Pradinis / Kelionės / Kelionių tinklaraštininkai rekomenduoja: 10 įdomiausių atradimų Lietuvoje

Kelionių tinklaraštininkai rekomenduoja: 10 įdomiausių atradimų Lietuvoje

Pritrūkote idėjų kelionėms po Lietuvą? Peržvelkite kelionių kolekcionierių atradimus – atšaukus judėjimo tarp savivaldybių apribojimus ir prasidedant naujam turizmo sezonui nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ kviečia susipažinti su 10 skirtingų kelionių tinklaraštininkų bei fotografų rekomendacijomis atostogoms Lietuvoje.

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Lietuva. O čia ar buvai?“ kalbinti keliautojai dalijosi savo ryškiausiais pastarųjų metų atradimais – nuo gydomųjų galių turinčių Svilės šaltinių, legendomis apipinto Skersabalių karjero iki Lašinių piliakalnio ar dėmesio vertų pažintinių takų.

Svilės šaltiniai

Prie posakio „Gražiausias Lietuvos miestas yra gamta“ pirmasis turbūt pasirašytų gamtos fotografas Marius Čepulis. Savo paskyroje „Čepulio fotoklajonės“ jis nuolat dalijasi įspūdingais Lietuvos vaizdais.

„Aš esu apvažiavęs visą šalį. Nėra nė vieno žvyrkelio, kuriuo nebūčiau prariedėjęs, ir nėra nė vieno bažnytkaimio, kurio nebūčiau aplankęs“, – sako Marius.

Iš visų matytų vietų fotografas šiandien rekomenduoja pamatyti Svilės šaltinius Kurtuvėnų regioniniame parke (Šiaulių r.) su šalia besidriekiančiomis, birželį pražystančiomis orchidėjų pievomis.

Auksinio elnio dvaras

Keliautoja ir „Check in Lithuania“ autorė Diana jau šeštus metus aktyviai „deda varneles“ prie įdomiausių Lietuvos vietų ir dalijasi daugumai negirdėtomis istorijomis. Tad ieškančius dar neatrastų kelių moteris kviečia užsukti į kaimo sodybos „Auksinio elnio dvaras“ (Telšių r.) teritoriją.

Čia galima pasivaikščioti akmeniniais ir mediniais takeliais, užsilipti į įrengtus apžvalgos bokštelius. Pasak Dianos, teritorijoje apstu unikalių metalo skulptūrų, senų motociklų, yra net ragų muziejus. Dvare galima sočiai pavalgyti ir likti nakvynės.

Pelyšų dvaras

Mesti kelią dėl takelio, jeigu tik jis veda prie dvarų griuvėsių, apleistų tiltų, – tokia yra Metų keliautoja paskelbtos Ados Alejūnaitės filosofija. Jos paskyroje „Vieškeliu dundant“ – paslaptinga ir nepažinta Lietuva. Vienu įsimintiniausių kelionių atradimų Ada įvardija ekstravagantišką Pelyšų dvarą prie Anykščių, kuris patiks panašių istorinių radinių mėgėjams.

Dvare tebėra išlikusios 200 metų senumo sienos su antikos, Persijos, kitais architektūros elementais. „Jei pavyktų pakeliauti laiku, magėtų susipažinti su šių rūmų architektu“, – prisipažįsta keliautoja.

Šventosios aukštupio pažintinė trasa

Sakote, baigiate išvaikščioti visus pažintinius takus? Tinklaraščio „Nesėdėk namuose“ įkūrėjas Ramūnas, nenuilstantis vietinių kelionių ir pažintinių takų mėgėjas, prieštarauja minčiai, kad Lietuvoje nebėra ką pamatyti. Jis siūlo išbandyti Šventosios aukštupio pažintinę trasą (Zarasų r.) Antalieptės marių pakrantėse su unikalia atrakcija – persikėlimu į kitą marių pusę pontoniniu keltu.

„Gariūnų regykla

Kelionių įspūdžius socialiniame tinkle lyg ant smilgos verianti tinklaraščio „Kelionių kolekcionierė“ autorė Dalia sako, kad duoklę labiausiai norisi atiduoti gimtajam Vilniui. Pasak jos, turint laisvo laiko, būtina sėsti į automobilį ir nuvažiuoti sostinės panorama pasigrožėti nuo mažiau žinomos, bet nuostabiu vaizdu apdovanojančios Gariūnų regyklos.

