Pradinis / KARJERA / Ką reikia žinoti apie Europos Sąjungos paramą verslui?

Ką reikia žinoti apie Europos Sąjungos paramą verslui?

Europos Sąjungoje yra įvairių verslo rėmimo programų, padedančių įmonėms pasiekti savo tikslus ir uždavinius. Kiekvienais metais ES parama pasiekia daugiau nei 200 000 įmonių, teikiančių dotacijas ir viešųjų pirkimų galimybes reikalavimus atitinkančioms organizacijoms. Pagrindinis šių programų tikslas – skatinti ekonomikos augimą ir plėtrą ES, remiant įvairių sektorių įmones. Teikdama finansinę ir nefinansinę pagalbą ES siekia padėti įmonėms pradėti, augti ir sėkmingai veikti pasaulinėje rinkoje.

Business finance man calculating budget numbers, Invoices and financial adviser working.

Teikiama įvairių rūšių ES parama verslui, įskaitant dotacijas, paskolas ir techninę pagalbą. Pavyzdžiui, Užimtumo tarnyba teikia finansinę paramą pradedantiems verslą, o ES struktūriniai fondai – socialinio verslo plėtros skatinimo veiklai. Be to, norintiems užsiimti verslu ES siūlo praktinės informacijos, įskaitant nurodymus dėl reglamentų ir teisinių reikalavimų. ES taip pat teikia paramą įmonėms, paveiktoms COVID-19 pandemijos, pvz., negrąžinamą paramą pagal priemonę „Covid-19 el. verslo modelis“.

Kad galėtų gauti ES paramą verslui, įmonės turi atitikti tam tikrus kriterijus, kurie gali skirtis priklausomai nuo konkrečios programos. Pavyzdžiui, kai kuriose programose gali būti reikalaujama, kad įmonės būtų įsikūrusios tam tikrame regione arba veiktų tam tikrame sektoriuje. Pagal kitas programas gali būti reikalaujama, kad įmonės turėtų tam tikrą skaičių darbuotojų arba minimalią metinę apyvartą. Svarbu, kad įmonės prieš pateikdamos paraišką atidžiai peržiūrėtų kiekvienos programos tinkamumo kriterijus. Pasinaudodamos įvairiomis ES teikiamomis verslo paramos programomis, įmonės gali įgyti konkurencinį pranašumą ir pasiekti savo augimo bei sėkmės tikslus.

ES paramos verslui nauda verslininkams

Europos Sąjunga, vykdydama paramos verslui programas, verslininkams ir mažoms bei vidutinėms įmonėms teikia įvairią naudą. Vienas reikšmingiausių ES paramos verslui privalumų – galimybė gauti finansavimą ir dotacijas. Kasmet ES parama pasiekia daugiau nei 200 000 įmonių, o verslas gali kreiptis dėl dotacijų arba dalyvauti viešųjų pirkimų procedūrose finansinei paramai gauti. Norint pasinaudoti šia parama, būtina ištirti, kurios sritys yra finansuojamos, ir nustatyti tinkamas finansavimo programas. ES taip pat siūlo paramą verslo kūrimui ir finansinę paramą pradedantiems verslą.

Be finansavimo ir dotacijų, ES verslo paramos programos suteikia galimybę gauti verslo plėtros ir inovacijų paramos. ES teikia išteklius ir patirtį, kad padėtų verslams kurti naujus produktus ir paslaugas, gerinti savo veiklą ir padidinti konkurencingumą pasaulinėje rinkoje. Europos Sąjungos „Smulkiųjų ir vidutinių įmonių fondas“ yra programos, teikiančios finansinę paramą verslams, siekiantiems apsaugoti savo intelektinę nuosavybę, pavyzdys. Vykdydamos šias programas įmonės gali gauti išteklių, kurių joms reikia augti ir sėkmingai veikti atitinkamoje pramonės šakoje.

Partnerio turinys

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top