Pradinis / Augalų pasaulis / Kaip tinkamai persodinti pinigų medį

Kaip tinkamai persodinti pinigų medį

Pavasaris – tinkamiausias laikas persodinti vazoninius kambarinius augalus. Kaip tinkamai persodinti vieną populiariausių kambarinių augalų lietuvių namuose – zamiokulką, kitaip dar vadinamą pinigų medžiu, pataria Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro dekoratyvinio želdinimo profesijos mokytoja Živilė Večerskienė.

Šis augalas nėra lepus, daugelis jį auginančių įsitikinę, kad jis neša laimę ir finansinę sėkmę, tačiau, anot želdinimo specialistės, tik tinkamai persodintas ir prižiūrėtas pinigų medis gali džiuginti savo išvaizda ir kitais privalumais. Persodinant augalą rekomenduojama dirbti su pirštinėmis, nes visose šio augalo dalyse yra nuodingų sulčių, kurios gali sudirginti odą.

Tinkamas vazonas ir drenažo sluoksnis

Persodinant pinigų medį patariama rinktis vos keliais centimetrais didesnį vazoną, nei augalas augo prieš tai. Brandų augalą rekomenduojama persodinti kas porą metų ir rinktis vazoną su skylėmis dugne siekiant išvengti perlaistymo. Jei pasirenkamas vazonas, kuris neturi angos dugne, būtina naudoti gerą drenažo sluoksnį, kuris sugers vandens perteklių. Specialistė rekomenduoja ant drenažo viršaus uždėti ir filtravimo sluoksnį, kad naudojama žemė nesukristų į patį drenažą ir augalo šaknys galėtų laisvai kvėpuoti. Drenažas padeda sureguliuoti dirvos drėgmę ir apsaugoti šaknis nuo puvimo. Jei pastebėjote, kad augalo lapai pradeda gelsti arba ant jų atsiranda rudų dėmių, žinokite, kad tai paprastai yra šaknų puvimo simptomai.

Žemė augalui persodinti

Želdinimo specialistė augalui persodinti pataria rinktis universalią žemę kambariniams augalams. Ji yra lengva, prisotinta trąšų, tad ką tik persodinto augalo nereikia tręšti bent mėnesį ar ilgiau. Anot Ž. Večerskienės, pinigų medis nereikalauja išskirtinio tręšimo. Dažniausiai tręšiamas negausiai nuo balandžio iki rugpjūčio mėnesio kartą per dvi savaites. Puikiai tinka sukulentų trąšos.

Persodinus nerekomenduojama laistyti

Kadangi šis augalas yra kilęs iš Pietų Afrikos, jam didelė drėgmė nėra reikalinga. Pinigų medis geba kaupti drėgmę stiebuose, lapuose ir šaknyse, ją naudoja sausros metu. Pinigų medį geriau laistyti rečiau nei perlaistyti. Jis lengviau toleruoja sausrą nei vazone stovintį vandenį, dėl kurio gali žūti šaknys ir susidaryti stiebo puvinys. Laistyti rekomenduojama tik visiškai išdžiūvus žemei, o žiemą – ne dažniau kaip 1 ar 2 kartus per savaitę. Šio augalo taip pat nebūtina purkšti vandeniu, nors purškimas jam jokios žalos taip pat nepadarytų. Anot želdinimo specialistės, geriausiai augalui laistyti tinka minkštas vanduo, tačiau dėl patogumo dažniausiai laistoma kambario temperatūros vandeniu. Jį rekomenduojama per naktį palaikyti ir tik tuomet naudoti augalui laistyti.  

Persodinus augalą iš karto jo laistyti nereikėtų. Tai rekomenduojama padaryti po kelių dienų ar netgi savaitės. Įdomu ir tai, kad šiam augalui nėra reikalinga ir oro drėgmė, jam kuo puikiausiai tinka sausas patalpų oras.

Kviečiame žiūrėti vaizdo pamoką, kurioje dekoratyvinio želdinimo profesijos mokytoja Ž. Večerskienė demonstruoja, kaip persodinti pinigų medį, kad jis gyvuotų daug metų ir džiugintų savo užburiančia žaluma.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top