Skersabalių karjeras

„Be kelionių ar bent jau dienos išvykų tiesiog neįsivaizduojame savo gyvenimo“, – teigia paskyros „Traveling Family Notes“ autorė Evelina, po Lietuvą visada keliaujanti su šeima. Vienu labiausiai sužavėjusių metų atradimų keliautoja tituluoja Skersabalių karjerą (Vilniaus r.).

„Tai – vieta, kurioje ne tik gražu, ji suteikia peno kurti įvairiausias legendas, taip patinkančias mažiesiems keliautojams“ – sako Evelina.

Lašinių piliakalnis

Vieta – tai pirmiausia žmogus, įsitikinusi instagramo paskyros „Hiking Girl“ autorė Audronė, įdomiausius Lietuvos kampelius dažniausiai pasiekianti pėsčiomis. Tiesa, juose keliautoja pirmiausia ieško vietinio gyventojo, kuris padėtų dar geriau pažinti objektą.

Audronė 2021-aisiais gamtos mėgėjams aplankyti rekomenduoja Lašinių piliakalnį (Kaišiadorių r.). Šalia rasite ir Lašinių konglomeratą bei 4 m ilgio Lašinių akmenį, kuris laikomas didžiausiu Rumšiškių apylinkėse.

Bistrampolio dvaras

Keliaudama po Lietuvą tinklaraštininkė Kristina visada padaro namų darbus – surenka informaciją apie vietovės istoriją, o įdomiausiais faktais visada pasidalija su kitais keliautojais savo instagramo paskyroje „Istorija veža“. Keliautoja rekomendacijų turi apstu kiekvienam metų laikui, o artėjančiai vasarai dalijasi vienu gražiausių savo atradimų – Bistrampolio dvaru (Panevėžio r.).

Pasak jos, čia dėmesį kausto išpuoselėti klasicistiniai rūmai, didelė parko teritorija, besidriekiantys rožynai.

„Vinetu kaimas“

Populiaraus kelionių tinklaraščio „Nėra blogo oro“ autorės Linos šeima nuolat ieško įdomių ir šeimai draugiškų vietų Lietuvoje, tačiau šiandien rekomenduoja „Vinetu kaimą“.

„Mes esame šeima, keliaujanti po Lietuvą su mažais vaikais, tikrai jau nemažai esame pamatę, bet dar daug ko ir nematę. „Vinetu kaimas“ mus užbūrė savo ramybe ir pojūčiais. Čia galima pažinti indėnų kultūrą ne tik teoriškai, bet ir per pirties, muzikos, kitus ritualus“, – teigia keliautoja.

Žemieji Šančiai

Instagramo paskyros „Kauno detalės“ sumanytojos Ramintos sąraše – šimtai netikėtų Kauno miesto veidų, architektūrinių atradimų ir pasislėpusių, atsigręžti verčiančių grafičių. Planuojančius išvyką į Kauną Raminta kviečia atrasti jos mėgstamiausią rajoną – Žemuosius Šančius.

„Juos kartais dar vadinu Žemaisiais Spalvotaisiais Šančiais. Čia visada atrandu kažką netikėto, todėl labai rekomenduoju pasivaikščioti po jaukias šio rajono gatveles“, – teigia ji.

 

Komentaras

  1. Mikroautobusų nuoma arba automobilių nuoma yra populiariausias pasirinkimas nuolatiniams keliautojams po Lietuvos kraštovaizdžius, įsimintinas vietas. Išbandant skirtingus keliavimo būdus, kurie imunitetui kelia iššūkį būtina pasirūpinti visais reikiamais mineralais. Keliaujant nepamirštant, kad greitas maistas nėra geriausia išeitis ir valgant įvairų maistą gaunami visi reikalingi vitaminai. COVID-19 sukėlė grėsmę keliautojams – viskuo kas siejasi su bendravimu, tačiau pramogos ir kelionės įgavo kultūrinę, o ne pramoginę vertę. Renkantis keliones po Lietuvos teikiamus gamtos stebuklus, keliautojai turi galimybę pažinti kraštą iš arti, pamatyti gamtą bei atrasti vietines pramogas.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top
%d bloggers like this: