Pradinis / KARJERA / Kaip apsaugoti darbo kompiuterį nuo duomenų nutekėjimo?

Kaip apsaugoti darbo kompiuterį nuo duomenų nutekėjimo?

Nė vienas šiuolaikinis žmogus neapsieina be išmaniojo įrenginio. Beveik visą laiką žmonės susiduria su jais, nesvarbu, ar tai stacionarus įrenginys, nešiojamasis kompiuteris, ar išmanusis telefonas. Kietajame diske visada lieka žmogaus veiklos įspaudas. Muzika, asmeninės nuotraukos, darbo dokumentacija – visa tai yra jūsų įrenginyje. Ir labai nepageidautina, kad visa ši informacija patektų į netinkamas rankas. Todėl jos apsauga kompiuteryje svarbi bet kuriam vartotojui.

Informacijos apsauga nuo virusų

Tikriausiai bet kuris kompiuterių vartotojas yra susidūręs su virusais. Dauguma virusų nesiekia pavogti duomenų, veikiau tai tik programinės įrangos klaidos. Tačiau jie dominuoja kompiuterių pasaulyje. Ir tokie virusai jokiu būdu nėra nekenksmingi. Duomenų ar ištisų informacijos blokų dingimas yra mažiausia, kas gali nutikti. Jei nesiimsite tinkamų priemonių, virusas gali sunaikinti sistemą su visais duomenimis. Jie gali patekti į kompiuterį per failus, atsisiųstus iš interneto, arba iš išorinių laikmenų (diskų, atminties kortelių ir kt.).

Norėdami to išvengti, būtinai įdiekite antivirusinę programą. Populiari antivirusinė programa yra WithSecure. Būtinai atlikite visą nuskaitymą bent kartą per savaitę. Ypač pavojingi virusai gali sugadinti informaciją, net jei antivirusinė programa juos aptinka iškart jiems patekus į kompiuterį. Todėl pirmiausia patikrinkite visus failus, kuriuos ketinate perkelti į savo kompiuterį.

Informacijos ir paskyrų apsauga

Kiekvienas vartotojas turi daug paskyrų internete. Paštas, socialiniai tinklai, forumai – visa tai turi savo slaptažodį ir prisijungimo vardą. Į internetinių paskyrų apsaugą reikia žiūrėti labai rimtai. Daugelis naudoja tą patį slaptažodį daugumoje paskyrų. Tokiu atveju, jei į vieną profilį bus įsilaužta, galite prarasti prieigą prie kitų. Todėl geriau turėti skirtingus slaptažodžius bent jau svarbiose svetainėse. Jei įmanoma, būtinai nustatykite patvirtinimą naudodami telefono numerį. Jei prarasite prieigą prie paskyros arba pamiršite slaptažodį, galėsite lengvai jį atkurti. Daugelyje svetainių yra funkcija patikrinti įėjimą siunčiant SMS su kodu jūsų numeriu.

Svarbios informacijos apsauga: aplankų ir dokumentų pervadinimas

Net jei ėmėtės visų būtinų apsaugos priemonių, būtina numatyti situaciją, kai nepageidaujamas asmuo vis tiek gaus prieigą prie jūsų informacijos. Pirmiausia pervardykite svarbius dokumentus. Sudarykite sąrašą failų, kurie potencialiai gali būti įdomūs užpuolikams (pavyzdžiui, aplankai „Įmonės bankinės operacijos“ arba „Asmeninės nuotraukos“ aiškiai patrauks dėmesį). Tada pervardykite juos. Naudokite nepastebimus pavadinimus skaičių pavidalu.

Partnerio turinys

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top