Pradinis / Grožis ir mada / Ką drabužiai pasako apie mus: asmenybės tipai

Ką drabužiai pasako apie mus: asmenybės tipai

Apranga gali daug ką išduoti apie mūsų charakterį, pomėgius, norus ir netgi turimus kompleksus. Apie skirtingus stiliaus ir atitinkamai asmenybės tipus pasakoja  stilistė Natalija Stunžėnienė.  

Madingas

Pomėgis madingai rengtis rodo, kad žmogui patinka nauji įspūdžiai, pokyčiai, kad jis yra optimistas ir svajotojas, nekonservatyvus, turi meninių gabumų, geba teigiamai vertinti naujoves ir netikėtumus. Tačiau, kaip teigė M. Luscher, „ypač ekstravagantiškus mados sprendimus naudoja išpuikę ir trokštantys garbės žmonės, kurie jaučiasi nepripažinti“.

Dalykiškas

Dalykinį stilių renkasi žmonės, kurie pasitiki savimi, yra disciplinuoti, ambicingi, atkaklūs, autoritariški. Moterims ypač būdingas tobulybės siekimas, jos stengiasi pranokti pačios save, paprastai daro sėkmingą karjerą. Tai žmonės, trokštantys savo darbo įvertinimo ir pripažinimo. Dalykinis drabužių stilius, naudojamas nepriklausomai nuo situacijos visur ir visada, parodo, kad žmogus nemoka suderinti darbo su laisvalaikiu.

Sportinis

Pomėgis dėvėti patogius drabužius (sportinis stilius): kelnes, laisvo kirpimo drabužius, pasako apie žmogaus laisvą būdą. Jis energingas, demokratiškas ir savarankiškas, vertina nepriklausomybę ir išsiskiria charakterio paprastumu.

Romantiškas

Romantiško stiliaus drabužius dėvi svajingos, sentimentalios, siekiančios akcentuoti savo moteriškumą moterys. Vakarinė apranga joms suteikia galimybę pasirodyti visu gražumu: permatomi audiniai, gilios kaklo iškirptės, gėlės, nėriniai, raukiniai.

Seksualus

Kartais drabužis padeda realizuoti žmogaus seksualinį poreikį ir sąmoningai ar pasąmoningai pasirenkamas pernelyg atviras tam, kad partneriui atrodytų patraukliai ir seksualiai. Kai seksualiai rengiamasi nuolat, tai gali reikšti bandymą kompensuoti seksualinį ir (ar) emocinį nepasitenkinimą. Žmonės, kurie renkasi per daug seksualius ir provokuojančius drabužius, trokšta dėmesio. Tai išreiškiama per holivudišką rengimosi manierą, kurią dauguma moterų naudoja svajodamos išsiskirti iš minios ir būti pastebėtos. Kuo seksualesni ir atviresni drabužiai, tuo didesnė tikimybė, kad jos sugebės atkreipti į save dėmesį.

Konservatyvus

Konservatyvūs drabužiai pasirenkami tam, kad leistų parodyti savo apdairumą ir taktiškumą. Maniera konservatyviai rengtis būdinga žmonėms, kurie stengiasi visur įvesti savo tvarką. Konservatyvumas gali slėpti baimę pokyčiams. Neįdomūs ir monotoniški konservatyvūs drabužiai gali atskleisti, kad jų savininkui trūksta išmonės, žmogiškos brandos ir intelektualių pastangų, jis siekia ramybės ir konformizmo.

http://natalijastun.com

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top