Pradinis / Grožis ir mada / Kaip nustatyti savo spalvinį tipą

Kaip nustatyti savo spalvinį tipą

Kuriant įvaizdį, kai siekiama spalvomis padaryti tam tikrą psichologinį poveikį aplinkai (pvz., parodyti savo kompetenciją, griežtumą, nuolankumą ar kt.), pamirštama pasirinktas spalvas priderinti prie savo kolorito. O veltui. To nepadariusi, jūs ne tik nepasieksite norimo efekto, bet ir galite save pasendinti. Turbūt bet kuriai moteriai yra svarbu atrodyti jaunai. Pramoniniame amžiuje egzistavusi samprata, jog „kuo tu vyresnis, tuo esi vertingesnis“, mūsų laikais, t. y. informaciniame amžiuje, pasikeitė kardinaliai. Šiais laikais daug labiau vertinama jaunatviška ir energinga išvaizda. Šis straipsnis padės jums išsiaiškinti savo spalvinį tipą, kurio žinojimas palengvins drabužių spalvų parinkimą ir spalvų derinimą.

Žmonių odos, akių ir plaukų spalvos sukuria savotiškus spalvinius tipus – koloritus. Spalviniam tipui nustatyti spalvų ekspertai yra sukūrę keletą metodų. Bet savo praktikoje nustačiau, kad šie metodai yra bendri ir juos taikant ne visada pasiekiamas norimas rezultatas.

Analizuodama spalvinius tipus išskirčiau keturis pagrindinius: šaltas tamsus, šiltas tamsus, šaltas šviesus, šiltas šviesus.

Sužinoti, kuriam tipui priklausote, galite pagal savo odos, akių ir plaukų spalvą. Žinant, kad esama šaltų ir šiltų spalvų ir kad šis skirstymas tinka ir individualioms kūno spalvoms, pirmiausia reikia nustatyti, ar jūsų oda turi šiltą gelsvai rožinį, ar šaltą melsvai rausvą atspalvį. Toliau reikėtų išsiaiškinti, ar iš šiltų arba šaltų spalvų labiau tinka tamsūs, ar šviesūs atspalviai.

Nuspręsti pačiam nėra labai paprasta, tačiau yra lengvas testas, kurį gali atlikti ir ne specialistas ir kuris padės nustatyti, kokiam spalviniam tipui žmogus priklauso: šaltam ar šiltam.

Atlikdamos testą šias skiautes dienos šviesoje pakaitomis prisidėkite prie veido ir rankų.

Jūsų tipas šiltas, jeigu jūsų oda pridėjus melsvai rausvą skiautę atrodo pilkšva ir blyški, o lūpos nenatūraliai melsvos. O gelsvai rožinė spalva atšviežina jūsų odą, ji atrodo sveika ir įgauna auksinį atspalvį.

Jūsų tipas šaltas, jeigu pridėjus melsvai rausvą skiautę jūsų oda atrodo vaiski ir šviežia, o nuo gelsvai rožinės spalvos – pavargusi, išryškėja kapiliarai, tamsūs paakiai.

Nustačiusios, su kokiomis – šiltomis ar šaltomis – spalvomis geriausiai dera jūsų gymis, ženkite kitą žingsnį – nuspręskite, tamsios ar šviesios spalvos tinka labiau.

Šiltam tipui reikės dviejų – šviesiai rausvo ir tamsiai rausvo – šiltų atspalvių audinio skiaučių arba popieriaus lapų.

Šaltam tipui reikės dviejų – šviesiai mėlyno ir tamsiai mėlyno – šaltų atspalvių audinio skiaučių arba popieriaus lapų.

Jeigu manote, kad raudona ar mėlyna jums visai netinka, paimkite bet kokios spalvos tinkamo šilto ar šalto atspalvio audinio.

http://natalijastun.com

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top