Pradinis / Interjeras / Keliamės į lauką: terasos be saulės, lietaus, vėjo ir vabzdžių

Keliamės į lauką: terasos be saulės, lietaus, vėjo ir vabzdžių

Jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba jauki vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus. Mūsų šalies klimatui būdingos orų permainos kels gerokai mažiau rūpesčių pasirinkus protingus terasų įrengimo sprendimus.

Eolia. Ardena

Šiuolaikinės technologijos leidžia nepaisyti net nepastoviausių ir nepalankiausių meteorologinių prognozių – galime apsisaugoti nuo vidurdienio kaitros, sulaikyti vėją ir mėgautis romantišku lietaus barbenimu į terasos pastogę be jokios baimės sušlapti. Atrodo neįtikima? Neabejokite – tai įmanoma! Susikurkite tokią terasą, kuriai nėra blogo oro. Tai padaryti jums padės paprasti ir patogūs sprendimai. Pats metas pasidairyti, kas gi naujesnio siūloma šioje srityje.

Išorinės ritininės žaliuzės Zip Screen. Ardena

ZIP SCREEN išorinės ritininės langų žaliuzės ir neįstiklintų terasinių konstrukcijų uždangos. Šios lauke montuojamos naujosios kartos išorinės ritininės žaliuzės apsaugo erdves nuo saulės, vėjo, lietaus ir net nuo vabzdžių. Ši daugiafunkcė saulės kontrolės sistema pasižymi ypač stipria konstrukcija (gali sulaikyti net uraganinius vėjus), dideliais matmenimis ir efektyviu elektriniu valdymu. Gaminiai ypač tinka terasoms, panoraminiams, sustumiamiems langams ir zonoms, kurių nuo saulės pakankamai neapsaugo viduje pakabintos užuolaidos ar kitos uždangos.

Išorinės ritininės žaliuzės Zip Screen. Ardena
Išorinės ritininės žaliuzės Zip Screen. Ardena

Roletai, pagaminti su specialiais SCREEN tipo audiniais, pakeitė požiūrį į tradicines ritinines žaliuzes, kurios būdavo visiškai neperregimos ir tik iš dalies pralaidžios šviesai arba nepakankamai apsaugodavo nuo saulės. SCREEN langų uždangos padarė tikrą revoliuciją dėl savo įvairiapusiškumo: gamyboje naudojamas stiklo pluoštas puikiai apsaugo patalpas nuo perkaitimo, saulės šviesa išsisklaido uždangos išorinėje pusėje ir net itin saulėtą dieną sumažėja atspindžiai. Beje, šis audinys leidžia matyti vaizdą pro langą, tačiau efektyviai blokuoja matomumą iš lauko pusės, taigi patikimai saugo privatumą. Šio tipo ritininės žaliuzės rekomenduojamos net pasyviesiems namams, nes padeda sumažinti šildymo ir vėdinimo išlaidas.

Išorinės ritininės žaliuzės Zip Screen. Ardena
Išorinės ritininės žaliuzės Zip Screen. Ardena

Išorinės ritininės žaliuzės, montuojamos ant langų, veikia kaip tinkleliai nuo uodų. Iš ZIP SCREEN konstrukcijų suformuotose terasose šios ritininės žaliuzės (jeigu aklinai uždengiami visi šonai) taip pat apsaugo nuo vabzdžių.

Kokybiškus SCREEN audinius Lietuvos rinkai vieni pirmųjų pristatė įmonės „Ardena“ langų uždangų ekspertai, kurie iš karto suprato šio produkto išskirtinumą ir galimybes. Išaugęs audinio populiarumas ir ypač didelis vartotojų susidomėjimas juo lėmė tai, kad buvo sukurta išskirtinė konstrukcija, leidžianti SCREEN audinius pritaikyti lauko erdvėms. Tai jiems suteikė dar daugiau privalumų ir universalumo.

Išorinės ritininės žaliuzės Zip Screen. Ardena
Išorinės ritininės žaliuzės Zip Screen. Ardena

PERGOLĖ. Tai visame pasaulyje sparčiai populiarėjanti pavėsinių ir stoginių sistema, padedanti sukurti komfortišką, dekoratyvų, funkcionalų ir daugeliu atvejų lengvai pritaikomą pastogės sprendimą privačių namų, kotedžų arba komercinių patalpų eksterjerui. Tokia pavėsinė yra iš dalies mobili, lengvai pritaikoma pagal poreikius skirtingomis oro sąlygomis. 

Pergolė. Ardena
Pergolė. Ardena

Pergolėse suderintos visos markizėms būdingos funkcijos, tik jos yra kur kas universalesnės ir lengviau pritaikomos pastato išorėje. Pergolės itin atsparios vėjui, apsaugo terasos zoną ne tik nuo saulės, bet ir nuo lietaus. Ypač patvarus, impregnuotas audinys yra visiškai nepralaidus vandeniui: bandymais įrodyta, kad net daugiau nei du mėnesius ant stogo kaupęsis vanduo visiškai neprateka pro audinį ir jam nekenkia.

Šių pavėsinių konstrukcija montuojama labai paprastai, yra gana lengva. Jas statyti galima ir užbaigus namo ar lauko zonos statybos darbus, nes nėra keliami jokie specifiniai polių, pagrindo įrengimo reikalavimai. Pergolių stogeliai gali būti montuojami ant joms specialiai pritaikytų konstrukcijų, tai leidžia paprastai ir santykinai pigiai sukurti jaukią, nuo saulės ir lietaus apsaugančią pastogę. Kitas būdas – įrengti pergolės stogą ant namo terasinės konstrukcijos elementų ar medinių karkasų vietoj įprasto stogo.

EOLIA. Tai fasadinis roletas iš storo markizinio audinio, skaidrios plėvelės ar SCREEN audinių. Ši burės principu veikianti šoninė uždanga įtempiama ir užfiksuojama prie stabilaus pagrindo kabliais, taip sukuriant jaukią užuovėją, apsaugą nuo saulės bei lietaus (priklausomai nuo pasirinkto audinio). Pasirinkus konstrukciją su šoniniais valais (trosais), toks roletas gali būti fiksuojamas ir tarpiniuose aukščiuose, išlieka stabilus net ir vėjuotą dieną.

Eolia. Ardena

Tiesa, skirtingai nuo ZIP SCREEN, šis roletas nėra atsparus labai dideliam vėjui, tad esant itin stipriems gūsiams jį reikėtų suskleisti. Įprastai šios uždangos valdomos rankiniu būdu, tačiau, kaip ir daugelis įmonės „Ardena“ siūlomų gaminių, gali būti valdomos ir elektra, įrengus automatinius daviklius.

Tai išties racionalus sprendimas, kai norisi sulaikyti saulės spindulius, nuolat traukiančius skersvėjus, apsaugoti terasos baldus ir kitus joje esančius daiktus nuo šoninio lietaus, nestiprių, bet erzinančių gūsių.

Daugiau naudingų sprendimų terasoms rasite www.ardena.lt

VILNIUS: Vytenio g. 20

KAUNAS: Savanorių pr. 288

KLAIPĖDA: Minijos g. 42 (PC „NIC“)

ŠIAULIAI: Pramonės g. 17 B (PC „NIC“)

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top