Pradinis / Augalų pasaulis / Ką turėtumėte žinoti apie mulčią ir agroperlitą?

Ką turėtumėte žinoti apie mulčią ir agroperlitą?

Mulčio ir agroperlito pavadinimus girdėti yra tekę kiekvienam, kuris bent kiek domisi augalais bei aplinkos formavimo darbais. O ar žinote, ką slepia šie pavadinimai ir kodėl verta naudoti mulčią bei perlitą savo augalams prižiūrėti?

Kas slepiasi po pavadinimu „agroperlitas“?

Agroperlitas, arba tiesiog perlitas, yra sterilios ir natūralios termiškai išplėstos, pilka spalva pasižyminčios, itin lengvos ir porėtos vulkaninės uolienos granulės, kurios gana lengvai subyra jas patrynus tarp pirštų, bet yra labai „galingos“, kai kalba pasisuka apie dirvos kokybės gerinimą, mulčiavimą, kompostavimą ir tobulą priedą įvairiems substratams.

Kokiomis savybėmis pasižymi perlitas?

Viena pagrindinių savybių, dėl kurių agroperlitas yra labai vertinamas, yra jo galimybė greitai sugerti ir taip pat greitai atiduoti vandenį, kai to reikia augalams. Perlitas taip pat labai naudingas dirvožemiui, nes suteikia jam purumo, leidžia ilgiau išlaikyti drėgmę. Ši medžiaga yra naudinga ir dėl to, kad užtikrina dirvožemio „vėdinimą“: agroperlitu papildytame dirvožemyje augalams, tiksliau, jų šaknims, yra gerokai paprasčiau įsisavinti būtinas maistines ir mineralines medžiagas. Dar viena savybė, kuria pasižymi agroperlitas, yra dirvožemio pH sureguliavimas. Būtina paminėti ir tai, kad perlitu papildytame dirvožemyje pastebimai greičiau sudygsta sėklos, greičiau formuojasi šaknų sistemos, o augalai greičiau auga.

Kur galima naudoti agroperlitą?

Agroperlitas gali būti naudojamas tiek kambarinėms gėlėms auginti, tiek šiltnamiuose, tiek pakeltose lysvėse, tiek lauko augalams auginti. Perlitas puikiai tiks ir tokiems augalams, kurie nepakenčia užmirkimo, ir tokiems, kuriems yra svarbus didesnis deguonies kiekis, bet nebaisus laikinas išdžiūvimas.

Kas slepiasi po pavadinimu „mulčias“?

Mulčias – tai dirvožemio danga iš įvairių medžių žievės, spyglių, lapuočių lapų, grikių ar net žolės. Tiek dekoratyvinę, tiek apsauginę funkciją atliekantis mulčias yra „draugiškas“ augalams, todėl itin vertinamas bei mėgstamas sodininkų, daržininkų bei kitų augalams neabejingų žmonių.

Kokiomis savybėmis pasižymi mulčias?

Organinis mulčias iš jau minėtų medžio žievių, lapuočių lapų, spyglių, grikių ir t. t. pasižymi tuo, kad geba pagerinti dirvožemį ir jo struktūrą: organinės kilmės mulčias turi gausybę augalams naudingų medžiagų, kurios patenka į dirvožemį mulčio lėto irimo proceso metu. Mulčias, kaip jau buvo minėta, yra labai dekoratyvus, todėl tiek organinės kilmės, tiek neorganinės kilmės mulčias, t. y. įvairūs akmenukai, skalda, žvyras ir pan., gali būti naudojamas aplinkai puošti. Be to, neorganinis mulčias taip pat patikimai dirvožemyje sulaiko drėgmę ir apsaugo nuo piktžolių klestėjimo.

Kur galima naudoti mulčią?

Mulčias gali būti naudojamas įvairiuose gėlynuose ir alpinariumuose, taip pat sodo augalams „įrėminti“. Įvairių spalvų bei dekoratyvumo mulčias papuoš bet kurią minėtą erdvę, tačiau per daug nekris į akis, todėl kartu su augalais sudarys harmoningą ir akiai mielą vaizdą.

Mulčias gali būti naudojamas ir auginant įvairius daržo ir sodo augalus, tokius kaip paprikos, pomidorai, šilauogės ar braškės. Mulčią galima naudoti ir įvairioms pušims, kitiems medžiams, įskaitant tokius vaismedžius kaip obelys, bei lepiosioms rožėms ir hortenzijoms mulčiuoti. Žinant tai, tikriausiai nestebina, kodėl vienos populiariausių paieškų internete yra „mulčias kaina“ arba „mulčias pirkti“.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top