brazaitis (saksofonas), Arvydas Joffė (mušamieji), Raimundas Dauginas (klavišiniai) ir Ugnius Butkus (bosinė gitara).

Klausytojų jau pamėgto koncerto bilietai tirpsta kasdien, tad organizatoriai kviečia bilietais pasirūpinti iš anksto. Juos įsigyti galima BILIETAI.LT: http://www.bilietai.lt/lt/event/27724

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top