Pradinis / Šeima ir sveikata / Burnos higiena: apie procedūrą, kuri vadinama dantukų SPA

Burnos higiena: apie procedūrą, kuri vadinama dantukų SPA

Nė viena burnos ertmės priežiūrai skirta priemonė savaime nėra nei gera, nei bloga. Viskas priklauso nuo to, kaip dažnai ir intensyviai ją naudosite. Juk tas pats dantų šepetukas skirtingų žmonių rankose gali atlikti visiškai skirtingą funkciją: vieni tik truputį ir greitai apvalo dantukus, kiti atsakingai nuvalo kiekvieną dantuką, pašalina apnašas nuo liežuvio, žandukų, tad jiems tenka kur kas rečiau susidurti su rimtomis burnos ertmės ligomis.

Apie priemones, kurios yra tokios skirtingos…

Apsilankius pas specialistą Jums bus ne tik tinkamai sutvarkyti dantukai, bet ir pateikiama rekomendacijų, kokios priemonės yra geriausios ir kaip tinkamai jas naudoti, kad dantukai būtų gražūs ir sveiki. Žinoma, būtina ir reguliari profesionali dantų higiena, nes tik tokiu atveju galite būti ramus, kad sėkmingai pašalinamos ne tik minkštosios, bet ir kietosios apnašos, kurios ir sukelia įvairias ligas.

Štai renkantis dantų šepetukus būtina įvertinti ne tik šerelius, kuriems dažniausiai skiriama daugiausia dėmesio, bet ir rankenėlės išlinkimo kampą, kuris padeda kur kas paprasčiau pakreipti šepetuką tokia linkme, kokios reikia, kad apnašos būtų pašalinamos.

Dantis valykite sukamaisiais judesiais, taip pat aukštyn žemyn. Tokiu atveju pašalinamos net ir sunkiai pasiekiamose vietose esančios apnašos, kurios reikalauja daugiau dėmesio ir kurios dažniausiai „paliekamos“ specialistų rankose.

Dantų šepetukas, pasak specialistų, turi būti keičiamas kas tris mėnesius. Tokiu atveju jis išliks tarsi naujas ir, svarbiausia – tinkamai atliks savo funkciją. Kiekvieną kartą baigus valyti reikia šepetuką išplauti po karštu vandeniu. Tuomet pašalinsite bakterijas, kurios ant jo liko. Po kiekvieno plovimo priežiūra yra būtina.

Tarpdančių siūlas yra dar viena reikalinga priemonė, kuri gali padėti pašalinti apnašas sunkiai pasiekiamose vietose. Geriausia rinktis tokį, kuris yra slidus ir švelnus. Tuomet valymas bus patogus, svarbiausia, kad burnos ertmė bus tvarkingesnė.

Štai dantų krapštukai vertinami labai prieštaringai. Geriausia jų nenaudoti tokiu atveju, kai tiksliai nežinote, koks gali padėti išvengti dantenų sužalojimo. Žinoma, jie naudingi, tačiau tik tokiu atveju, kai reikia pašalinti įstrigusį maistą, o ne įprastos dantų higienos metu.

Taip pat ypatingai priežiūrai siūlomi tarpdančių šepetėliai arba vieno danties šepetėliai, kurie padeda pasiekti sunkiai prieinamas, problemines vietas. Dažniausiai dėl tokių šepetukų naudojimo rekomendacijų pateikia odontologai, kurie mato, jog tam tikrose vietose pasiekiamumas yra sudėtingesnis (pavyzdžiui, kai dygsta protiniai dantys).

Dėl priemonių dantims ir visai burnos ertmei prižiūrėti visada verta tartis su specialistais, kurie kiekvienu atveju pateikia rekomendacijų ir padeda Jums namuose tinkamai rūpintis savo sveikata. Tiesa, tai nereiškia, kad išvengsite reguliarių lankymųsi pas specialistą. Tikrai ne, tačiau jeigu pats skirsite užtektinai dėmesio – gydytojas galės dirbti mažiau.

Profesionalios burnos higienos svarba

Net ir pats atsakingiausias žmogus, kuris labai nuoširdžiai rūpinasi savo dantukais, kartą per pusę metų, kaip ir visi kiti, turi lankytis pas specialistą apžiūros. Tiesa, profesionali dantų higiena dažniausiai rekomenduojama dar dažniau. Dažniausiai kas kelis mėnesius, tačiau kiekvienu atveju rekomendacijas pateikia specialistas, tad jomis remtis ir siūlome.

