Pradinis / Interjeras / Tinkama baldų priežiūra – ilgaamžiškumui

Tinkama baldų priežiūra – ilgaamžiškumui

Baldai namuose yra reikalingi ne tik dėl funkcionalumo, bet ir dėl stiliaus. Žinoma, estetika yra neatsiejama nuo tinkamos priežiūros, o ji reikalauja laiko bei žinių. Pirmiausia – raskite gerus specialistus, kurie gebės pagaminti baldus pagal Jūsų poreikius. Kai jie yra namuose – laikas labiau pasidomėti kiekvieno iš jų priežiūra. Viskas dėl funkcionalesnių, estetiškai atrodančių baldų, kurie tarnaus daug metų.

Gobeleninių baldų priežiūra

Baldų gamyba pagal individualius poreikius dažnai reikalinga ir dėl sofų, lovų, nes žmonės savo namuose nori turėti vienetinius daiktus. Svarbiausia, kad gobeleniniai baldai nėra lepūs, tad ir priežiūros jiems reikia kur kas mažiau nei odiniams baldams.

 • Dulkėms šalinti dažniausiai naudojamas siurblys.
 • Plaukams nuo baldo surinkti tinka šepetys. Naudinga sušlapinti jo šerelius.
 • Dėmėms šalinti tinka paprasčiausias vanduo su muilu. Tiesa, baigus valyti būtina nusausinti.
 • Visada verta išbandyti specialius valiklius, kurie skirti iš konkretaus audinio pagamintam gobelenui valyti.
 • Šlapiai dėmei džiovinti negalima naudoti lygintuvo arba plaukų džiovintuvo. Leiskite išdžiūti natūraliai.

Skubantiems, tačiau norintiems, kad baldai visada atrodytų puikiai, geriausias pasirinkimas yra cheminis valymas. Sėkmingai pašalinamos net ir labai įsisenėjusios dėmės: kraujo, šlapimo, maisto likučių…

Medinių baldų priežiūra

Lietuvoje pati populiariausia yra medinių baldų gamyba bei projektavimas. Kodėl? Nes medienos gaminiai yra labai tvirti, jie – manevringi, tad galima pagal kiekvieno asmens poreikius sukurti tokius, kurie jam labiausiai patinka ir kurie skoningiausiai derės interjere.

Tiesa, kad ir kokie nestandartiniai baldai yra pagaminti, jie nereikalauja jokios sudėtingos priežiūros, nes medis – patvarus, gali  būti valomas su šlapia šluoste, o rinkoje siūlomas didelis valiklių pasirinkimas.

Kaip prižiūrėti medinius baldus?

 • Gana dažnai baldams valyti yra naudojamas actas, kuris sėkmingai pašalina bet kokio pobūdžio dėmes. Geriausia jį skiesti su vandeniu, nes gryno per didelis koncentratas.
 • Mediniams baldams nėra baisus vanduo, tačiau reikia normuoti jo kiekius. Dėmėms šalinti arba paprasčiausiai dulkėms valyti puikiai tinka vanduo su muilu, kurio tirpalu valomas paviršius. Svarbiausia nuvalius yra nusausinti.
 • Mediniams paviršiams valyti taip pat pasiteisina vandenilio peroksidas. Geriausia nenaudoti gryno, nes kai kuriems mediniams paviršiams, kurie nėra specialiai impregnuoti, jis gali būti kiek per stiprus. Valykite mišiniu su vandeniu, taip pat būtinai nusausinkite.
 • Apie sodos galią prižiūrint baldus taip pat žino visi. Ji yra puikus pasirinkimas tuomet, kai dėmes yra labai didelės ir sunkios. Sumaišius su vandeniu reikia košelę palikti ant probleminės vietos. Tiesa, blogai tai, kad toje vietoje spalva gali kiek pakisti. Vis dėlto, jeigu reikia rinktis – spalva arba maža dėmė, – geriausia rinktis pablukusią spalvą, kurią paskui bus galima atnaujinti dažais.

Mediniai baldai yra tikrai patvarūs, tačiau nereikia per daug dėl to įsiaudrinti ir juos valyti su šiurkštaus paviršiaus kempine.

Odinių baldų priežiūra

Baldų gamyba ir projektavimas suteikia galimybę namuose turėti tokius baldus, kurie iki mažiausių smulkmenų atitinka Jūsų poreikius. Taigi, oda gali būti kaip pagrindinė baldų medžiaga ir kartu kaip akcentas, kuris suteikia daiktui daugiau estetikos. Bet kuriuo atveju odai reikia skirti dėmesio ir visiškai jokio skirtumo – ar ji natūrali, ar dėvėta.

