Pradinis / Renginiai, pramogos / Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia į „Aklą pasimatymą“

Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia į „Aklą pasimatymą“

Ar kada teko dalyvauti „Aklame pasimatyme“?  Jei taip, ar atsimenate, koks intriguojantis ir jaudinantis tai jausmas? Šiuo metu, esant apribotai bendravimo su žmonėmis galimybei, Kauno apskrities viešoji biblioteka kartu su festivaliu „Kauno literatūros savaitė 2021“ bei partneriu „Kaunas 2022“  kviečia dalyvauti „Aklame pasimatyme su knyga“ ir per aklą susitikimą su literatūros kūriniu patirti  jaudinantį netikėtumo jausmą.

Pexels nuotr.

„Aklas pasimatymas su knyga“ –  kas tai?

Įprastai knygynuose, bibliotekose knygas renkamės pagal girdėtą ar matytą reklamą, viršelį, kritikų, literatūros apžvalgininkų anotacijas ar autoriaus žodį. „Aklas pasimatymas su knyga“ kviečia atsisakyti išankstinių nusistatymų, kuriais vadovaujantis pasirenkami tam tikri žanrai ar autoriai, ir knygas rinktis pagal leidinius jau perskaičiusių asmenų užrašytas, su knyga susijusias istorijas, intriguojančias asmenines žinutes, nežinant knygų pavadinimo. Aklas pasimatymas su knyga – tai galimybė tapti slaptu knygnešiu, pateikti kūrinį kitu rakursu, o mėgstantiems skaityti – kaip netikėtą staigmeną atrasti naujas knygas ir galbūt sutikti slaptą sielos draugą, padovanosiantį būtent tą knygą ir emociją, kurios šiuo metu taip trūksta.

Kaip dalyvauti „Aklame pasimatyme“?

Skaitytojai, norintys įsitraukti į šį paslaptingą žaidimą, visų pirma kviečiami pasidalinti kadaise skaitytomis, patikusiomis, didelį įspūdį, įvairias emocijas sukėlusiomis knygomis, kurias norėtų perleisti kitiems. Knygas reikėtų supakuoti į laikraštį, žurnalą, vyniojamą popierių ar kitą medžiagą, maskuojančią knygos viršelį ir pavadinimą, trumpai aprašyti su knyga susijusią savo asmeninę istoriją, jausmus ar parašyti trumpą žinutę arba patikusią citatą ir iki gegužės 14 d. atnešti į Kauno apskrities viešąją biblioteką (Radastų g. 2 arba K. Donelaičio g. 8). Gegužės 17–20 d., festivalio „Kauno literatūros savaitė 2021“ metu, visos gautos knygos bus išdalytos įvairiose Kauno vietose, o Kauno apskrities viešosios bibliotekos socialiniuose tinkluose bus pasidalinta žemėlapiu, kur bus galima ieškoti „aklų susitikimų“ su knyga. Atėjusius į pasimatymą prašoma įkelti rastų knygų nuotraukas į instagramą su grotažyme #PasimatymassuKnyga ir pažymėti bibliotekos instagramo profilį (@kavbiblioteka). Galbūt pavyks pasiekti didžiausio „Aklo pasimatymo su knyga“ rekordą?

Kodėl verta dalyvauti šioje akcijoje?

Tikriausiai kiekvienas savo namų bibliotekoje turi jau perskaitytų, patikusių, o gal net gyvenimą pakeitusių knygų, kurios tiesiog dulka lentynose, bet kurių turinys prašosi būti vėl išgirstas. Tad kodėl nesudarius galimybės kažkam kitam visai netikėtai patirti tą nuostabų jausmą ir prikelti knygą naujam gyvenimui? Šiuo metu, vis labiau populiarėjant  „zero waste“ filosofijai ir tvarumo iniciatyvoms, geros, bet seniai pamirštos knygos slaptas pasidalinimas su nepažįstamuoju – puiki dovana, geras darbas ir geras jausmas skleidžiant gėrį. Kviečiame būti iniciatyvius ir dalytis savo knygomis bei patirtimis, o vėliau ateiti į „Aklą pasimatymą su knyga“  ir pasinerti į naują nuotykį, naują aistrą ar naują meilę. Organizatoriai tikisi, kad visiems kartu pavyks patirti rekordinį bent 1000 knygų „Aklą pasimatymą“.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top