Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Kaip išlaisvinti vaizduotę

Kaip išlaisvinti vaizduotę

Gruodžio 30-ąją, pirmąją advento dieną, vaikų knygų autorė, iliustratotė, leidėja Sigutė Ach susitiko su Varėnos viešosios ir Panočių bibliotekų jauniausiais skaitytojais. Į susitikimą atsivežė naują savo ir 500-ąją leidyklos „Nieko rimto“ knygą „Balta ir spalvota“. Tai penktoji knyga, kurios ir teksto autorė, ir dailininkė yra Sigutė.

Panočių pagrindinės mokyklos salę puošė vaikų akvarelių paroda, šventinis advento vainikas, kurio pirmąją žvakę uždegė menininkė. Prisistatydama  Sigutė save įvardijo kaip pačią nerimčiausią dailininkę ir pasakų vaikams rašytoją. „Kai manęs kas nors paklausia, ką veikiu, atsakau: „Nieko rimto“, todėl prieš 15 metų su vyru įsteigtą leidyklą taip ir pavadinome „Nieko rimto“, – šmaikštavo menininkė.

Kuo įdomus šis susitikimas? Tuo, kad dailininkė mokė lavinti, išlaisvinti vaizduotę, atitrūkti nuo realybės, paskrajoti padebesiais, įsivaizduoti autobuso didumo katiną, pastebėti tigro ir bitės panašumus bei skirtumus, pasvarstyti, kas nutiktų, jei visi Panočių gyventojai atsidurtų Vilniuje, o vietoj jų gimtajame kaime būtų pastatyti kompiuteriai ir pan. Sigutė įsitikinusi, jog kiekvieno žmogaus pasąmonėje yra kūrybinis pradas, tik reikia išmokti jį išlaisvinti. Kiek žmonių – tiek skirtingų pasaulių, todėl būtina pagarbiai priimti vieniems kitų pastebėjimus, nuomones. Rodydama popieriaus lape išlietą dėmelę, kvietė jaunuosius skaitytojus pastebėti dėmelėje paslėptą reginį, suteikti jam pavadinimą, užrašyti trumputį paaiškinimą. Taip gimsta įvairūs Sigutės Ach knygų ir paveikslų personažai. Paveikslėlių komentarų rašymas, Sigutės teigimu, padėjo jai atsikratyti auditorijos baimės ir sukurti pasakas. Akvarelės balučių ir komentarų rašymo pamokėlių Sigutė siūlė susirasti naujojoje jos knygoje „Balta ir spalvota“.

Dalyviai atliko ir praktines užduotis. Sigutė patarė susikaupti, vaizduotėje susikurti gražius vaizdus, nes išlaisvinta vaizduotė gali padėti atrasti save. Balto popieriaus lape palietos akvarelės balutės  turėjo įaudrinti susirinkusiųjų vaizduotę. Toje pačioje „balutėje“ vaikai matė skirtingus dalykus: bananą, kepurę, ūsus, vaivorykštę, debesėlį, mėnulį, subliuškusį kamuolį, skėtį, o Sigutė joje pamatė besišypsančią sraigę su kopėtėlėmis į dangų. Susitikimų metu gimė keturi piešiniai, jie buvo padovanoti Panočių ir Varėnos viešajai bibliotekoms.

Renginį rėmė Lietuvos kultūros  ministerija, Kultūros taryba.

Daiva Armonienė, Varėnos viešosios bibliotekos metodininkė

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top