Sąskaitoms už šildymą didėjant, vis daugiau namų savininkų renkasi ekonomiškesnius būdus šildyti namus. Jeigu atėjo laikas pakeisti katilą arba jums tiesiog atsibodo nuolatinis kainų kilimas, energijos vartojimo efektyvumas turėtų būti jūsų prioritetas. Pastaraisiais metais kietojo kuro šildymo sistemos išpopuliarėjo, nes jas eksploatuoti yra daug ekonomiškiau. Pavyzdžiui, židiniai yra vienas iš būdų šildyti patalpas deginant kietąjį kurą.

Kietasis kuras, nesvarbu, ar tai būtų mediena, ar anglys, buvo naudojamas nuo žmonijos istorijos aušros, ir nors dujos, nafta ir elektra XX amžiuje tapo pasirinktu kuru daugumoje namų, kietojo kuro naudojimas sparčiai auga. Ypač kaimo vietovėse daugelis žmonių naudoja malkomis kūrenamas krosnis arba atvirus židinius ir įprastą centrinio šildymo sistemą. Tai gana įperkama ir efektyvu, tačiau kylant kuro kainoms daugelis svarsto galimybę šildyti namus ir vandenį naudodami vien kietąjį kurą. Šiuolaikinės kietojo kuro šildymo sistemos yra daug sudėtingesnės nei atviri židiniai. Tačiau jeigu kietojo kuro katilą įsirengsite tvarkingai, kokybiškai ir profesionaliai, tuomet galite būti ramūs, nes daugelis jų naudoja švaraus deginimo technologiją.
Kalbant apie vamzdynus ir radiatorius, kietąjį kurą deginanti sistema veikia taip pat, kaip ir bet kuri kita. Tačiau vanduo šildomas rezervuare, prijungtame prie viryklės arba kietojo kuro katilo. Kitose sistemose gali būti naudojamas kietojo kuro ir dujų, naftos ar elektros energijos derinys, nors jas įdiegti paprastai yra daug brangiau. Paprasčiausios iš šių sujungimo sistemų paprastai turi galinį katilą, pritvirtintą prie krosnelės, kuris įkaista, kai užsidega ugnis. Sudėtingesnės sistemos yra visiškai sujungtos tiek, kad keli kurą deginantys prietaisai gali vienu metu prisidėti prie tos pačios šildymo sistemos.
Didžiausias minusas perkant kietojo kuro katilą yra gana didelė kaina ir netvarka, susijusi su kuro pakrovimu. Juk dauguma namų savininkų neturi didelio noro nuolat palaikyti katilą pilną malkų ar kitokio kuro, kurį jis kūrena. Laimei, dabar yra automatizuotų sistemų su kuro tiektuvais, kuriuos reikia papildyti tik kas kelias dienas ar savaitę.
Partnerio turinys