Pradinis / Renginiai, pramogos / Kaip papuošti Velykų stalą: 2021 metų tendencijos ir dekoratorės patarimai

Kaip papuošti Velykų stalą: 2021 metų tendencijos ir dekoratorės patarimai

Deja, šių metų Velykas, kaip ir ankstesnes, sutiksime tik artimiausių šeimos narių ratelyje arba  margučiais su artimaisiais susidaušime tik virtualiu būdu. Bet kuriuo atveju šventiškai papuoštas velykinis stalas tikrai pakels nuotaiką ir jums patiems, ir jūsų artimiesiems. O kiaušinių dažymas – savotiška kūryba, meditacija – padės nuvyti blogas mintis. „Stalo studijos“ įkūrėja Daiva Bublienė dalijasi patarimais, kaip papuošti Velykų stalą.

Madingiausios šių metų spalvos – geltona ir pilka

Kasmet vyraujančių spalvų gamą pasaulyje nustato „Pantone“ spalvų institutas. Šiemet tai dviejų spalvų duetas – vadinamoji tikroji pilka („Ultimate Gray“) ir švytinti geltona („Illuminating“). Apsiniaukusio dangaus, asfalto ir viso karantino pilkuma su citrinos geltonumu, simbolizuojančiu šviesą tunelio gale pandemijos metu. Todėl, jeigu norime sekti pasaulinėmis tendencijomis, savo Velykų stalą taip pat galime pasidekoruoti šiomis iš pirmo žvilgsnio nesiderinančiomis spalvomis. Ant stalo užtieskime pilko atspalvio staltiesę, o geltonu akcentu lai tampa stalo servetėlės. Nebūtinai jos turi būti to ryškaus citrininio geltonumo, galite rinktis ir ne tokias ryškias spalvas. Jei nenorite ar neturite pilkos staltiesės, prie gelsvų ar žaliųjų citrinų spalvos stalo servetėlių puikiai derės ir smėlio ar kitų žemės tonų spalvos staltiesė.

Nebūtina kasmet pirkti kažką naujo, pagalvokite, ką galite panaudoti iš savo turimo arsenalo – staltiesių, servetėlių ar dekoro elementų. Galbūt prireiks įsigyti ar pasigaminti tik keletą naujų akcentų, juolab kad tvarumas ir ekologiškumas kaip niekada anksčiau karaliauja ir šiemetinio dekoro srityje.

Atsigręžkime į gamtą

Natūralumas, ekologiškumas, tvarumas – nuolat kone visose gyvenimo srityse pastaruoju metu skambantys žodžiai. Tai populiaru ir dekore. Nepatingėkite ant palangės į molinius ar beržo žievės vazonėlius pasisėti želmenėlių – sužaliavusi pavasarinė žolytė tikrai pagyvins jūsų velykinį stalą. Šalia optimizmą simbolizuojančių geltonų pavasario pranašų – narcizų ar tulpių – labai gražiai atrodys ir išsprogusios beržo, karklo, gluosnio ar kokio kito medžio ar krūmo šakelės. Prisiminkite, kad pumpurams išsprogdinti reikia mažiausiai 1–2 savaičių. Tad jau šiandien užsukite pasivaikščioti į mišką ir parsineškite į namus bent kelias šakeles. Beje, nenurašykime ir savotišku vaikystės simboliu tapusių „kačiukų“.  Blindės šakelės su pilkais ir švelniais pūkų gumulėliais – tikras gamtos pabudimo simbolis.

Velykiniam stalo dekorui naudokite natūralias dekoracijas, pvz., pagamintas iš šieno – pavasarį į namus iš šiltųjų kraštų pargrįžtančius gandrus, gerves. Iš džiovintos žolės susuktas Velykų simbolis zuikis turėtų pradžiuginti vaikus. „Beje, šventinį stalą su geltonais akcentais gali netikėtai labai pagyvinti ir bitutė, taip pat pagaminta iš šieno. Nebijokite netradicinių dekoro variantų.

Taip pat siūlome pabandyti dekoro elementus pasidaryti patiems – ar iš vytelių susisukti lizdelį kiaušiniui įdėti, ar margučiams pintelę iš veltinio susikonstruoti, ar iš samanų pasidaryti velykinių kiaušinių.

„Stalo studijos“ inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top