Pradinis / KARJERA / Kodėl verta dirbti sau?

Kodėl verta dirbti sau?

Jaunimo verslumo rodikliai šalyje pastebimai auga. Pernai metų pabaigoje įmonės „Spinter tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, 10 proc. šalies gyventojų planavo nuosavą verslą pradėti per artimiausius dvejus metus. Didžiausią jų dalį – 16 proc. – sudarė 18–25 m. jaunimas. Didėjančius jaunimo verslumo rodiklius lemia palankių sąlygų verslo pradžiai atsiradimas bei įvairios verslo skatinimo priemonės – lengvatinės paskolos, nemokamos konsultacijos, verslumo skatinimo renginiai.

„Tikimės, kad teigiamos jaunojo verslo kūrimosi tendencijos išliks, – kalbėjo LR Ūkio ministras Evaldas Gustas. – Dėl įvairių verslumo skatinimo priemonių jaunimas gauna informacijos: jauni žmonės žino, kaip, pasinaudojus verslo pradžiai skirtomis priemonėmis, idėją paversti realybe, kaip tobulinti įgūdžius. Ir, svarbiausia, jaunuoliai pasirengę iššūkiams.“

„Viena iš verslumo skatinimo priemonių – renginių ciklas „Verslas veža“. Jis buvo sugalvotas jaunimo verslumo ir nedarbingumo problemai spręsti. Ši iniciatyva buvo išties naudinga, – džiaugėsi Mantas Nocius, VšĮ „Versli Lietuva“ vadovas. – Šiemet įvyko 9 „Verslios Lietuvos“ organizuoti verslumo skatinimo renginiai, juose apsilankė daugiau kaip 4000 jaunuolių. Tad galima daryti išvadą, kad jauni žmonės vis dažniau svarsto darbo sau tema ir kur kas drąsiau žengia į verslo pasaulį.“

Jaunam žmogui nuosavo verslo kūrimas – tai galimybė atskleisti save: daryti tai, kas iš tiesų patinka, pačiam planuotis laiką, visiškai išnaudoti kūrybingumą, pačiam atlikti viską nuo A iki Ž ir, svarbiausia, iš to uždirbti, tiesiogiai kaldinant savo ateities pamatus.

Kita vertus, verslas – tai rizika, nemiegotos naktys, prievolė prireikus pakeisti bet kurį darbuotoją, o kartais – ir į balą išmestos santaupos. Tačiau darbo sau pranašumų yra kur kas daugiau nei trūkumų – tai įrodo būrys žinomų verslininkų. Tarp pastarųjų – laidų vedėjas ir aktorius Marius Repšys, teigiantis, kad kai dirbi sau, esi nepriklausomas nuo laiko, o ką užsidirbi, tai ir turi. „Asmeninis darbas yra proporcingas pasiektam rezultatui, nors tai reikalauja daug atsakomybės ir valios. Laikau save sėkmės lydimu žmogumi, o toks žmogus yra tada, kai daro tai, kas jam patinka“, – neabejoja žinomas aktorius.

Muzikantas Vytautas Medineckas-Ironvytas įsitikinęs – nors daug kas teigia, kad verslininku gimstama, tačiau įgimtą verslumą, kaip ir bet kokį talentą, reikia vystyti, auginti. „Verslumo skatinimo renginiai padeda atrasti savyje tam tikras verslininkui būdingas savybes: norą lyderiauti, atkaklumą, veiklumą ar didesnes, nei yra įprasta, ambicijas“, – sakė žinomas verslininkas. Pasak jo, pirmas žingsnelis verslo link – aiškus svajonės suvokimas.

Žinomo muzikanto mintims pritarė ir moksleivė Greta Pušinskytė, lininių rūšiavimo maišų „SortBox“ autorė. „Svarbiausia yra tikėti savimi, nesvarbu, ką sako kiti. Kiekvieną dieną bent porą minučių būtina skirti tiksliam svajonės įsivaizdavimui. Tikiu minties galia, nes viskas, ko norėjau, gyvenime realizavosi. Svarbu nenuilstant dirbti su savo mintimis – tada tikrai pasieksi užsibrėžtą tikslą“, – teigė mergina.

Šiuo metu su verslo liudijimu dirbanti mergina neabejoja – ateityje tikrai turės savo verslą. „Man į galvą nuolat šauna naujų idėjų, todėl žinau, kad dirbsiu pati sau, o šiuo metu kaupiu gerąją patirtį, – teigė klaipėdietė. – Turiu mėgstamiausią frazę: „Ką mąstai, tuo ir esi.“ Taigi kaip mąstysi, taip ir bus.“

VšĮ „Versli Lietuva“ organizuotuose verslumo skatinimo renginiuose „Verslas veža“ profesionalių lektorių vedami viešojo kalbėjimo, derybų, kūrybiškumo seminarai padėjo jaunuoliams suprasti, kokių įgūdžių jiems trūksta, kaip juos lavinti. Motyvaciniai pranešimai ir sėkmės istorijos nestokojo įkvėpimo, o patirtimi skirtingose verslo srityse pasižymintys pranešėjai – atsakymų į jauniems žmonėms rūpimus klausimus.

„Verslios Lietuvos“ inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top