Pradinis / Kultūra / Kaune – galimybė susipažinti su 10 žymiausių pasaulio impresionistų kūryba

Kaune – galimybė susipažinti su 10 žymiausių pasaulio impresionistų kūryba

Spalio 12 dieną Kaune pradeda veikti žymiausių pasaulio impresionistų kūrybą pristatanti paroda – „Pasaulio dailės lobynai: nuo Monė iki van Gogo“, kurioje lankytojai galės pamatyti sertifikuotus originalaus dydžio ir originalia technika (aliejumi ant drobės) pertapytus impresionizmo meistrų darbus.  

Agnė Norkutė

Tai bus pirmasis VšĮ „Art Central“ projektas, kurios misija – didinti pasaulinio meno paveldo prieinamumą bei padėti kultūrinio ir meninio išsilavinimo neturintiems žmonėms jį geriau suprasti bei pajausti.

„K. Monė, V. van Gogas, P. Sezanas, K. Pisaro – šios pavardės žinomos daugeliui, tačiau jų originalius paveikslus matė retas. Minėti dailininkai ir jų kūriniai yra vieni žinomiausių pasaulyje, o jų poveikis tapybai ir meno istorijai milžiniškas. Paveikslų originalai eksponuojami visame pasaulyje – Niujorke, Čikagoje, Paryžiuje, Londone, Sankt Peterburge. Norėdami pamatyti juos visus, turėtumėte nukeliauti dešimtis tūkstančių kilometrų, išleisti tūkstančius eurų, o tai daugeliui Lietuvos žmonių yra neįkandama prabanga. Be to, dalis impresionistų kūrinių priklauso privačioms kolekcijoms ir apskritai labai retai parodomi viešai. Sertifikuoti pertapyti darbai yra neišvengiamas kompromisas, jei norime parodyti plačiajai Lietuvos visuomenei, kas yra impresionizmas, žymiausi jo atstovai ir jų kūriniai“, – žada VšĮ „Art Central“ projektų vadovė Agnė Norkutė.

Eksponuojamų darbų įspūdį sustiprins unikali parodos atmosfera – organizatoriai kvies panirti visu įspūdžiu – vaizduotę žadins kvapo, garso ir šviesos instaliacijos. „Pasitelkę įvairias priemones, sukūrėme tokią parodą, kad lankytojas pajaustų skirtingas paveikslų įkvėptas aplinkas: ankstyvą rytą gamtos apsuptyje, Paryžiaus kavinių ir miesto šurmulį ar muzikos ir šokio sūkurį. Siekiame suteikti laisvę lankytojui pačiam pajausti meną be jokio išankstinio nusistatymo, žinojimo ir suvokti kūrinius natūraliai, savo jėgomis, niekam neteisiant ir nekritikuojant. Esame atviri visiems ir kviečiame meną patirti net tuos, kurie niekada negalvojo su tuo susidursiantys“, – kalba „Art Central“ projektų vadovė.

Paroda įsikurs Kaune, greta Kauno „Akropolio“ esančiame verslo centre „Magnum“.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top