Arbata yra išties populiarus gėrimas, mėgstamas įvairiose kultūrose. Jų įvairovė didelė, todėl sau tinkamą produktą gali atrasti kiekvienas. „Gintarinė“ vaistinė siūlo nemažai kokybiškų variantų. Vis dėlto, renkantis tinkamą arbatą, pravartu atsižvelgti į jos teikiamą naudą ir šalutinius poveikius. Taigi – ką apie šį produktą reikėtų žinoti kiekvienam? Į kokius aspektus atsižvelgti svarbiausia?
Arbatos nauda
Arbatos nauda labai priklauso nuo to, kokį variantą pasirinksite. Įprastai ji geba sumažinti alkio jausmą, todėl yra naudinga svorį metantiems žmonėms. Be to, nemaža dalis arbatų teigiamai veikia virškinimo sistemą, reguliuoja rūgštingumą, padeda apsinuodijus. Šis gėrimas taip pat sugeba detoksikuoti, gali pagelbėti susiduriantiems su nemiga. Žinoma, kai kurios arbatos naudingos ir peršalus, ypač tuomet, jeigu yra pagardintos imbieru, citrina, medumi. Be to, jos geba efektyviai stiprinti imuninę sistemą, sumažinti kraujospūdį ir pagerinti odos būklę. Taigi, kaip galite matyti, privalumų gausu. Belieka pasirinkti jums tinkamą arbatą.
Kaip pasirinkti arbatą?
Renkantis arbatą reikėtų atsižvelgti į tai, kokios naudos norite gauti. Be to, kartais pravartu įsigyti kelių žolelių mišinius arba gėrimą kuo nors pagardinti. Pavyzdžiui, pankolių arbata gali sumažinti vidurių pūtimą ir pagerinti virškinimą. Ji taip pat geba reguliuoti apetitą, pagreitinti medžiagų apykaitą, sumažinti menstruacinį skausmą. O dažnai pasirenkama ramunėlių arbata pasižymi antibakteriniu ir uždegimo slopinamuoju poveikiu. Ji gali pagerinti miegą bei sumažinti jaučiamą nerimą. Pipirmėčių arbata labai tinka virškinimo sistemai nuraminti. Toks gėrimas gali sumažinti pykinimą, pilvo skausmą ir spazmus. Kita vertus, pipirmėčių arbatą atsargiau vartoti reikėtų tiems, kurie susiduria su gastroezofaginiu refliuksu. Pagerinti skrandžio darbą gali ir imbieras. Tokia arbata pravers tiems, kurie susiduria su pykinimu arba vidurių užkietėjimu. Be to, imbieras padeda peršalus ir stiprina imunitetą. Tačiau patariama tokios arbatos nepadauginti, mat galite susidurti su nemaloniais šalutiniais poveikiais.
Ar galima arbatą gerti prieš miegą?
Kai kurios arbatos gali padėti užmigti, o kitos, priešingai – sukelti nemigą. Taigi, jeigu šiuo gėrimu norite pasimėgauti vakare, svarbu pasidomėti, ar jis nesutrukdys jums pailsėti. Žinoma, geriausia pasirinkti tokią arbatą, kurioje nebūtų kofeino. Be to, pravartu, kad jos sudėtyje vyrautų raminančios medžiagos. Taigi, kokią arbatą geriausia gerti prieš miegą? Patariama pasirinkti čiobrelius, ramunėles, melisas, mėtas. Vis dėlto prieš miegą nerekomenduojama vartoti pernelyg karštos arba šaltos arbatos.
Arbatos šalutiniai poveikiai
Daugelis arbatų pasižymi tiek naudingomis savybėmis, tiek kai kuriais šalutiniais poveikiais. Dėl šios priežasties jų padauginti nereikėtų. Pavyzdžiui, vertėtų nepamiršti, jog nemažoje dalyje arbatų galima rasti kofeino. Taigi, jeigu dienos metu geriate ir kavą, atsargiai apskaičiuokite jums tinkamą kiekį. Kita vertus, svarbu paminėti, jog kai kurios arbatos yra laikomos diuretikais. Ką tai reiškia? Iš esmės tokie gėrimai skatina dažnesnį šlapinimąsi. Taigi, nepamirškite, kad per didelis jų vartojimas gali sukelti dehidrataciją. Kita vertus, dalis arbatų turi teofilino. Manoma, kad didesni jo kiekiai gali sukelti vidurių užkietėjimą ir pykinimą.
Be to, susilaikyti nuo daugumos arbatų reikėtų nėštumo bei žindymo metu. Žinoma, kiek atsargiau jas vartokite ir tuomet, jeigu sergate lėtinėmis ligomis. Svarbu nepamiršti, kad kai kurios arbatos turi sąveiką su įvairiais vaistais. Taigi, dėl jų vartojimo reikėtų pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Vis dėlto, jeigu šį gėrimą vartosite su saiku, tikėtina, kad su šalutiniais poveikiais nesusidursite.
Partnerio turinys