Pradinis / Šeima ir sveikata / Konfliktus svogūno pjaustymui prilyginęs kunigas-kulinaras: „Išvengti ašarų galima“

Konfliktus svogūno pjaustymui prilyginęs kunigas-kulinaras: „Išvengti ašarų galima“

Susėdę prie bendro stalo maitinkime vienas kitą ne tik drauge pagamintais patiekalais, bet ir palaikymo žodžiais, jautriu išklausymu, gera nuotaika. Taip teigė socialinių tinklų žvaigždė, katalikų kunigas, kulinaras, breiko šokėjas ir kovų meistras kun. Leo Patalinghug, į mūsų šalį atvykęs Lietuvos šeimos centro kvietimu.

Pixabay nuotr.

Sekmadienį Šiaulių arenoje kun. Leo surengė įspūdingą kulinarinį-teologinį šou.

„Peilis gali būti ir ginklas, ir priemonė maitinti vienam kitą“, – perspėjo užstalės misionieriumi vadinamas dvasininkas. Šiaulių arenoje jis dalijosi receptais, ką daryti, kad skirtingi požiūriai nesugadintų vakarienės džiaugsmo.

Kaip po susitikimo dalijosi šeimos, iš įspūdingo kulinarinio-teologinio šou jos išėjo pamaitintos dvasiškai, atnaujinusios tarpusavio ryšį ir pasiryžimą pastebėti, ko alksta bei trokšta esantis šalia.

Pasak kun. Leo, šeima nepašaukta būti tobula, ji pašaukta būti ištikima. „Pjaustydamas svogūnus dažnas verkia. Ką daryti, kad neverktume? Pakelti galvą aukščiau, atidaryti langus, įsileisti gaivaus oro! Panašiai ir šeimoje. Kai sunku taip, kad akyse pradeda tvenktis ašaros, atsidaryk langą, į situaciją pažvelk iš kitos perspektyvos. Kitas būdas, kai svogūnas ima graužti akis, – įdėti į šaldytuvą, kad neverktum. Šeimos santykiuose taip pat pravartu kartais save „įdėti į šaldytuvą“, kitaip tariant, atvėsti“, – lygino profesionalus kulinaras-dvasininkas.

Kun. Leo Patalinghug

Kalbėdamas apie antrąjį Jėzaus stebuklą – duonos padauginimą – kun. Leo akcentavo alkį, kurį kentė žmonės dykumoje. „Kas juos atvedė į dykumą? Tėvai, nes jų pareiga tuomet, kaip yra ir dabar, pamaitinti šeimą ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai“, – sakė svečias, pakvietęs visus Šiaulių arenoje buvusius tėčius atsistoti ir pasižadėti žmonoms savo šeimą maitinti ne tik fiziniu, bet ir dvasiniu maistu.

Kaip skelbė „Elta“, kun. Leo penktadienį Vilniuje surengė kulinarinį šou poroms „Prieskoniai santuokai“. Ketvirtadienį kavinėje „Mano guru“ dvasininkas žiniasklaidos atstovams gamino savo firminį šiltų uogų desertą.

Kun. Leo vizito Lietuvoje organizatorė Vijoleta Vitkauskienė yra Lietuvos šeimos centro vadovė, todėl akivaizdžiai regi ne tik sužadėtinių siekį gyventi ilgai ir laimingai, bet ir sunkumus, su kuriais susiduria vaikų susilaukusios ar juos užauginusios poros.

„Galime pasistengti maloniai bendrauti, nors kasdienybėje, oi, kaip nelengva tiesiog jaukiai pavakarieniauti. Žvilgsnis, žodis, atodūsis – ir pajudėjo: tai sena nuoskauda išlindo, tai grubus juokelis. Santykiams reikia teigiamų impulsų, todėl Lietuvos šeimos centras ir pasikvietė profesionalų kulinarą – kunigą iš JAV L. Patalinghug pasidalyti įžvalgomis apie kasdienį šeimos santykių kūrimą“, – sakė V. Vitkauskienė.

Kaip įsitikino su kun. Leo kulinarinių šou Vilniuje ir Šiauliuose dalyviai, užstalės misionieriumi tituluotas dvasininkas išties labai įdomi asmenybė, išsiskirianti ypatingu humoro jausmu, įžvalgų taiklumu. Susitikimai su šiuo žmogumi daugybę šeimų pasaulyje įkvėpė dažniau drauge gaminti ir valgant drauge daugiau bendrauti tarpusavyje bei su Dievu.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top