Pradinis / Sportas / Kurtieji krepšininkai siunčia palaikymo gestą mažiesiems ligoniams

Kurtieji krepšininkai siunčia palaikymo gestą mažiesiems ligoniams

Lietuvos kurčiųjų krepšininkų – vyrų ir moterų – rinktinės prieš išvykdamos į Europos kurčiųjų krepšinio čempionatą surengė akciją, palaikančią Rimanto Kaukėno paramos fondo veiklą, kuri suteikia vilties, stiprybės ir džiaugsmo onkologinėmis ir kitomis itin sunkiomis ligomis sergantiems vaikams.

„Mūsų pergalės bus skirtos mažiesiems, kovojantiems su klastingais sveikatos priešais. Man pačiam, būnant 3–4 metų, teko gulėti onkologinėje ligoninėje įtariant baisią ligą. Laimė, įtarimas nepasitvirtino. Tačiau ir šiandien, praėjus kone 30 metų, prieš akis matau tą ligoninę, palatas, ligonius, medikus. Kai pats esi pajautęs šį žmonijos siaubą, to jausmo neužmirši visą gyvenimą. Labai kilni, humaniška Rimanto Kaukėno paramos fondo veikla negali palikti abejingų ir kitų. Mūsų kurčiųjų bendruomenė, patyrusi kiek kitokią gyvenimo rykštę, taip pat nusprendė pergalėmis, gražiu žaidimu palaikyti ir fonde triūsiančius darbštuolius, ir mažuosius ligonius. Kviečiu visą Lietuvos visuomenę paremti šią gražią iniciatyvą. Nes mes galime padėti mažiesiems ligoniams. Tad kviečiu visus nebūti abejingus“, – sakė Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas E. Kriūnas.

Kurčiųjų krepšininkų išlydėti į Europos čempionatą atvyko Rimanto Kaukėno paramos fondo draugai – garsieji dvyniai Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai.

Pasak fondo įkūrėjo Rimanto Kaukėno, šiomis dienomis viešinčio Portugalijoje, sportininkai, aktoriai, muzikantai, fondo savanoriai, draugai mažiesiems kovotojams už savo gyvybę padeda patirti magiškas akimirkas, papuošia jų veidus šypsenomis.

„Mes teikiame pagalbą sunkiai sergantiems vaikams ir jų šeimoms, aprūpiname juos reikalinga medicinine įranga, nekompensuojamais medikamentais, rūpinamės svarbiu gydymu ir operacijomis bei pildome slapčiausias vaikų svajones. Esame nepaprastai laimingi, kad kone prieš dešimtmetį gimęs tikslas kurti geras emocijas tiems, kurie grumiasi su gyvybiškai pavojingomis ligomis, padėti jiems realizavosi, – pasidžiaugė R. Kaukėnas. – Mūsų fondo bendruomenę nuolat papildo žmonės, norintys visokeriopai prisidėti prie sunkiai sergančių vaikų gerovės. Kai kurie prisideda dėmesiu, laiku, fizine pagalba ar finansais. Esame dėkingi Lietuvos kurčiųjų krepšinio rinktinėms, kurių nariai, patys susidurdami su sunkumais, ištiesia pagalbos ranką tiems, kuriems yra sunkiau. Dėkojame visiems, kurie prisideda ir negaili teigiamų emocijų susitikimų su vaikais metu, džiaugsmo, juoko. Visos šios emocijos leidžia bent trumpam pamiršti kamuojančias ligas ir skausmus. Tai tarsi papildomi vaistai, papildomas ginklas kovoje su onkologinėmis ligomis.“

Džemperius, kuriais vilkėjo kurtieji krepšininkai, puošė šūkis „Let’s join the fight together“ („Prisijunkime prie kovos kartu“).

Prieš 3 metus du kiokušin karatė kovotojai Linas Jonika ir Tomas Zienius, įkūrę asociaciją „Let‘s join“, kartu su Rimanto Kaukėno paramos fondu ėmė puoselėti kilnią socialinės bendrystės veiklą.

„Asociacija „Let‘s join“ su Rimanto Kaukėno paramos fondu yra draugai-partneriai, siekiantys bendro tikslo. Kai pradėjome bendrauti su fondu, sugalvojome šūkį, jungiantį sergančius vaikus ir sportininkus, – pasakojo L. Jonika. – Abiejose stovyklose esantys žmonės yra panašūs, nes jie – kovotojai. Kiokušin karatė atletai nusprendė ne tik siekti medalių, bet ir kovoti dėl sergančių vaikų. Vystydami kilnią veiklą, pagaminome džemperius, marškinėlius su tuo šūkiu, juos įsigydami žmonės finansiškai paremia fondą. Dalyvauti akcijose kviečiame sporto atstovus. Malonu, kad Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas E. Kriūnas su savo bendruomenės sportininkais išgirdo šūkį „Let’s join the fight together“ ir nusprendė prisijungti prie bendros iniciatyvos.“

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top