Pradinis / Grožis ir mada / Kailinės liemenės – stilingumas, derantis su praktiškumu

Kailinės liemenės – stilingumas, derantis su praktiškumu

Spinta – bene geriausias taikinys mažesnio vartotojiškumo arba vadinamųjų „zero waste“ idėjų įgyvendinimui. Tiek visuomenėje žinomos, tiek eilinės moterys vis garsiau skelbia, jog, formuodamos savo garderobą, orientuojasi ne į kiekybę, o į kokybę. Vienam rūbui įsigyti skirti kelis šimtus eurų – skaudus smūgis dažnai piniginei. Tačiau paskaičiavus, kiek išleista iš pažiūros nebrangių rūbų lentynai, susidarytų iš tiesų įspūdinga suma. Tad peršasi išvada, jog mokant daugiau, bet perkant mažiau galima sutaupyti. Puikus pavyzdys – kailinė liemenė, atliekanti ne tik praktinę, bet ir estetinę funkciją.

Natūralus ar dirbtinis kailis – amžina dilema

Dalis visuomenės, remdamiesi humanizmo idėjomis ir kovodami už gyvūnų teises, natūralaus kailio naudojimą siuvant rūbus smerkia. Tokie įsitikinimai neretai viešinami ir aktyviais protestais, prie kurių jungiasi ne tik gyvūnų teisių gynėjai, bet ir žinomi asmenys. Tiesa, klausimas, ar tai – sąžinės šauksmas, ar kelionė su „ant bangos“ esančiomis idėjomis…

Deja, remiantis ne tik jausmais, bet ir faktais, reikia pabrėžti, jog dirbtinis kailis taip pat nėra toks nekaltas. Jis yra gaminamas iš plastiko. Dirbtiniam kailiui natūraliai dėvintis, šio šereliai patenka į vandens telkinius ir nuodija žuvis ar kaip tiksinti bomba kaupiasi vandenyne. Dėl to teigti, jog natūralus kailis, palyginti su dirbtiniu, – gyvosios gamtos priešas, kategoriškai negalima.

O žmonės, vertindami šių estetiką bei praktiškumą, kailinių rūbų vargu ar atsisakys. Kailinės liemenės, paltai, kepurės bei kiti kailio gaminiai – ne tik gražūs ir šilti, bet ir naudingi žmogaus kūnui. Natūralių audinių dėvėjimas leidžia kūnui kvėpuoti, o kailis, priklausomai nuo šio rūšies, gali tapti puikia profilaktika prieš vieną ar kitą negalavimą. Lapės kailio gaminiai rekomenduojami asmenims, susiduriantiems su kraujotakos sutrikimais ar dažnu mėšlungiu. Triušio kailis gali padėti sumažinti nugaros skausmus ar net dažną kraujavimą iš nosies. Vienas plačiausiai paplitusių kailių – avies – pasižymi itin vertingomis savybėms. Dėl savo šildomųjų savybių, tai – puiki profilaktika nuo peršalimo ligų ar plaučių uždegimo, artrito ar osteoporozės skausmo mažinimo priemonė, nepamainoma reabilitacija po kaulų ar raumenų traumų.

Kaip „prisijaukinti“ kailinę liemenę savo garderobe?

Moterų noras atrodyti patraukliai – natūralus. Dažna dailiosios lyties atstovė, rinkdamasi tarp grožio bei jaukios šilumos, rūbų atžvilgiu paaukotų būtent šią savybę. Tačiau užtenka vos užmesti akį į kailių rinkoje siūlomus gaminius, kad suprastum, jog liemenė nebėra tiesiog tas beformis rūbas be rankovių, „išpučiantis“ figūrą. Talentingų dizainerių, kruopščių siuvėjų dėka ir dėl aukštos kokybės audinių kailinės liemenės šildo ir puošia įvairaus amžiaus stilingas moteris bet kokia proga.

Natūralaus kailio liemenės dažniausiai yra universalių spalvų (baltos, juodos, pilkų ar rudų atspalvių), tad „nesipjaus“ su dauguma drabužių. Prieš priimant sprendimą, ar rinktis trumpą, ar ilgą liemenę (o gal abi?), rekomenduojama peržvelgti galimus derinius. Kailis – populiarus audinys, tad idėjų, kaip šį „prisijaukinti“ savo garderobe, tikrai nepritrūks.

Ta pati kailinė liemenė gali tapti jaukia kasdienio derinio detale ar šventinės aprangos „ׅcinkeliu“. Vienas dažniausių bei mėgstamiausių derinių – marškiniai, džinsai bei kailinė liemenė. Vietoj ilgarankovių marškinių drąsiai rinkitės ir polo marškinėlius, o priklausomai nuo progos avėkite sportinius batus ar aukštakulnius.

Suknelių ar sijonų mėgėjų spintoje liemenė taip pat nedulkės, priešingai, tai – itin efektingas derinys. Liemenė net pačiai paprasčiausiai suknelei suteiks išskirtinumo bei subtiliai užmaskuos figūros netolygumus. Prisiminkite liemenę ir… vasarą. Natūralus kailis pasižymi geromis termoreguliacinėmis savybėmis, tad kailinė liemenė ir lengva suknelė – jaukus derinys vėsesniam vasaros vakarui.

PR

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top