Dažnai juokaujama, kad dantų higiena pas specialistą yra tarsi dantukų SPA, kuri suteikia galimybę įkvėpti daugiau gaivos, kur kas geriau jaustis, galiausiai, džiaugtis ir kur kas baltesne šypsena, nes higienos metu atliekamas ir poliravimas.

Tiesa, šiuo metu klinikų yra labai daug, tad ieškant tinkamiausios teks skirti šiek tiek laiko. Kadangi kinta technologijos bei galimybės, natūralu, kad kinta ir kiekvienos klinikos turima įranga. Visada verta rinktis inovatyviausią, nes ten suteikiamos paslaugos bus geriausios. O juk higiena padeda džiaugtis ne tik sveikais, bet ir baltais dantukais.

Dažniausiai po atliktos procedūros specialistas įvertina Jūsų burnos ertmės situaciją. Vieniems užtenka retesnių apsilankymų, kitiems – dažnesnių. Ypač tiems, kurie nešioja breketus arba dantų plokšteles, taip pat tiems, kurių dantys yra jautresni. Būtinai remkitės specialisto patarimais, nes jie gali padėti užkirsti kelią rimtoms sveikatos problemoms.

Burnos ertmės bėdos – poveikis visam organizmui

Daugelis mano, kad netinkamai prižiūrima burnos ertmė reiškia tik ne taip gražiai atrodančius dantukus, tad rezultatas gali atrodyti ne toks žalingas, kaip yra iš tikro. Pirmiausia – tai susiję ne tik su estetika, bet ir su dantų funkcionalumu. Ar galite įsivaizduoti savo gyvenimą be dantukų? Maisto kramtymas – neįmanomas. Vienintele alternatyva tampa implantai arba protezai, kurie nėra pigūs, tad atlikti higieną laiku, pasirodo, yra pigi ir paprasta alternatyva siekiantiems išvengti dantukų netekimo.

Taip pat netekus dantų jaučiamas rezultatas visame kūne, nes žmogus kur kas blogiau sukramto maistą, o tai sukelia rimtų sveikatos problemų. Pirmiausia – skrandžio, žarnyno. Blogai sukramtytas maistas yra sunkiau virškinamas, tad žmogus blogai jaučiasi, dažnai kankina nemalonūs skausmai. Taip pat gali pradėti sklisti nemalonus kvapas iš burnos, nes skrandyje maistas pradeda pūti.

Lygiai taip pat netekus dantukų pradeda irti žandikaulio kaulas, tad žmogus atrodo kur kas senesnis, nei yra pagal metus. Galiausiai atsiranda šveplavimas, kuris dažniausiai sukuria socialinį nuotolį nuo kitų žmonių.

Ir visų šių ligų bei diskomforto gali padėti išvengti profesionali dantų higiena, tad akivaizdu, kad ji – būtina ir turi būti daroma reguliariai.

Tinkamos klinikos pasirinkimas

Kaip jau minėjome, labai svarbu tinkama klinika, kuri gali atlikti procedūrą kokybiškai, nes tam turi specialią įrangą. Informacijos apie turimą įrangą galima ieškoti tam tikrų klinikų interneto puslapiuose arba susisiekti asmeniškai su registratore ir jos klausti. Dažniausiai tik tiek ir tereikia, kad rastumėte vietą, kurioje specialistas ne tik atliks procedūrą tinkamai, bet ir suteiks Jums visą kitą aktualią informaciją.

Kaip jau minėta, geras specialistas po atliktos higienos taip pat pateikia patarimų, rekomendacijų ir panašiai, tad juo kliautis yra būtina. Jeigu patarimų nepateikiama, jeigu higienistas nėra kalbus – tokiu atveju siūlome ieškoti naujo, kuris tikrai atsakingai padėtų Jums rūpintis savo dantukais ir paaiškintų, kokios priemonės bei procesai gali padėti užkirsti kelią ligoms.

Taip pat patogu, kai toje pačioje klinikoje atliekama ne tik higiena, bet ir suteikiamos kitos paslaugos, kurios susijusios su tinkama burnos ertmės priežiūra. Tuomet vienoje vietoje bus tinkamai pasirūpinta burnos ertme nuo A iki Ž, galiausiai, gerai pažinsite specialistus, tad ir apsilankymai pas juos bus malonūs.

Daugiau informacijos – https://dantuhigiena.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top