Pradinis / Šeima ir sveikata / Kaip išvengti vaikų netyčinių sužalojimų: informacija tėvams – vienoje vietoje

Kaip išvengti vaikų netyčinių sužalojimų: informacija tėvams – vienoje vietoje

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (toliau – SMLPC), siekdamas padidinti tėvų informuotumą apie vaikų sužalojimus ir jų prevenciją, sukūrė naują interneto svetainę www.saugauvaika.lt.

Pixabay nuotr.

Netyčiniai sužalojimai yra viena didžiausių grėsmių Lietuvos vaikų sveikatai ir gyvybei. Dažniausiai juos lemia daugybė aplinkybių, visų pirma – aplinka ir pačių vaikų bei juos prižiūrinčių žmonių elgesys. Tėvai ar kiti vaiką prižiūrintys asmenys turi suvokti, kad visi netyčiniai sužalojimai yra suprantami, nuspėjami ir išvengiami. Žinant netyčinių sužalojimų atsitikimo aplinkybes, planuojant ir atliekant paprastus veiksmus, daugelio iš jų galima išvengti.

SMLPC Sveikatos mokymo skyriaus visuomenės sveikatos specialistė Diana Dalmotienė papasakojo, kad interneto svetainė buvo rengiama pagal metodines rekomendacijas „Tėvams apie įvairaus amžiaus vaikų sužalojimų rūšis“ ir ji yra skirta tėvams, siekiantiems apsaugoti vaikų sveikatą ir gyvybę paprastomis priemonėmis. Tėvai ir kiti suaugę šeimos nariai interneto svetainėje ras informacijos apie vaikų sužalojimų rūšis ir jų prevenciją pagal vaikų amžiaus grupes.

Rengėjai – SMLPC visuomenės sveikatos specialistai – tikisi, kad interneto svetainėje paskelbta informacija padės paprastais būdais, atkreipiant vaikų dėmesį į aplinką, juos mokant, apsaugoti vaikus nuo mirčių ir sužalojimų. Ateityje svetainėje bus galima rasti papildomos informacijos, susijusios su vaikų ugdymu (pvz., mokomųjų užduočių vaikams, susijusių su traumų prevencija).

SMLPC inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top