Pradinis / Laikas Sau / Juoko poveikis sveikatai

Juoko poveikis sveikatai

Visiems malonu, kai su šypsena sutinka, palydi ar palaiko. Su šypsena veide jaučiamės pozityvūs ir energingi. Šypsena veikia atpalaiduojančiai, nuteikia kūrybiškai. Ir nesvarbu, ji tikra ar dirbtinė. Šypsenos ar juoko metu įsitempę yra tik keturi veido raumenys, o dešimtys kitų ir atitinkami galvos smegenų centrai atsipalaiduoja ir raminamai nuteikia visą kūną. Bet šypsotis verta ne vien tik dėl šių priežasčių. Jų yra kur kas daugiau.

Žmonės nuo seno sako, kad juokiantis organizme gaminasi vitaminas C. Iš tiesų po juoko priepuolių sveikata pagerėja (nors trumpai). Gydomoji juoko galia ilgina gyvenimą: pagerėja kraujotaka, širdies veikla, visoje sistemoje padaugėja deguonies. Taip pat stiprėja imuninė ir endokrininė sistemos, kurios padeda gamintis cheminėms medžiagoms, kovojančioms su ligomis.

Medicininiai tyrimai parodė, kad tų žmonių, kurie gyveno džiaugsmingą, juoko kupiną gyvenimą, kraujospūdis išliko normalus. O tie, kurie mažiau šypsojosi ir skundėsi stresu, sulaukę brandaus amžiaus turėjo kur kas aukštesnį kraujospūdį. Jei žmogus yra depresyvios būsenos, jo galimybės mirti dėl širdies smūgio padidėja 44 procentais. JAV nacionalinės mokslų akademijos duomenimis, optimistų imuninė sistema išskiria daugiau apsauginių antikūnų prieš gripo virusą. Juokas ir teigiamos emocijos padeda kovoti su alerginėmis ligomis. Kad pajustumėte teigiamą juoko poveikį, prireiks 30 minučių treniruotės tris kartus per savaitę ir 15 minučių juoko per dieną.

Įrodžius juoko ir šypsenos privalumus, visame pasaulyje pradėjo populiarėti psichoterapijos kryptis geotologija, kurios metu negalavimams įveikti taikomi keli juoko metodai:

  1. Klasikinė juoko terapija. Juoko terapeutas veda individualius ar grupinius užsiėmimus, kuriuose žmonės juokiasi. Jiems pasakojami anekdotai, kuriozinės istorijos, jie klausosi juoko įrašų, žiūri komedijas.

  2. Medicininė klounada. Medicininiai klounai rengia pasirodymus ligoninių pacientams, taip sukeldami sveikatos pagerėjimą.

  3. Juoko joga. Ją atrado indų medikai, kurie moko žmogų juoktis lengvai ir nevaržomai, natūraliai ir dažnai.

Juoko metu išsiskiria prakaitas, organizmas išvalo toksinus, pagerėja virškinimas, medžiagų apykaita, masažuojamas visas kūnas, atsikratoma neigiamų emocijų. Protas susitelkia tik ties šia akimirka, tarsi atsiduria meditacijoje, todėl neturi neigiamų minčių ir yra palaimingos būklės. Smegenyse išsiskiria cheminių medžiagų, vadinamų džiugesio hormonais, kurios suteikia malonumo ir laimės pojūtį. Taigi… Juokitės!

Vis dėlto lengva pasakyti „Juokitės!“ Yra depresuojančių žmonių, nusivylusių, paskendusių prisiminimuose, užsiimančių savigrauža. Jiems pradėti šypsotis ir juoktis tampa neįveikiama užduotis. Tokiems žmonėms yra skirtos Sveikuolių sąjungos stovyklos, sveikatos mokyklos, kuriose mokoma įvairių praktikų ir technikų, padedančių išlipti iš minėtų krizių. Viena iš jų yra juoko terapija. Nemokantieji savęs prajuokinti kursuose išmokomi, kaip galima dirbtinai sužadinti juoko centrą, kol pereinama prie natūralaus juoko.

Juokas yra įgimtas ir duotas žmogui save sveikatinti kiekvieną akimirką, tačiau dėl mažo suvokimo nepelnytai išstumtas iš natūralios gyvensenos… Netgi jei niekas nemato, šypsokitės, kad pajustumėte, jog įveiksite visas negandas.

– Jūs turite šiuos vaistus vartoti iki gyvenimo galo.

– Bet, gydytojau, čia parašyta: „Vartoti tris mėnesius!“

– O aš taip ir pasakiau…

LSS viceprezidentas Eligijus Valskis

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top