Pradinis / Augalų pasaulis / Koks trimerio valas geriausias?

Koks trimerio valas geriausias?

Sodybų ir privačių namų savininkams šis klausimas iškyla tikrai dažnai. Juolab kad pagal poreikius gali būti naudojamas skirtingas trimerio valas. Vertinant vizualiai, skirtumas neatrodo toks didelis, tačiau jis tikrai yra, todėl svarbu žinoti, kokį valą ir kada rinktis.

Ar valo storis yra svarbus?

Trimerio valo storis paprastai varijuoja nuo 1 iki 3 mm. Jis išties nedidelis, todėl kartais galima pagalvoti, kad šis parametras nėra svarbus. Vis dėlto tai klaidinga mintis – pasirinkus tinkamo storio valą dirbti su trimeriu bus daug lengviau. Specialistų nuomone, valas yra viena svarbiausių trimerio dalių, tad jo svarba tikrai didelė.

Tinkamai parinktas trimerio valas leis susitvarkyti su įvairių rūšių žole ir net krūmeliais ar brūzgynais, galėsite pašalinti prie pastato pamato, patvoryje ar kitose sunkiau prieinamose vietose augančias piktžoles. Nors trimeris dažniausiai yra naudojamas aukštesnei žolei, juo taip pat puikiai galima valyti ir ilgai neprižiūrėtas teritorijas. Būtent pastariesiems darbams reikalingas storesnis valas.

2 mm storio trimerio valas yra universalus pasirinkimas, kuris tiks įvairiems darbams nuosavame kieme. O štai profesionaliam naudojimui siūloma rinktis storesnius valus iki 3 mm. Rinkdamiesi nepamirškite žvilgtelėti ir į turimo trimerio instrukciją – gamintojas nurodo, kokio storio trimerio valas gali būti naudojamas.

Kodėl svarbus valo profilis?

Skirtingo profilio valas yra skirtas skirtingiems darbams, todėl įvertinkite, kokius žolynus reikės įveikti, pagal tai pasirinkite valą. Jei planuojate dirbti labai skirtingose teritorijose, verta įsigyti ir kelių rūšių valų.

Apžvelkime pagrindines trimerių valo rūšis pagal profilį ir jų paskirtį:

  • Apvalus valas yra skirtas kasdieniams žolės pjovimo darbams prižiūrimoje teritorijoje.

  • Kvadratinis ar penkių briaunų trimerio valas gali įveikti storesnius žolynus, aukštą žolę, sumedėti nespėjusias šakeles ir yra skirtas teritorijai valyti.

  • Žvaigždės formos profilio valas taip pat tinka teritorijai valyti, kai reikia nupjauti kietesnius stagarus ir mažus krūmelius.

  • Suktas valas yra atsparesnis, mažina vibraciją ir triukšmą, todėl jį rekomenduojama rinktis tuomet, kai tvarkomos didesnės teritorijos.

  • Dantytas valas yra skirtas apleistoms teritorijoms tvarkyti, tačiau šio valo naudojimas reikalauja daugiau įgūdžių ir fizinių pastangų.

  • Tylusis valas – tai plono skerspjūvio apvalus valas, kuris užtikrina tylesnį trimerio veikimą ir puikiai tinka naudoti miesto teritorijose, kai reikia išvengti triukšmo.

Kaip žinoti, kada pakeisti valą?

Trimerio valas pjaunant žolynus trumpėja, tad kai tik pastebite, kad jo ilgio nebepakanka, jį ir reikia keisti. Norint pasiekti sunkiai prieinamas vietas, reikia ilgesnio valo, tad rekomenduojama darbą pradėti būtent nuo jų. Valo taupyti neapsimoka, nes jam sutrumpėjus sumažėja ir pjaunamas plotas, todėl krinta darbo efektyvumas.

Keičiant valą nerekomenduojama persistengti su jo ilgiu – per ilgam valui gali stigti trimerio galingumo, pasunkėti valdymas. Taip pat nepamirškite, kad nutrūkęs trimerio valas gali sužaloti ar sugadinti daiktus, ir imkitės visų atsargumo priemonių.

Partnerio turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top