Sportavimas, aktyvus gyvenimo būdas ir intensyvus fizinis krūvis gali prisidėti prie įvairių sužalojimų. Nuolatiniai skausmai ar judėjimo gebėjimų praradimas gali būti didelis iššūkis gyvenimui. Turint tai omenyje, kineziterapija yra viena iš efektyviausių būdų gydyti sužalojimus ir pagerinti judėjimo gebėjimus po patirtų traumų. Šiame straipsnyje išsiaiškinsime, kaip kineziterapija gali padėti atkurti paciento funkcionalumą ir sumažinti skausmą.

Ką privalome žinoti apie šį gydymo būdą?
Kineziterapija – tai begalės terapinių pratimų ir judesio mechanikos praktikos taikymas siekiant atkurti ir išsaugoti paciento fizinę funkciją. Tai apima ribotų judesių korekciją, įvairius pratimus, taip pat raumenų stiprinimą ir mobilizavimą. Kineziterapeutai naudoja įvairias pagalbines priemones, kad skatintų pacientą judėti ir stiprintų jo judesių kontrolę.
Dėl kokių priežasčių dažniausiai kreipiamasi pagalbos?
Vienas iš dažniausiai taikant kineziterapiją gydomų sužalojimų yra kelio traumų gydymas. Negydomos kelio traumos gali sukelti uždegimą ar net rimtesnius sužalojimus, kurie gali priversti pacientą vengti bet kokio kelio judesio. Kineziterapeutai, taikydami įvairius pratimus ir terapiją, padeda sumažinti kelio skausmą, atkurti trūkstamus judesius ir pagerinti paciento funkcionalumą.
Kita svarbi priežastis, kineziterapija yra itin naudinga sergant neurologinėmis ligomis. Apskritai kineziterapija tokiais atvejais remiasi paciento paruošimu, raumenų stiprinimu, koordinacija ir išvystytu judėjimo kontrolės mechanizmu. Tai padeda pagerinti paciento judėjimo gebėjimus, sumažinti jų nepriklausomumą, o kartais ir atkurti jų fizinę funkciją.
Kineziterapijos svarba nesibaigia su sportiniais sužalojimais ir neurologinėmis ligomis. Kineziterapija taip pat gali padėti gerinti paciento gyvenimo kokybę, dirbtinai suspaudžiant paciento raumenis ar taikant kompresą. Daugiau informacijos https://ortopro.lt/kineziterapija svetainėje.
Kiek gali trukti gydymas?
Kineziterapijos seanso trukmė priklauso nuo paciento būklės ir traumos sunkumo. Paprastai ji gali trukti nuo kelių savaičių iki šešių mėnesių, o kai kuriems pacientams – ir ilgiau. Reikalingų seansų skaičius priklauso nuo to, kaip greitai pacientas reaguoja į gydymą ir kas yra gydoma.
Norint, jog gydymas būtų efektyvesnis, reikia būti nuosekliems ir kantriems. Kineziterapeutas kartu su jumis užtikrins, kad gydymas būtų pritaikytas jūsų poreikiams ir būtų stebima jo eiga.
Psichologinis pasiruošimas taip pat yra labai svarbi proceso dalis, nes padeda motyvuoti ir paskatinti pacientą dalyvauti savo reabilitacijoje. Pasitaiko atvejų, kai paciento emocinė būklė itin prasta, gali prireikti ir psichologo paslaugų, kad būtų lengviau susidoroti su esama padėtimi.
Partnerio turinys