Odiniai baldai iki šiol laikomi prabangos sinonimu, nors rinkoje siūloma ekologiška oda gana pigi. Viduramžiais tai buvo vienas ryškiausių prabangos ženklų, kurį šiuo metu įsigyti gali kiekvienas. Kaip prižiūrėti, kad baldas tarnautų ilgai ir atrodytų puikiai?

 • Oda yra gana jautri medžiaga, tad  reikia rūpintis ne tik jos valymu, bet ir oru, kuris yra toje patalpoje, kur stovi baldas. Tiek per didelis drėgnumas, tiek per didelis sausumas – žalingas. Dominuojanti drėgmė turi siekti iki 70 procentų ir tai optimalus variantas ne tik baldui, bet ir žmogui.
 • Baldų gamyba orientuota į geros kokybės medžiagas. Štai todėl šiuolaikinę odą galima valyti su acto bei vandens tirpalu. Tiesa, svarbu jį naudoti mažais kiekiais, netrinti intensyviai, baigus valyti – išdžiovinti.
 • Jeigu ant odos pateko kokių nors nešvarumų – svarbiausia neskubėti valyti su šlapiu skudurėliu, nes jis gali pažeisti paviršių. Valykite su sausu, geriausia – nanošluoste. Žinoma, viskas priklauso nuo nešvarumo kilmės, tačiau, deja, ne visos dėmės gali būti išvalomos be pasekmių. Dėl konkrečių dėmių šalinimo siūlome klausti specialistų, kurie užsiima valymo darbais. Tikėtina, kad patars dėl priemonių pasirinkimo.
 • Dėmes valykite sukamaisiais judesiais.
 • Taip pat reikia rasti tinkamą vietą baldui, nes ne tik oras, bet ir saulė jam yra žalinga. Tiesioginiai saulės spinduliai blukina spalvą ir, deja, nėra priemonių, kuriomis nublukusi oda vėl atgautų pirminę išvaizdą.
 • Dulkes šalinti nuo odinės sofos galima su siurbliu. Nuimkite siurblio galą, uždėkite ploną galiuką ir lengvais judesiais nusiurbkite dulkes.

Odiniams baldams žalingos medžiagos:

 • vanduo,
 • muilas,
 • prakaitas,
 • kraujas,
 • cheminės priemonės.

Taip pat valymo metu venkite intensyvaus trynimo, rinkitės švelnias kempines. Odiniai baldai ne visada geras pasirinkimas namuose, kur yra gyvūnų su aštriais nagais.

Stiklinių baldų priežiūra

Stikliniai baldai taip pat dažnai priskiriami prie lepių, tačiau jeigu jų gamybą paliksite geriausiems savo sferos specialistams – galite būti tikras, kad jie tarnaus ilgai ir kartu atrodys puikiai. Iš stiklo dažniausiai gaminami staliukai, stalai, sekcijos bei kiti įmantrūs baldai, kurie dažniausiai komponuojami mažos kvadratūros būstuose. Kodėl? Nes stikliniai baldai suteikia erdviškumo, neužgožia aplinkos.

Ar tokius baldus yra sunku prižiūrėti? Ne, tik reikia žinoti, kaip.

 • Stikliniams baldams blizginti puikiai tinka actas, kuris pašalina net ir pačius didžiausius nešvarumus. Galima daryti tirpalus su vandeniu arba naudoti gryną. Svarbiausia, kad paviršius nebus pažeistas.
 • Stikliniam paviršiui valyti puikiai tinka langų valymo skystis.
 • Taip pat rekomenduojama nanošluostė, kuri pašalina ne tik dėmes, bet ir linijas, kurios lieka po valymo.
 • Taip pat puikiai tinka anksčiau minėta soda. Daromi jos ir vandens tirpalai, kurie tinkami net ir sudėtingiems nešvarumams šalinti.
 • Valymui puikiai tinka tiek sausos, tiek šlapios šluostės, nes ant stiklinių paviršių dulkės dažniausiai labai matosi – valyti reikia bent jau kartą per savaitę.

Valymui geriausia įsigyti specialias šluostes, kurios be jokių chemikalų sėkmingai pašalina dulkes ir bet kokius kitus nešvarumus.

Jeigu įsigysite geros kokybės baldus – jie Jums tarnaus ilgai ir, svarbiausia, jiems neteks skirti labai daug dėmesio, kad visada atrodytų puikiai. Atsiminkite – nuolatinė priežiūra ir staigi reakcija atsiradus dėmių – pagalba baldui.

Daugiau informacijos: https://eglidesign.lt/baldu-gamyba/virtuves-baldai/

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top