Pradinis / Interjeras / Koks yra šilumos siurblių „oras oras“ veikimo principas?

Koks yra šilumos siurblių „oras oras“ veikimo principas?

Tai viena iš moderniausių bei inovatyviausių technologijų. Nors ji naudojama jau ne vienerius metus, tačiau mūsų šalyje tokie įrenginiai dar naujovė. Tačiau ji jau spėjo išpopuliarėti dėl savo akivaizdžių privalumų, kuriuos ir suteikia unikalus veikimo mechanizmas. Nors jis nėra labai sudėtingas, bet pasižymi tam tikru išskirtinumu. Šildymui naudojamas aplinkos oras, kuris jau turi sukaupęs kažkiek šilumos. Tačiau prieš patekdamas į namų vidų ji dar susiduria su iškeliaujančiu oro srautu. Ir būtent tuomet įvyksta šilumos mainai tarp šių dviejų oro srovių. Tai užtikrina, jog naujam oro srautui bus natūraliai perduota jau sugeneruota šiluma. Todėl ir energijos jam šildyti reikės kur kas mažiau.

Nuo ko priklauso tokio šildymo efektyvumas?

Labiausiai tam įtakos turės aplinkos temperatūra. Kadangi kuo ji aukštesnė, tuo mažiau pašildyti teks ir atkeliaujantį orą. O tai reiškia, kad tam reikės ir gerokai mažiau elektros energijos. Būtent tuo paremtas ir pats silumos siurbliai oras oras veikimo principas. Tačiau net ir pačiomis šalčiausiomis dienomis nebūtų teisinga sakyti, jog ši sistema veiks neefektyviai. Kadangi ji galės puikiai atlikti savo funkciją, tik tam prireiks daugiau resursų. Bet tokių itin šaltų dienų metuose pasitaiko gana nedaug. Būtent todėl bendrai vertinant šie įrenginiai laikomi vienu iš ekonomiškiausių pasirinkimų.

Ar galima dar kažkaip sutaupyti?

Tai tikrai aktualus klausimas, nes daugelis norėtų išleisti mažiau. Nepaisant to, jog toks variantas ir taip yra vienas iš pigiausių šildymo būdų. Ir tą lemia unikalus šilumos siurbliai oras oras veikimo principas. O norint sumažinti išlaidas dar labiau reikėtų pagalvoti apie pigesnę elektros energiją, nes būtent ji naudojama šildymui. Tai nesunkiai galima būtų padaryti įsirengus nuosavą elektrinę. Ir daugelis žmonių naudojasi tokia galimybe, nes tai leidžia ne tik sumažinti šildymo išlaidas, bet ir apskritai išleisti mažiau elektros energijai, kuri naudojama buityje gana plačiai. O kartu tai bus ne tik ekonomiškas, bet ir ekologiškas pasirinkimas.

Partnerio turinys

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top