Pradinis / Interjeras / Kaip įrengti svečių kambarį?

Kaip įrengti svečių kambarį?

Planuojant įsirengti svečių kambarį, dažnai kyla daug diskusijų, kaip jis turėtų atrodyti ir koks turėtų būti. Tad jei neturite jokio plano ar vizijos, pasiimkite popieriaus lapą ir pabandykite grafiškai pavaizduoti, kur kokius baldus statytumėte. Pirmas dalykas, kuriuo reiktų pasirūpinti, – tai tinkama lova svečiams. Vienas iš universalių variantų – sofa-lova. Turėsite vietą poilsiui, kur galima prisėsti pokalbio, o vėliau bus galima ją transformuoti į miegamąją zoną. Patogu ir tai, kad patalynės dėžėje galite iš anksto paruošti reikalingą patalynę, tad atvykus svečiams galėsite visą dėmesį skirti tik jiems.

Jei svečiai atvyksta ilgesniam laikui, tuomet pasistenkite pasirūpinti, kad kambaryje būtų stalas, spinta ar komoda, skirta rūbams, ir vieta, kur galima patogiai prisėsti. Jei yra galimybė, galima pastatyti svečiams ir televizorių. Jei trūksta vietos, galima ją kabinti ant sienos. Kalbant apie dekoro elementus ir spalvas, jos turėtų derėti su kitomis namų interjero detalėmis ar bendra spalvų palete. Taip svečiai jausis tarsi jūsų šeimos dalimi. Reiktų nepersistengti su dekoro elementais ir neperkrauti interjero, kad neatrodytų, jog svečių kambarys yra tarsi sandėliukas daiktams, kurie nerado vietos kitose jūsų namų erdvėse.

Įrenginėjant svečių kambarį, reiktų vengti įvairių asmeninių daiktų, pavyzdžiui, fotogalerijos ant sienos (tarkime, nuotraukų, kuriose užfiksuotas momentas, kai jūsų vaikui iškrito pirmas dantukas ar kaip jis išmoko važiuoti dviračiu). Tokius asmeninius sentimentus galima puikiai pritaikyti kitoms namų erdvėms. Svečių kambariui rinkitės neutralius dekoro elementus, paveikslus ar veidrodžius. Svarbu sukurti jaukią, tvarkingą, neerzinančią ir kartu niekuo neįpareigojančią aplinką, kur svečiai jaustųsi atsipalaidavę ir galėtų kokybiškai pailsėti. Nepamirškite auksinės taisyklės, kad šiuo atveju „mažiau yra daugiau“. Niekada nepralošite, jei rinksitės minimalistinį skandinavišką stilių, kuriame vyraus pastelinės spalvos. Nepamirškite interjero pagyvinti ir žaliaisiais augalais. Be to, nepamirškite patalpos, skirtos svečiams, vėdinti ir pasirūpinkite svečių privatumu. Pagalvokite ir apie galimus  jų poreikius, pavyzdžiui, pastatykite šviežio geriamojo vandens buteliuką ar pasirūpinkite šviežiais vaisiais. Jei svečiai atvyko kartu su mažamečiais vaikais, tai pasirūpinkite ir jų komfortu bei užimtumu. Jei jie planuoja nakvoti viename kambaryje, tai svarbu, kad būtų pakankamai vietos bei būtinų daiktų, pavyzdžiui, palikite jiems papildomų rankšluosčių, nes su mažais vaikais nutinka pačių įvairiausių situacijų, kai tenka juos nuprausti ar sutvarkyti netvarką.

Tam, kad svečių kambarys būtų jaukus ir vakare, pasirūpinkite keliais šviesos šaltiniais, kad, išjungus pagrindinę šviesą, būtų galima įsijungti vakarinį apšvietimą ir ruoštis nakties poilsiui. Be to, įsijungus naktinę lempą patogu paskaityti naujienas ar pavartyti žurnalą. Šalia lovos turėtų būti ir mini staliukas ar spintelė, kur būtų galima patogiai pasidėti asmeninius daiktus: akinius, vandens stiklinę, jei naktį kažkas norės atsigerti, ar mobilųjį telefoną, įjungus jį krautis. Jaukumą padės sukurti ir nedidelė lentyna su jūsų atrinktomis keliomis įdomiomis knygomis, nes jūsų svečiams gali patikti jūsų literatūrinis skonis.

Kalbant apie tekstilę, būtina pasirūpinti papildoma antklode ar pledu, nes kiekvienas iš mūsų turi skirtingus įpročius: vieni miega apsikloję šilčiau, kitiems patinka vėsesnė kambario temperatūra. Taip pat pasirūpinkite, kad kambaryje būtų galima reguliuoti dienos šviesą, tad tikrai pravers žaliuzės ar „black out“ audinio naktinės užuolaidos. Taip svečiai jausis patogiai, galės netrukdomi komfortiškai pailsėti ir miegoti tiek, kiek yra įpratę pagal savo miego režimą.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top