Pradinis / Mokslas ir švietimas / Klaipėdoje bus steigiami britų universiteto ir kolegijos filialai

Klaipėdoje bus steigiami britų universiteto ir kolegijos filialai

v_ikbudz22232014 metų rugsėjo 4-oji gali būti įtraukiama į Klaipėdos istorinės reikšmės datų sąrašą: šią dieną Jungtinės Karalystės Parlamento bendruomenių rūmuose (House of Commons) Londone Klaipėdos meras ir dviejų britų aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą, kuriame išdėstyti šių švietimo įstaigų jungtinio padalinio steigimosi Lietuvos uostamiestyje pagrindai.

Pasak Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, oficialus uostamiesčio, Teesside universiteto ir Bradfordo kolegijos partnerystės įforminimas – beprecedentis įvykis, vainikuojantis pusantrų metų trukusį derybų etapą.

Kuriamas jungtinis padalinys bus pirmasis Jungtinės Karalystės, kurioje yra per 200 universitetų bei kolegijų, aukštosios mokyklos filialas, įsteigtas kitoje Europos Sąjungos šalyje. Jungtinis fakultetas planuoja turėti per 6 000 studentų, kurių bent 60 proc. būtų iš kitų Rytų Europos valstybių. Dabar 7 Klaipėdos aukštosiose mokyklose studijuoja apie 15 000 studentų.

„Laukia daug procedūrų ir darbų, tačiau jau dabar galime pasidžiaugti esminiu proveržiu įgyvendinant Klaipėdos, kaip universitetinio miesto, Rytų Baltijos regiono lyderio ir pagrindinio Baltijos šalių traukos centro, viziją. Šiuolaikiškos globalaus lygmens techninių sričių žinios ir įgūdžiai, kurių visi norintieji galės įgyti uostamiestyje, neabejotinai taps didžiule paspirtimi ir naujų idėjų šaltiniu aktyviam regiono verslui. Tai suteiks didžiulį paskatinimą ir naujoms į intelektualią darbo jėgą orientuotoms investicijoms“, – sakė V. Grubliauskas.

Britų aukštosios mokyklos jungtinio padalinio kūrimą Klaipėdoje planuoja keliais etapais, o nuolatinių inžinerinių ir informacinių technologijų specialybių bakalauro, magistro ir į vietos verslo poreikius orientuotų profesinių studijų programų pradžią numato 2016 m. rudenį.

Ketinimų protokolą kartu su Klaipėdos meru pasirašė Teesside universiteto vicekancleris prof. Grahamas Hendersonas ir Bradfordo kolegijos generalinis direktorius Andy Welshas. Pasak britų aukštųjų mokyklų atstovų, antrojo tokio projekto Baltijos šalyse nėra ir jis skiriasi nuo dažnų sumanymų bendradarbiauti su Jungtinės Karalystės universitetais, faktiškai apsiribojant formaliomis sutartimis.

Klaipėdos miesto savivaldybė imasi tarpininkės vaidmens ir koordinuos naujųjų partnerių bendravimą su Švietimo ir mokslo ministerija, kitomis šalies institucijomis ir privačiuoju sektoriumi.

Siūlydamos savo paslaugas, studijų ir profesinio rengimo įstaigos ketina prisidėti tiek prie Klaipėdos švietimo, tiek prie miesto ekonominės plėtros strategijos įgyvendinimo.

Teesside universiteto Klaipėdos padalinys ketina vykdyti bakalauro ir magistrantūros studijų programas, atitinkančias vietos, regiono ir nacionalinės ekonomikos poreikius. Be to, universitetas planuoja tapti traukos objektu NVS šalių studentams. Bradfordo kolegijos Klaipėdos padalinys siekia tapti pirmąja privačia profesinio rengimo mokykla Lietuvoje ir kvalifikacijos kėlimo kompetencijos centru regiono įmonėms.

Naujieji uostamiesčio partneriai tikisi ne tik kelti profesinio rengimo ir juo grindžiamo aukštojo išsilavinimo lygį, įgyvendinti darbdavių interesus, bet ir prisidėti prie emigracijos slopinimo, Klaipėdos, kaip akademinio miesto, kūrimo, dalyvauti plėtojant menų ir naujųjų kūrybinių verslų inkubatoriaus „Kultūros fabrikas“ veiklą. Ateities vizija – tapti Jungtinės Karalystės mokymo centru ne tik Baltijos šalims, bet ir didesnei Rytų Europos daliai.

Klaipėdos sav. inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top