Pradinis / Nuomonė / Jonas Sakalauskas: „Nereikia bijoti, bet saugotis ir tirtis – būtina“

Jonas Sakalauskas: „Nereikia bijoti, bet saugotis ir tirtis – būtina“

„Ir pakartotinis COVID-19 testas neigiamas. Esu sveikas“, – džiugia žinia dalijasi nuo COVID-19 pasveikęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas ir perspėja šios ligos skeptikus: nereikia bijoti, bet saugotis ir tirtis – būtina.

Jonas Sakalauskas. LNOBT archyvo nuotr.

Atvirame laiške savo socialinio tinklo paskyroje J. Sakalauskas pasakoja sekmadienį gavęs neigiamą pakartotinio testo atsakymą. „Pagaliau COVID-19 įveiktas. Virusą nugalėjo ir teatro darbuotojai. Persirgau ganėtinai sunkia ligos forma, nors mano amžiuje tai labai retas atvejis. Labai noriu visiems palinkėti būti sveikiems, saugoti save ir savo artimus. Ypač stiprinti imunitetą, nes visi virusai ir infekcijos kėsinasi į silpnesnius. COVID-19 šalies ir pasaulio mastu greitai nepavyks įveikti, tad reikės susitaikyti su nauja realybe, kad šis virusas dar ilgai bus tarp mūsų… Noriu padėkoti savo artimiesiems, draugams, LNOBT vadovų komandai ir visam kolektyvui, kurie mane palaikė ir labai padėjo. Labiausiai esu dėkingas Irenai Pivoriūnienei už ypatingą globą, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovei, profesorei Ligitai Jančorienei, gydytojai Ugnei Sakalauskienei bei visam ligoninės personalui. Būkit sveiki, gražios jums ateinančios savaitės ir kuo mažiau ligonių“, – dėkoja LNOBT generalinis vadovas.

Žinomas dainininkas J. Sakalauskas siunčia žinutę COVID-19 skeptikams. „Ši liga tikresnė, nei manote, ir daliai susirgusiųjų būna rimtų komplikacijų. Džiugu, kad šios ligos gydymo galimybės taip pat sparčiai tobulėja: apie virusą surinkta daug informacijos, pritaikomi efektyvūs gydymo būdai. Panikuoti neverta, nes nežinomybės lieka vis mažiau. Jei jaučiate pirminius galimus simptomus ir nors truputį įtariate, kad tai gali būti COVID-19, darykitės testus, taip apsaugosite save ir aplinkinius. Tik visi kartu galime sustabdyti virusą, o ateityje išmokti įveikti kitas negandas. Manau, kad labai daug žmonių net jausdami simptomus nesikreipia į gydytojus, bijo ir ignoruoja ligą ir taip užkrečia kitus. Deja, bet labai daug žmonių neatskleidžia visų turėtų kontaktų, nes nenori ar bijo dėl to, kad bus izoliuoti jų artimieji bei draugai. Patikėkite, niekas nenori būti izoliuotas, o visuomenės neigiama reakcija į susirgusius išgąsdina dalį tų, kurie serga be komplikacijų… Niekas nekaltas, kad liga yra Lietuvoje. Mes turime su tuo susigyventi, o gyvenimas eina toliau. Gyvenimas nesustoja, o negandų buvo ir bus visada. Tikiuosi, kad ateityje visuomenė bus dar aktyviau testuojama, o testas bus dar greitesnis ir lengviau prieinamas. Tikiuosi, kad mūsų visuomenė neignoruos kitų problemų, kitų ligų ir socialinių aspektų, kurie taip pat buvo, yra ir bus labai pavojingi mums visiems“, – tikina J. Sakalauskas. Nuo COVID-19 pasveikęs LNOBT generalinis direktorius ragina pagal galimybes padėti šiuo metu esantiems saviizoliacijoje.

„Taip pat noriu padėkoti LNOBT kolektyvui, kuris operatyviai susidorojo su iššūkiais. Mūsų teatras jau nėra viruso židinys. LNOBT laikosi ypatingų saugos reikalavimų ir esu įsitikinęs, kad teatre padaryta viskas, kad COVID-19 rizika būtų minimali. Man apmaudu, kad žmonės masiškai eina į prekybos centrus, kavines, barus, o teatrai ir kitos kultūros įstaigos minimos kaip potencialūs „viruso židiniai“, nors užsikrėsti pavojingu virusu galima visur…“ – sako J. Sakalauskas.

Artūras Klimas

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top