Pradinis / KARJERA / Ką veikti baigus mokyklą? Rasos Jusionytės patarimai jaunimui

Ką veikti baigus mokyklą? Rasos Jusionytės patarimai jaunimui

„Kaip besimokant mokykloje atrasti sau tinkamą profesiją ar veiklą?“, „Ką veikti pabaigus mokyklą?“, „Kaip tinkamai savo patirtį pristatyti CV?“ – tokie ir panašūs klausimai kyla daugeliui mokyklą baigiančių jaunuolių. Neribotų veiklų, studijų ir profesijų pasirinkimo galimybių kontekste gali nutikti ir taip, kad jaunam žmogui tampa sunku pasirinkti, išsigryninti veiklą ar studijas, kurios jį labiausiai domina. Gali būti ir taip, kad skaičiuodamas dienas iki diplomo atsiėmimo jaunas žmogus neturi nė menkiausio supratimo, ką jis norėtų toliau veikti gyvenime: studijuoti, dirbti, o gal tiesiog keliauti aplink pasaulį?

Pixabay nuotr.

Būtent dėl šios priežasties žurnalistė, žurnalo „What do people do?“ leidėja  Rasa Jusionytė ir „Europass“ komanda sukūrė 6 filmukų patarimų seriją jaunimui vaizdo formatu. Kelių minučių trukmės filmukuose Rasa Jusionytė dalijasi savo asmenine patirtimi: kaip ji išvyko studijuoti į Londoną, metė studijas, dirbo padavėja, kaip atrado savo svajonių profesiją ir kaip atrado save žurnalų leidyboje.

„Praėjusių metų lapkričio mėnesį, pakviesta projekto „Europass“, aplankiau 14 Lietuvos mokyklų regionuose ir su mokiniais nuoširdžiai dalijausi asmenine istorija be jokių pagražinimų. Bendravimas su mokiniais iš nedidelių miestų man paliko stiprų įspūdį, nes mokiniai buvo atviri, drąsūs ir smalsūs. Sulaukdavau be galo daug ne tik padėkos žinučių, bet ir įvairiausių klausimų, susijusių su studijomis, darbais, veiklomis, savęs paieškomis“, – prisiminė Rasa Jusionytė.

Projekto Lietuvoje vadovė Kristina Maldonienė sako, kad pasibaigus kelionėms po Lietuvos mokyklas ir supratus, jog susitikimai su Rasa Jusionyte moksleiviams buvo įdomūs ir naudingi, kilo dar viena idėja. „Susėdome drauge su Rasa, apibendrinome dažniausiai moksleivių užduotus ar atsiųstus klausimus ir taip gimė patarimų serija jaunimui, sudaryta iš 6 kelių minučių trukmės filmukų. Jais dalijamės su visais Lietuvos moksleiviais“, – pasakoja K. Maldonienė.

Kaip tinkamai savo patirtį pristatyti CV?

Kaip pasiruošti darbo pokalbiui?

Kaip mokykloje atrasti sau tinkamą profesiją ar veiklą?

Ką veikti pabaigus mokyklą?

Ką daryti, jeigu nori mesti studijas?

Ką daryti, jeigu nenori dirbti pagal įgytą specialybę?

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top