Pradinis / Šeima ir sveikata / Ką gali signalizuoti pirtyje užklupęs galvos skausmas?

Ką gali signalizuoti pirtyje užklupęs galvos skausmas?

Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o specialistai pabrėžia, kad tinkamas mėgavimasis pirties malonumais teigiamai veikia organizmą. Tačiau tam, kad nauda būtų didžiausia, būtina žinoti pagrindines pirtinimosi taisykles.

Pixabay.com nuotr.

„Kraujotakos sistemos stiprinimas, pagerėjusi odos būklė, krintantis svoris ir sumažėjusi įtampa – visa tai galima pasiekti reguliariai besilankant pirtyje. Tiesa, labai svarbu saikas: į pirtį nereiktų eiti dažniau nei kartą per savaitę, o temperatūra neturėtų viršyti 70 laipsnių karščio“, – perspėja vaistininkė Laura Vanagaitė.

Silpnumas ir galvos svaigimas – pavojingi signalai

Net ir tikriems pirties mėgėjams specialistė pataria įsiklausyti į savo organizmo siunčiamus signalus. Pajutus pirmuosius silpnumo požymius, galvos svaigimą, silpnumą, pykinimą reikėtų nedelsiant palikti pirtį. Ir verčiau neturėti iliuzijų, kad čia nieko tokio ir ilgiau pabuvus pirtyje organizmas „pripras“.

„Blogiausia, kad vis dar neretai į pirtį einama išgėrus alkoholinių gėrimų. Pirtis ir alkoholis – pavojinga kombinacija. Juk alkoholis turi neigiamą poveikį bendrai organizmo būklei, ypač apsunkina inkstų, širdies ir smegenų darbą. O aukšta temperatūra situaciją gali dar labiau pabloginti. Į pirtį nerekomenduojama eiti pakilus nuo vaišių stalo – reikia, kad būtų praėjusios bent kelios valandos nuo paskutinio valgymo. Atsigaivinti po pirties procedūrų rekomenduojama žolelių arbata, natūraliomis, šviežiai spaustomis sultimis, mineraliniu vandeniu“, – aiškina vaistininkė. 

Pasak jos, pirtyse drąsiai gali lankytis tiek vaikai, tiek senjorai, tačiau atsargesni turėtų būti tie žmonės, kurie turi problemų dėl venų, serga širdies ir kraujagyslių ligomis, ateroskleroze, epilepsija, migrena ar bronchine astma. Taip pat dėmesingesni turėtų būti vaistus vartojantieji – rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku, vaistų suderinamumo sistemoje pasitikrinti, ar pirties malonumai ir vartojami vaistai dera tarpusavyje. 

Galvą skauda ne nuo karščio, o dėl viršsvorio 

Dalis žmonių įsitikinę, kad pirtis jiems netinka, nes pabuvus joje ima skaudėti galvą. Specialistės teigimu, šios problemos galima nesunkiai išvengti. 

„Ne taip retai pasitaiko, kad planuodamas apsilankyti pirtyje žmogus užsuka į vaistinę įsigyti vaistų nuo galvos skausmo. Kartais net pasako, kad mėgsta pirtį, bet tas galvos skausmas vargina. Reiktų žinoti, kad iš tiesų skausmas kyla dėl padidėjusio svorio. Dažniausiai tai rodo medžiagų apykaitos sutrikimus, jos sulėtėjimą, o būnant ilgiau pirtyje pagreitėja organizme vykstančios reakcijos, todėl ir gali kilti galvos skausmas. Tačiau suderinus mitybą ir reguliarų lankymąsi pirtyje galima sulaukti puikių rezultatų“, – pataria vaistininkė. 

Vienas ryškiausiai pastebimų pirtinimosi rezultatų – pagerėjusi odos būklė, nes per odą pasišalina susikaupę šlakai, druskų perteklius, kurie apsunkina organizmą. 

„Odai itin naudingos viso kūno ir veido šveičiamosios procedūros, nes atsiveria poros, garai prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius, oda greičiau regeneruojasi, pagerėja medžiagų apykaita, gaminasi odoje esantis kolagenas. Vis dėlto šiek tiek atsargesni turėtų būti tie, kurių oda itin sausa ar pleiskanojanti“, – sako L. Vanagaitė. 

Kitas pirčių pliusas – tirpstančios kalorijos. Vis dėlto kaitinantis pirtyje išgarinama daug susikaupusių druskų, tokių kaip kalis, natris, chloras, todėl norint atkurti medžiagų balansą po pirtinimosi rekomenduojama išgerti ne mažiau kaip 2 litrus mineralinio vandens. 

„Organizme kaupiasi šimtai visokių organizmui žalingų junginių, kurių inkstai nespėja pašalinti, o pirtis padeda paspartinti organizmo apsivalymą. Pasiekus gilesnius odos sluoksnius, raumenis, sąnarius galima sumažinti įvairius uždegimo procesus, nes kūnas greičiau atsipalaiduoja, mažiau jaučiama įtampa raumenyse. Pirtis taip pat rekomenduojama intensyviai sportuojantiems bei patiriantiems daug įtampos. Juk turbūt visi pastebi, kad po pirties pagerėja nuotaika ir darbingumas“, – patarė vaistininkė. 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top