Pradinis / Kūrybos kampelis / Kaip pagaminti plastilino vaikų kūrybai?

Kaip pagaminti plastilino vaikų kūrybai?

Norite suteikti vaikams džiaugsmo? Gaminkite plastiliną-modeliną namie. Vaikus džiugins ne tik pačių pagamintas plastilinas, bet ir gamybos procesas, kuriame jie gali dalyvauti. „Gamindami šią lipdymo medžiagą patys, sutaupysite nemažai pinigų, be to, naminio plastilino savybės dar geresnės nei pirktinio. Galite gaminti ir ekologišką plastiliną, naudodami ekologiškus produktus. Naminio plastilino sudedamosios dalys – valgomi produktai. Vaikai iš plastilino-modelino gali pasigaminti žaisliukų, mėgstamų personažų“, – sako Eglė Rupšlaukienė, „Dekostudijos“ įkūrėja ir dekoratorė.

Vaikų žaidimui su plastilinu-modelinu galite naudoti jam skirtas formeles, smėlio žaislus, įvairius indus formoms išgauti.

Namie pagaminto plastilino savybės:

• minkštesnis už pirktinį paprastą plastiliną.
• skatina kūrybingumą, padeda lavinti motorikos įgūdžius, erdvinį suvokimą;
• lengvai lipdomas ir maišomas;
• neutralaus kvapo;
• pagamintas norimas detales, žaisliukus galima dėti į iki 110 °C temperatūros įkaitintą orkaitę 30 minučių. Jie sukietės. Taip galite pasigaminti daug žaisliukų.

Skatinkite vaikų kūrybingumą, leiskite jiems susikurti žaislus iš namie pagaminto plastilino. Vaikai žaisdami su naminiu plastilinu-modelinu patiria daug džiaugsmo, lavina vaizduotę, smulkiąją motoriką, erdvinį mąstymą.

Reikės:

150 ml miltų,
150 ml vandens,
75 ml druskos,
1 v. š. aliejaus,
1 a. š. citrinos rūgšties,
maistinių dažų.

Darbo eiga:

Miltus, vandenį, druską, aliejų, citrinos rūgštį ir maistinius dažus sudedame į virimo puodą ir maišome, kad susidarytų vientisa masė. Statome puodą ant ugnies. Nuolat maišome, kol masė sutirštėja ir nebekimba prie puodo kraštų (maišymas trunka iki 5 minučių). Tada ją išimame iš puodo ir paminkome (masė neturėtų būti karšta, kai ją išimsite iš puodo, tad galėsite ją švelniai minkyti). Plastilinas pagamintas. Sėkmės kūryboje!

www.dekostudija.lt

Komentaras

  1. Mes pasigaminome labai pigiai modelino iš sodos ir krakmolo – jis kaip tikrasis – iškepus tampa labai kietas ir tvirtas 🙂

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: